Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

покупка на парцел

Публикувано от fred 
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 23:24:02
fred [ Отговор ]
покупка на парцел
18-10-2011 - 19:58:28 IP/Host: 78.90.223.---
Регистриран: преди 2 дни
Мнения: 1
здравейте,

мисля да закупя парцел съвсем скоро за строеж на къща. Притеснявам се за самата покупка и по скоро за измами свързани със предишни собсвеници, как мога бъда сигурен че парцела който ми продава е този който ми показва, дали всички документи по продажбата са редовни и въобще как мога максимално да се предпазя от измами. Както се досещате нямам опит със тези сделки и ще ви бъда благодарен ако ми дадете повече информация.
Отговор Цитирай Информирай модератор


Дано,fred [ прочете цялата дискусия.....................................като гледам е чисто нов*write*
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 23:24:33
avatar
Quote
briko

Случайно да сте чували, да знаете и да ви интересува, че при положението,което ви описах и ако П.Д. е съставен и обезпечен с всички документи, които споменавам и при евентуално проваляне на бъдещата сделка, имота може да се придобие, чрез съдебно решение?
Пълен провал.....................,?
Нищо не разбирате от сделки с Н.И.
Аз приключвам, достачно писах и се нервих*beer*

Така и не обясни, защо ПД е по- важен от НА!
ПД, ако съдържа задължителните атрибути- пълни данни за страните, пълно описание на имота и акта за собственост, цената и срок за прехвърляне, разбира се, че може да бъде внесен в съда- писах ти по кой член от ЗЗД и изрядната страна ще спечели.
Може и без скица- пак ще спечели.
А, скицата съдът ще изиска.
Льоло си, наистина- не е обида, а само констатация на факт.
Лесно е да се нервиш, по- трудничко е да си размърдаш мозъка и да схванеш какво ти се обяснява.
Та, ще ни светнеш ли защо ПД е по- важен от НА?eye popping smiley
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 23:36:32
Е как, ако бях повярвал на вашата колежка, да подпиша П.Д. без актуална скица и без пълномощно от един от продавачите, как мислиш..........................................в съда дали щях да спечеля, а всъщност плащам точно за тази услуга на агенцията, да придобия имот БЕЗ ПРОБЛЕМИ!
Това е идеята, че П.Д. е по-важен от Н.А.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 23:44:00
Лека нощ!
Re: покупка на парцел
21-10-2011 - 00:14:12
Е...научил си най-важното...на агенциите не може да се разчита на 100%.
Re: покупка на парцел
21-10-2011 - 08:41:11
Случайно да сте чували, да знаете и да ви интересува, че при положението,което ви описах и ако П.Д. е съставен и обезпечен с всички документи, които споменавам и при евентуално проваляне на бъдещата сделка, имота може да се придобие, чрез съдебно решение
---------------
Отговарям само за себе си - не, не съм чувал. Още нещо - нито знам как се изготвя ПД, нито съм чел чл. 19 от ЗЗД, нито какви документи са необходими, нито съм виждал такъв, нищо, че от 21 г. работя това. Ама поне си признавам. Доволен ли си льольо ?
Re: покупка на парцел
21-10-2011 - 18:44:49
Да, това си има и хубава и лоша страна, но като всяко едно нещо в живота smiling smiley

Спално бельо



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-21 18:47 от didka_911.
Re: покупка на парцел
21-10-2011 - 21:09:16
Само спално бельо ни липсваше. Алооо, модераторите.
Re: покупка на парцел
22-10-2011 - 08:22:12
Ами колежката от съжаление предлага на Дичката спално бельо след като му видя съкрушаващата изповед,цитирам:"Още нещо - нито знам как се изготвя ПД, нито съм чел чл. 19 от ЗЗД, нито какви документи са необходими, нито съм виждал такъв, нищо, че от 21 г. работя това. Ама поне си признавам."

Заради един вид проспаните 21 години безсъзнателно занимание с брокерство,малко удобство на финала.*smiley_ahh*
Re: покупка на парцел
22-10-2011 - 11:32:52
Блонди фло, оная приказка " Роди ме мамо тъпа, аз сама ще се изруся", явно е измислена за теб. Ще се мотивирам, за да схванеш даже ти. В цял свят се изследват 7 вида интелигентност, задават се различни въпроси, във всичките 7 вида тестове обаче има един въпрос, задаван всеки път - "Имате ли чувство за хумор ?", ти и това нямаш фло, нищо лично.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход