Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

покупка на парцел

Публикувано от fred 
покупка на парцел
18-10-2011 - 19:58:28
здравейте,

мисля да закупя парцел съвсем скоро за строеж на къща. Притеснявам се за самата покупка и по скоро за измами свързани със предишни собсвеници, как мога бъда сигурен че парцела който ми продава е този който ми показва, дали всички документи по продажбата са редовни и въобще как мога максимално да се предпазя от измами. Както се досещате нямам опит със тези сделки и ще ви бъда благодарен ако ми дадете повече информация.
Re: покупка на парцел
18-10-2011 - 21:46:24
С опит или без човек трябва да бъде максимално внимателен и подозрителен. Ако купъвате от частно лице наемете си адвокат с добро име и опит в имотни сделки. Ако имате посредник, агенция или др. страна продава чрез агенция заявете им че се отказвате от тяхната юридическа услуга и си наемете адвокат който да работи САМО за вас. Моят адвокат ми струваше 800 Евро, но и за миг не съжалявам за парите. Той ще провери имота от всяка една страна и когато ви каже, че всичко е на ред и може да купувате едва тогава давайте капарото. Намерете си адвокат чрез препоръката на ваши близки и колеги.
Успех и смело!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: покупка на парцел
18-10-2011 - 22:24:36
Quote
fred
здравейте,

Притеснявам се за самата покупка и по скоро за измами свързани със предишни собсвеници, как мога бъда сигурен че парцела който ми продава е този който ми показва, дали всички документи по продажбата са редовни и въобще как мога максимално да се предпазя от измами

Освен точния парцел и редовните документи,които изискват надлежна проверка има и други възможности да те насадят на пачи яйца!Това например е гражданското състояние на продавача,един-двама бивши съпрузи и т.н все неща ,дето агентите-посредници дори и да са чували пренебрегват с цел да прилапат комисиона.Затова за сделка с имот се наема адвокат и в никакъв случай Сульо,Пульо или Дичо-тъпото,представящ се за брокер!
Re: покупка на парцел
18-10-2011 - 23:47:58
avatar
Quote
фло


Освен точния парцел и редовните документи,които изискват надлежна проверка има и други възможности да те насадят на пачи яйца!Това например е гражданското състояние на продавача,един-двама бивши съпрузи и т.н все неща ,дето агентите-посредници дори и да са чували пренебрегват с цел да прилапат комисиона.Затова за сделка с имот се наема адвокат и в никакъв случай Сульо,Пульо или Дичо-тъпото,представящ се за брокер!

Стига глупости, Фло!
Не брокерите изискват документите, необходими за изпълнението на особените изисквания на закона, а нотариусът.
Схващаш ли за какво иде реч?smoking smiley
И тези елементарни примери, които си изброил, могат да впечатлят само някой, нямащ никакво понятие от материята и не желаещ да проима.
Re: покупка на парцел
19-10-2011 - 00:04:58
адвокат задължително
Re: покупка на парцел
19-10-2011 - 09:04:59
Quote
камелия
Quote
фло


Освен точния парцел и редовните документи,които изискват надлежна проверка има и други възможности да те насадят на пачи яйца!Това например е гражданското състояние на продавача,един-двама бивши съпрузи и т.н все неща ,дето агентите-посредници дори и да са чували пренебрегват с цел да прилапат комисиона.Затова за сделка с имот се наема адвокат и в никакъв случай Сульо,Пульо или Дичо-тъпото,представящ се за брокер!

Стига глупости, Фло!
Не брокерите изискват документите, необходими за изпълнението на особените изисквания на закона, а нотариусът.
Схващаш ли за какво иде реч?smoking smiley
И тези елементарни примери, които си изброил, могат да впечатлят само някой, нямащ никакво понятие от материята и не желаещ да проима.

Така си е! Брокерите не изискват документи- изискват комисиона,ако може още на предварителен договор ,най-добре за тях! Лапнали парите им е все тая ще има ли сделка или не ,и ако има сделка дали няма да се яви бъдещ проблем за приобретателя,щото видите ли си били свършили работата. Все им е тая главно от невежество,защото са събрани от кол и въже!Това,че за сделка с имот има специалисти по вещно право,търкали крачоли и ръкави по банките години наред в обучение за брокерите-паразити няма значение и за тях всичко е елементарно.Колко му е-събуждаш се една сутрин с идеята за призвание в имотната търговия и мяташ доверчивите граждани!
Re: покупка на парцел
19-10-2011 - 20:07:58
fred за покупка на парцел аз ще те посъветвам задължително да се допиташ до някой запознат със строителството. Може да има много интересни работи за които ти дори и не предполагаш. Преди време бях се захванал с търсене на парцели, но бързо се отказах. То не беше парцел, който се води за озеленяване, др. отреден за не жилищни постройки, др. който беше в доста мучурливо място и за да се направят добри основи и дренажи ще излезе доста скъпо и какво ли още не. Аз и заради други причини се отказах от къщата, но като си решил ти си знаеш.
Пак повтарям някой занимаващ се със строителство и то най добре в дадената местност, че доста работи може да прикрият от теб. И избирай и проверявай всичко, нямай доверие на приказки.
Re: покупка на парцел
19-10-2011 - 20:13:58
Фло, фло, ти не пропускаш да си избиваш комплексите тук, човека помоли за помощ от някой, който разбира от това, ти къде се буташ смотльо ?
Re: покупка на парцел
19-10-2011 - 22:51:15
От опит ще кажа - само и единствено адвокат.Не си и помисляй , че АНИ ще ти свършат работа.Най - вероятно ще ти излезе по скъпо , но ще си спокоен , че всичко е наред.

НЕПРАВИ МОЯТА ГРЕШКА.

hunterA правилно те предупреждава , но има решения и на проблемите които засяга.Просто мисли и питай.Една скица на парцела , заверена от общината и издадена скоро , ще ти отговори на много въпроси.Къде е ток , вода , канал <ако има> , за какво е отреден парцела.Ако данните до тук те устройват , отиди на парцела сам , разходи се наоколо и огледай - има ли река , дълбоко ли е коритото , може ли при дъжд да прелее.Запознай се с комшиите , неволно ги разпитвай , почти никога не отказват да казват това онова - което са чули.Ако пък има нова къща наоколо , не пропускай разговор със собственика.При мен според геоложкия доклад , трябваше да фундирам на 220 см. - това е дълбочината на основите.При тази постановка вкарвах едно малко състояние , само до кота 0.След разговор с комшията , се оказа че на 60 см. излиза здрав пласт , годен за полагане на основи.Така се и оказа.

Има и още много неща около парцела , за които трябва да мислиш отсега.Разположение спрямо посоките на света , отопление и т.н и т.н.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-19 22:52 от bibise.
Re: покупка на парцел
20-10-2011 - 12:26:26
avatar
Quote
фло

Така си е! Брокерите не изискват документи- изискват комисиона,ако може още на предварителен договор ,най-добре за тях! Лапнали парите им е все тая ще има ли сделка или не ,и ако има сделка дали няма да се яви бъдещ проблем за приобретателя,щото видите ли си били свършили работата. Все им е тая главно от невежество,защото са събрани от кол и въже!Това,че за сделка с имот има специалисти по вещно право,търкали крачоли и ръкави по банките години наред в обучение за брокерите-паразити няма значение и за тях всичко е елементарно.Колко му е-събуждаш се една сутрин с идеята за призвание в имотната търговия и мяташ доверчивите граждани!

Не е вярно, говориш наизуст и говориш глупости!.
Само дебил може да подписва договор без наличие на документи, а такива хора, способни да спечелят пари, не съществуват в природата, пък и дебилите са поставени под запрещение.
В Предварителния договор има клаузи с неустойка за неизправната страна.
Така че, ако не се осъществи сделката и купувачът е изправната страна, му се връща капарото в двоен размер- по силата на чл. 19 от ЗЗД.
Ако е изправен продавачът, капарото остава за него.
Ако провалянето на сделката стане по причина на едната страна, твърдението че е виновен посредника, е просто заяждане поради неграмотност.
И както вече ти обясних, но явно не е стигнало до съзнанието ти, Нотариусът изисква документите, необходими за изпълнението на особените изисквания на закона, без които не може да се изповяда сделката.
Можеше да знаеш тези неща, ако имаше опит с покупко- продажба на имоти. Явно, че нямаш, но пък злоба и жлъч имаш в повече.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход