Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Богати ли са брокерите????

Публикувано от miavita 
Богати ли са брокерите????
26-07-2006 - 12:34:16
Публикувах ,че давам допълнителна лична премия на брокер,който първи успее да даде имота ми под наем. Никакъв отзвук. Даже се търси под вола теле.Едва ли не ме нарекоха мошенничка , защото от този който предлагал допълнително трябвало много да се пазят. Колко тъпо. Аз искам наистина да им дам повече пари, защото се надявах да ги накарам се разтичат, но те ,може би, си имат повечко пари и нямат нужда. Работят за спорт, за забавление , а ако между другото случайно падне нещо-добре дошло.
Така ли да си мисля,брокери?! Ще опитате ли да дадете имота ми под наем или да си внесем брокери отвън?!
Re: Богати ли са брокерите????
26-07-2006 - 12:55:28
avatar
Пропускате нещо съществено важно и то е уважението!
Веднага пояснявам какво имам предвид - ако пуснете имота ви на съревнование между брокерите те се демотивират не защото са богати имат много работа, а щото има голяма вероятност работата им да отиде на вятъра. Ако позвъните в първата агенция и им кажете, че ще работите само с тях тогава отношението ще е друго!

Ако някой се нагърби да работи по вашия наем заедно с още 8 брокера той как да е сигурен, че няма да бъде изпреварен от друг!? А в повчето случаи всички рекламират имотите си на едни и същи места и просто е въпрос на тото 2 клиента на коя обява ще звънне първо. За същото време ще ви намери и наемател само една агенция, защото клиентите, ще звънят само на нея.

Вие незнам с какво се занимавате, но съм сигурен, че ако сте да речем счетоводител и някой клиент ви каже: "Оправете ми годината и ако вие си свършите най-бъзро работата с моите документи ще платя само на вас, защото работите по-бързо. Е ако някой ви изпревари - това е конкуренцията все пак налиsmiling smiley?"

Така че, каквото почукало такова се обадило и аз поздравявам всички, които не са се впуснали в поредната напревара с болните амбиции на някой собственик.
Или има клиенти за един имот или няма - ако не е на добра цена и брокери от Казакстан да си "венесете" все тая. Но най-същественото е уважението - ти не уважаваш, а искаш да бъдеш уважавана - трудничко ставаsmiling smiley

Боли ме зъб - горе шести вляво с кариес!
Давам допълнителна премия на зъболекаря, който ми оправи зъба без да ме боли по време на процедурата и да е най-евтино разбира се.

А, защо никой не се реди на опашка пред офиса ми да ми гледа зъбите!? Трябва да си внасям зъболекари от чужбина ли какво ставаsmiling smiley))?


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-01-18 01:03 от Продавач.
Re: Богати ли са брокерите????
26-07-2006 - 13:46:28
Не разбирате правилно състезанието.То е необходимо за да спечелите.Не може без усилия да се спечели, а и без конкуренция-много лесно.Така Ви се иска,нали?!Щадите си усилията,ама тези дато си ги щадят- не успяват
Ако Ви оставаше време от тичане по огледи ,щяхте да сте гледали повече филми , а там показват как точно на СЪСТЕЗАНИЕ се продават имоти и по това кой е първи е заплащането и назначаването.
С моята творческа професия съм непрекъснато в конкурси и така трябва да бъде.
И аз ли да се оплаквам колко се хабя да правя проекти и разни там други да ми се пречкат.Разбира се ,че ще ми е по-гот да ми възложат само на мен. Ама за такива лични възлагания - сигурно знаете къде се отива.
Или- значи, едни да се конкурират и да се явяват по конкурси,а други се обиждат даже,че им обевяваш състезание.
Re: Богати ли са брокерите????
26-07-2006 - 14:08:09
avatar
Некоректно е сравнението и Вие сте наясно.В един конкурс има краен срок за подаване на заявките и след това,при равни условия,се разглеждат предложенията...
Не се ли сетихте,успоредно с възлагането на брокерите,да пуснете и Вие две-три обяви,че да се "хване" някой наемател.Така триумфът Ви ще бъде пълен! winking smiley
Ха ха ха
26-07-2006 - 14:55:41
avatar
Не може без усилия да се спечели, а и без конкуренция-много лесно.Така Ви се иска,нали?!Щадите си усилията,ама тези дато си ги щадят- не успяват
Ако Ви оставаше време от тичане по огледи ,щяхте да сте гледали повече филми


Алооо събудете се май вярно, че жегата е силна, но прочетете още веднъж внимателно всяка моя дума и ще разберете, защо съзтезанието в този случай е безмислено!

Виждам, че сте надъхана, но явно не аз, а вие бъркате някъде и резултатите го показватsmiling smiley Това се опитах с думи прости да ви обясня, но не увиsmiling smiley))
Кой е казал, че без усилия се върши работа и се постигат резултати!? А в бранша недвижими имоти дали няма убийствена конкуренция там как мислитеsmiling smiley?

НО конкуренцията не е в това коя от 10 агенции да продаде един и същ имот, а дали точно вашия имот измежду други 1000 ще бъде продаден драга ми госпожоsmiling smiley
Защото вие давате под наем нещо и едва ли е единственото в неговия клас и едва ли е на най-изгодната ценаsmiling smiley?

А най-тежките случаи са тези, които искат безумна цена и смятат, че броя на агенциите ще им помогне да намерят някой заблуден клиент...едва лиsmiling smiley

НЕ СЕ ПРАВИ ТАКА, но като си поблъскате малко главата ще стигнете сама до този извод. Успех със състезанията!

smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Богати ли са брокерите????
26-07-2006 - 16:04:19
браво ,браво ,браво ,браво
Re: Богати ли са брокерите????
27-07-2006 - 09:38:56
Вие ,явна, пак не разбирате добре проблема.Аз искам брокерите да са богати,но в резултат на собствения си професионализъм.Доста хора мислят,че това не е професия и ,че всеки може да го върши.Не не е така.Тук също се иска професионализъм.Да избереш различния начин да стигнеш до и намериш клиента-не е като в момента.Сега какво се прави-публикуват се обяви от ВСИЧКИ фирми на едни и същи места и ако случайно някой попадне на Вашата-добре. Ако не попадне-все ми е едно. Да, наистина, това всеки може да го прави. Това не е "БРОКЕР НА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ" Професионалистът измисля свой ,ефективен, начин да стигне до клиента и за всеки имот ,този начин е строго индивидуален и различен.Ще се научим,ама ни трябва време. Ще се отсее плявата и ще останат тези,които искат "брокер" да е тяхната професия и ще се гордеят с това.Тя е достойна професия
Re: Богати ли са брокерите????
27-07-2006 - 09:48:45
avatar
Ами "плявата" ако сте попаднали на нея съжалявам за вас. И не аз, а вие НЕ разбирате проблема. Колкото до това кой как си търси клиенти аз имам доста нестандартни начини и не се движа само по шаблонните начини когато искам да постигна резултатsmiling smiley НО РАЗЛИЧНИЯ начин да достигна до клиентите го прилагам САМО тогава когато продавача (или наемодателя във вашия случай) се е доврил САМО на моята агенция!!!

Ако както вече повторих 20 пъти вие не ме уважите и аз няма да ви уважа. Сориsmiling smiley
А щом "това всеки може да го прави" си го направете сама и не пълнете форума с глупави изказвания. И повярвайте ми доста по-добре от вас разбирам проблема, защото се сблъсквам с него всеки ден, а вие хем за първи път се сблъсквате хем акъл сте тръгнали да давате!

:g:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-07-27 10:03 от Продавач.
ven
Re: Богати ли са брокерите????
27-07-2006 - 10:51:27
Quote

САМО тогава когато продавача (или наемодателя във вашия случай) се е доврил САМО на моята агенция!!!

Чудесно, а как продавача клиента да се убеди че Вашата агенция е тази която може да му свърши работата?

На пазара има хиляди агенции, как да преценя на коя да се доверя или да карам на Проби/Грешки докато намеря Вашата агенция?
smiling smiley

Проблема е в това, че вашата гилдия допусна много много плява да има в сектора която вреди на свестните агенции които вършат работа. И според мен в тези ваши съсловни организации трябва да намерите решение по въпроса. Иначе положението имот даден на 20 агенции ще си бъде реалност и за в бъдеще.
Re: Богати ли са брокерите????
27-07-2006 - 11:02:13
avatar
Така еsmiling smiley но поне могат да се правят опити като например да се ползват услугите само на лицензираните агенции те са приели да спазват един правилник и това е пътя иначе си е тото 2.
А иначе как да разбере клиента амиsmiling smiley като седнете в един ресторант и си поръчате нещо когато разбирате дали е вкусно? Преди да го опитате и влезнете в ресторанта лиsmiling smiley?
Всъщност ако имота се предлага на разумна цена дори най-смотания брокер може да продаде имота. Проблемите идват от алчността не на брокера, който иска да изкара 1000Е а от собственика, който иска да стане милионерsmiling smiley

Така, че "да карам на Проби/Грешки докато намеря Вашата агенция?"

не е най-точното определние.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход