Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

покупка на парцел

Публикувано от fred 
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 12:55:08
briko[ Отговор ]
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
01-09-2011 - 12:40:41
Регистриран: преди 3 години
Мнения: 143




Нещо подобно ми се случи и на мен.........
Оказа се, че по скица имота е доста по голям, брокера отказа да извади нова, което много ме узадачи и предварителния договор пропадна по съвет на адвокат.
ОтговорЦитирайИнформирай модератор






bashbroker[ Отговор ]
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
10-09-2011 - 19:06:02
Регистриран: преди 2 месеца
Мнения: 246




Мисля, че правилно е "озадачи", освен това мисля, че не е брокерът този, който трябва да извади нова скица, ти как мислиш?
ОтговорЦитирайИнформирай модератор


briko[ Отговор ]
Re: Техническо разминаване между нотариалния акт и скицата
11-09-2011 - 18:53:22
Регистриран: преди 3 години
Мнения: 143




Е ,добре де правописна грешка, обаче не съм съгласен, че брокера не трябва да извади скицата, понеже той (БРОКЕРА ) отказа с аргумента, че собствениците вече са започнали някаква процедура по корегирането скицата, а в същото време твърдеше,че трябва да подпишем ПД и да оставя капаро, но адвоката с който се консултирах беше категоричен, че без актуална скица този договор не ми гарантира никаква сигурност по повод капарото.

В същност, какво прави един брокер, за да има успешен край една сделка, след като не съдейства за скица и няма набор от документи за нея и в същото време гори от желание да си прибере процента, когато се сключи ПД ??? Това хич не ми харесва.....................просто можех да изгоря, понеже продавачите не живеят тук!!



И за този ход от страна на посредниците трябва да внимавате! Адвоката на посредника при сделката, вече беше написал предварителния договор без наличието на скица, а това го прави нищожен при завеждане на дело..................................., също имайте предвид, че ПД е валиден и без нотариална заверка, което е още една предпоставка да се сътвори някаква глупост.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-20 12:59 от briko.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 13:05:24
briko , не разбираш, не си наясно, или се правиш на луд, само и само да се влееш в общия тон да оплюеш брокерите ? Никой друг освен собственик на имот, или упълномощено от него лице, не може да извади актуална скица, как очакваш брокер да я извади ?! Предварителен договор може да се подпише и ако скицата я има, но не е актуална, като в ПД продавача поема задължението да я представи пред нотариус и неактуализирана скица при подписване на ПД не крие никаква опасност и не е причина, поради която да изгориш, това са глупости.
-----------------------
обаче не съм съгласен, че брокера не трябва да извади скицата, понеже той (БРОКЕРА ) отказа с аргумента, че собствениците вече са започнали някаква процедура по корегирането скицата, а в същото време твърдеше,че трябва да подпишем ПД и да оставя капаро, но адвоката с който се консултирах беше категоричен, че без актуална скица този договор не ми гарантира никаква сигурност по повод капарото.
В същност, какво прави един брокер, за да има успешен край една сделка, след като не съдейства за скица и няма набор от документи за нея и в същото време гори от желание да си прибере процента, когато се сключи ПД ??? Това хич не ми харесва.....................просто можех да изгоря, понеже продавачите не живеят тук!!
------------------------------
Следващият път си вземи адвокат който разбира от сделки с имоти, а не бракоразводен такъв и ще ти е по- лесно.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 13:28:09
avatar
Quote
briko
И за този ход от страна на посредниците трябва да внимавате! Адвоката на посредника при сделката, вече беше написал предварителния договор без наличието на скица, а това го прави нищожен при завеждане на дело..................................., също имайте предвид, че ПД е валиден и без нотариална заверка, което е още една предпоставка да се сътвори някаква глупост.

1. Скицата не доказва собственост, а е само съпътстващ акта за собственост, документ.
2. Предварителният договор е валиден, независимо дали е подписван при наличие на действаща скица.
3. Предварителният договор е валиден, независимо че не се изисква нотариална заверка.
4. Скицата не може да бъде получена от несобственик или от не официално упълномощено по надлежния ред, лице.
5. В предварителния договор се преписват данните за имота от последния нотариален акт.
6. Нотариусът изготвя новият нотариални акт, преписвайки данните за имота от предишния.
7.Делото по чл. 19 от ЗЗД осигурява на изрядната страна неустойка.

8. Незнанието не те извинява, а наглата му демонстрация те прави смешен.:]
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 13:43:19
Лелеее, колко сте злобни............... не знам как се работи с контрагенти като" Ваша милост".

Не се правя на луд, нито си чеша езика или се заяждам, просто това се случва с мен, защото ми се налага да преговарям с ваши колеги и не съм доволен от това което се получава в крайна сметка. Точно този случай, който описвам се развива така както е казал адвоката, през тези два месеца никой не купи този парцел, или пък е подписал ПД без скица. Брокера с който се скарахме точно по този повод, ми се обади да ме попита дали може да продължим преговорите, какво да коментираме повече.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 14:10:00
avatar
Quote
briko
Лелеее, колко сте злобни............... не знам как се работи с контрагенти като" Ваша милост".

Не се правя на луд, нито си чеша езика или се заяждам, просто това се случва с мен, защото ми се налага да преговарям с ваши колеги и не съм доволен от това което се получава в крайна сметка. Точно този случай, който описвам се развива така както е казал адвоката, през тези два месеца никой не купи този парцел, или пък е подписал ПД без скица. Брокера с който се скарахме точно по този повод, ми се обади да ме попита дали може да продължим преговорите, какво да коментираме повече.

Защо не наблегнеш на фактите, които съм ти подредила прегледно и да ги опровергаеш, ако можеш?
Продължаваш да си чешеш езика.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 14:25:06
Не смятам да продължавам да си чеша езика, съжалявам че писах в темата само факти, които се случиха с мен и си правя изводи за професионалното Ви съсловие с което ще се занимавам още малко време. *drunk*
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 16:49:30
Вместо да е оплакваш в другата тема на принципа "Моля другарко", кажи нещо за фактите, които ти спретнахме с Камелия, иначе олекваш, само се оплакваш и плюеш, а излиза , че няма за какво.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 16:59:41
confused smiley
Любопитсво ли усещам?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-20 17:04 от briko.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 17:17:48
avatar
Quote
briko
Не смятам да продължавам да си чеша езика, съжалявам че писах в темата само факти, които се случиха с мен и си правя изводи за професионалното Ви съсловие с което ще се занимавам още малко време. *drunk*

Какво се е случило с теб, можеш да опишеш в роман.
Аз съм ти дала опровержение на " фактите" ти, що се отнася до сделката.
Така че, ако си направиш извод, че си писал доста небивалици, но след като се консултираш с истински адвокат или нотариус, например, ела и кажи в какво ти си прав, в какво- аз.
Другото са приказки от хем не знаещ, хем не желаещ да научи нещо, хем не особено надарен умствено, индивид.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 17:38:26
"Другото са приказки от хем не знаещ, хем не желаещ да научи нещо, хем не особено надарен умствено, индивид."
Цитирам те.

Точно с този ПД посетих нотариус, приятел и той ми каза да внимавам и задължително да се консултирам с адвокат, поради ред причини, пълномощни, скици и т.н. и че няма нужда от заверка договора.

С тази тема бях до тук, 600те лева хонорар за вашата гилдия ще си ги преместя в другия джоб.Аз си намерих това, което търся.smiling smiley
Когато не знам или не съм сигурен питам или си плащам за иформацията, но за правилната.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-10-20 17:46 от briko.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход