Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

покупка на парцел

Публикувано от fred 
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 17:54:56
а бе briko само 600лв ли ти искаха
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 18:17:10
avatar
Quote
briko
"Другото са приказки от хем не знаещ, хем не желаещ да научи нещо, хем не особено надарен умствено, индивид."
Цитирам те.

И аз те цитирам:

Quote
briko
И за този ход от страна на посредниците трябва да внимавате! Адвоката на посредника при сделката, вече беше написал предварителния договор без наличието на скица, а това го прави нищожен при завеждане на дело..................................., също имайте предвид, че ПД е валиден и без нотариална заверка, което е още една предпоставка да се сътвори някаква глупост.

Quote
briko
Точно с този ПД посетих нотариус, приятел и той ми каза да внимавам и задължително да се консултирам с адвокат, поради ред причини, пълномощни, скици и т.н. и че няма нужда от заверка договора.

С тази тема бях до тук, 600те лева хонорар за вашата гилдия ще си ги преместя в другия джоб.Аз си намерих това, което търся.smiling smiley
Когато не знам или не съм сигурен питам или си плащам за иформацията, но за правилната.

Какво разбираме от втория ти пост?
Че нотариусът ти е казал, че предварителният договор няма нужда от заверка.
Но, не ти е казал, че това е " още една предпоставка да се сътвори глупост". Защото, ако би ти го казал, той самият би сътворил грандиозна глупост- точно като теб.
При разбиращ от имоти адвокат също, явно, не си ходил, което обяснява другата небивалица в поста ти: " Адвоката на посредника при сделката, вече беше написал предварителния договор без наличието на скица, а това го прави нищожен при завеждане на дело..."

Така че, информацията, за която твърдиш, че си си платил, е неправилна.
Съвсем безплатно, по точки съм ти обяснила " правилните" неща, но ти и в този пост продължаваш да се изявяваш като
"..... хем не знаещ, хем не желаещ да научи нещо, хем не особено надарен умствено, индивид." :]
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 18:32:56
Продължаваме.............
Въпрос към Камелия и Башброкер
Ситуацията е следната:
Продавачите живеят в чужбина, идват подписват предварителния договор( по вашите разбирания без скица и т.н.) получават си капарото, съответно и посредника си получава хонорара и в последствие не се явяват на датата за сделката просто изчезват, та какво трябва да направи купувача въз основа на П.Д. и какви ще са последиците, свързани с капарото и имота?

Сигурно ще сте затруднени, понеже при вашата дейност приключва до подписване на П.Д. но купувача ако не е внимавал и е повярвал, че предварителния договор е "нищо сериозно и няма проблеми" май изгаря...............и няма кой да му помогне, защото някой трябва да пише по форумите.

Моля, за бърз и точен отговор.
Предварително ви благодаря.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 18:34:39
Толкова и това е абсолютния минимум, за под 300 евро не работят.
Тук в Пловдивско парцелите не са скъпи.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 19:02:33
Quote
камелия
Quote
briko
"Другото са приказки от хем не знаещ, хем не желаещ да научи нещо, хем не особено надарен умствено, индивид."
Цитирам те.

И аз те цитирам:

Quote
briko
И за този ход от страна на посредниците трябва да внимавате! Адвоката на посредника при сделката, вече беше написал предварителния договор без наличието на скица, а това го прави нищожен при завеждане на дело..................................., също имайте предвид, че ПД е валиден и без нотариална заверка, което е още една предпоставка да се сътвори някаква глупост.

Quote
briko
Точно с този ПД посетих нотариус, приятел и той ми каза да внимавам и задължително да се консултирам с адвокат, поради ред причини, пълномощни, скици и т.н. и че няма нужда от заверка договора.

С тази тема бях до тук, 600те лева хонорар за вашата гилдия ще си ги преместя в другия джоб.Аз си намерих това, което търся.smiling smiley
Когато не знам или не съм сигурен питам или си плащам за иформацията, но за правилната.

Какво разбираме от втория ти пост?
Че нотариусът ти е казал, че предварителният договор няма нужда от заверка.
Но, не ти е казал, че това е " още една предпоставка да се сътвори глупост". Защото, ако би ти го казал, той самият би сътворил грандиозна глупост- точно като теб.
При разбиращ от имоти адвокат също, явно, не си ходил, което обяснява другата небивалица в поста ти: " Адвоката на посредника при сделката, вече беше написал предварителния договор без наличието на скица, а това го прави нищожен при завеждане на дело..."

Така че, информацията, за която твърдиш, че си си платил, е неправилна.
Съвсем безплатно, по точки съм ти обяснила " правилните" неща, но ти и в този пост продължаваш да се изявяваш като
"..... хем не знаещ, хем не желаещ да научи нещо, хем не особено надарен умствено, индивид." :]

Отгоре на това(освен скицата), продавача имаше пълномощно от майка си, а от сестра му пред нотариуса представи пълномощно за даване на някакъв апартамент под наем и с вашата колежка твърдяхя, че нямало проблем и всичко това с написан П.Д. от агенцията в който е представен като упълномощен от сестра си. Това става пред нотариуса, подчертавам



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-20 19:14 от briko.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 19:23:43
briko , ето как се започва - "Сигурно ще сте затруднени, понеже при вашата дейност приключва до подписване на П.Д. но купувача ако не е внимавал и е повярвал, че предварителния договор е "нищо сериозно и няма проблеми" май изгаря...............и няма кой да му помогне, защото някой трябва да пише по форумите. ", твоите откровено заядливи думи ме предизвикват да ти кажа, че Камелия е била твърде снизходителна към теб досега, аз ще бъда по- краен и по-откровен - освен, че си неграмотен, освен, че не разбираш, ти си и не особено интелигентен. Кой ти каза, че нашата дейност приключва до подписване на ПД бе льольо ? Ако беше по умен, щеше да знаеш, че подписа под ПД е твой и ако продавача иска да те прецака си има съд, ти кой очакваш да ти помогне, или да ти носи последствията, а льольо, каква е разликата има ли скица, или няма , ако продавача изчезне, а льольо?
Сега очаквам дежурните плювачи да ми наскачат да доказват колко съм невъзпитан и как обиждам горките хорица.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 19:51:39
Не съм заядлив, аз съм купувач и искам да разбера, колко разбирате от работата си!
Отговори де:] левак и ти продаваш имоти, хора пазете се, тези индивиди стават брутални, когато ги попиташ нещо сериозно:}:}:}
много си зле......................обиждаш си клиентите, не знам какво работиш, освен " посредник при продажба на недв. имущество:}:}:}
Пръсъствал ли си на дело, породено от ситуацията по долу?
Ето,че не знаеш смисъла на П.Д............................. айде, пак да помислиш и да ми дадеш правилен отговор.
Тогава ще станеш "специалист" в своята област и ще докажеш, че и след П.Д. си загрижен за клиентите си. За сега си откровен "левак пишещ по форумите.


Продължаваме.............
Въпрос към Камелия и Башброкер
Ситуацията е следната:
Продавачите живеят в чужбина, идват подписват предварителния договор( по вашите разбирания без скица и т.н.) получават си капарото, съответно и посредника си получава хонорара и в последствие не се явяват на датата за сделката просто изчезват, та какво трябва да направи купувача въз основа на П.Д. и какви ще са последиците, свързани с капарото и имота?

Сигурно ще сте затруднени, понеже при вашата дейност приключва до подписване на П.Д. но купувача ако не е внимавал и е повярвал, че предварителния договор е "нищо сериозно и няма проблеми" май изгаря...............и няма кой да му помогне, защото някой трябва да пише по форумите.

Моля, за бърз и точен отговор.
Предварително ви благодаря.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-20 19:56 от briko.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 19:55:37
avatar
Quote
briko


Отгоре на това(освен скицата), продавача имаше пълномощно от майка си, а от сестра му пред нотариуса представи пълномощно за даване на някакъв апартамент под наем и с вашата колежка твърдяхя, че нямало проблем и всичко това с написан П.Д. от агенцията в който е представен като упълномощен от сестра си. Това става пред нотариуса, подчертавам

Отгоре- отдолу, ти защо не си направи труда да разкажеш подробно за това, кой какъв и къде е в тази сделка?
Защо не каза, какво точно те е посъветвал нотариуса, а тръгна да съчиняваш глупости?
Защо не се допита наистина до адвокат, или до нас- да видиш какво ще ти кажем, а почна да пръскаш плюнки като водопад?
Елементарни неща не схващаш като ти се обяснява- това, от личен опит го казвам, след като всичките ми обяснения не дадоха резултат.
Затова и се въздържам да приема за чиста монета обвиненията ти към посредниците.
И колегата е прав- ако имаше скица, беше се подписал ПД, беше дал капарото и пълномощниците бяха изчезнали- нямаше ли пак да си на пангара?
И как си представяш да изчезнат- да забегнат на Луната? Кой е този глупак, който ще предпочете 10% и съд, пред 100% и спокойно харчене на парите от собствеността си?
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 19:55:43
briko ,добавям - ти си обратното на умен. На тъпите ти въпроси има един единствен отговор и "това го знае всяко хлапе" - съд. За останалите глупости, които си сътворил вече написах, ама ти нямаш идея за какво говоря , нали ?
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 20:09:10
Ето,че не знаеш смисъла на П.Д............................. айде, пак да помислиш и да ми дадеш правилен отговор.
Тогава ще станеш "специалист" в своята област и ще докажеш, че и след П.Д. си загрижен за клиентите си. За сега си откровен "левак пишещ по форумите.
Това важи и за двама ви:}:}:}

Продължаваме.............
Въпрос към Камелия и Башброкер
Ситуацията е следната:
Продавачите живеят в чужбина, идват подписват предварителния договор( по вашите разбирания без скица и т.н.) получават си капарото, съответно и посредника си получава хонорара и в последствие не се явяват на датата за сделката просто изчезват, та какво трябва да направи купувача въз основа на П.Д. и какви ще са последиците, свързани с капарото и имота?

Опитайте пак, вие претендирате, че сте умни и професионалисти.
Смисъла на предварителния договор е.............................................
Накрая ще цитирам и адвоката и нотариуса, неграмотно разбира се.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход