Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
12-06-2011 - 11:43:00
Гледайки една друга тема зацепих за какво става дума.

Проблема е определено в цената.

31 000 евро за Плевен , последен етаж , извън центъра - АБСУРД.Та мой приятел купи за тези пари през 2008 година 70 м2 , зад училище Иван Вазов , трети етаж - страхотен.

Примири се , продай на 22000 - 23000 и продължавай напред.Но определено цената е проблем.
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
12-06-2011 - 14:09:21
Няма как да е купил ремонтиран апартамент с тези данни за тези пари, през 2008ма. По-скоро го е взел на "зелено", защото и наши приятели тогава купиха 80 м2 в района, ново строителство. Плюс това и аз съм зад училище "Иван Вазов", на 200 метра от него. В нашия блок се продаваха тогава за 55К евро като моя апартамент, и не само се продаваха, но и се купуваха. Миналото лято се продаде един на последен етаж, в отсрещния идентичен на нашия блок, 35К евро, след ремонт. Така че, не мисля, че 31К евро са много за това, което предлагам.
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
12-06-2011 - 14:17:10
avatar
Quote
kalin72
Няма как да е купил ремонтиран апартамент с тези данни за тези пари, през 2008ма. По-скоро го е взел на "зелено", защото и наши приятели тогава купиха 80 м2 в района, ново строителство. Плюс това и аз съм зад училище "Иван Вазов", на 200 метра от него. В нашия блок се продаваха тогава за 55К евро като моя апартамент, и не само се продаваха, но и се купуваха. Миналото лято се продаде един на последен етаж, в отсрещния идентичен на нашия блок, 35К евро, след ремонт. Така че, не мисля, че 31К евро са много за това, което предлагам.

Мани ги тия сривльовци. Те ще ти кажат да го подариш на някой сривльо срещу гледане на карти таро.:] Дръж си на цената. За всеки влак си има пътници. Ако питаш мен, наблегни на разширение на прозорци и/или тераси за да се вижда хубава панорама от горе. Това му е чара на последния етаж. Ще стане по-аткрактивен за купувачите.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
13-06-2011 - 23:40:33
Quote
kalin72
Няма как да е купил ремонтиран апартамент с тези данни за тези пари, през 2008ма. По-скоро го е взел на "зелено", защото и наши приятели тогава купиха 80 м2 в района, ново строителство. Плюс това и аз съм зад училище "Иван Вазов", на 200 метра от него. В нашия блок се продаваха тогава за 55К евро като моя апартамент, и не само се продаваха, но и се купуваха. Миналото лято се продаде един на последен етаж, в отсрещния идентичен на нашия блок, 35К евро, след ремонт. Така че, не мисля, че 31К евро са много за това, което предлагам.

Не е ремонтиран.Но не и на зелено, нали аз го обзаведох.На замаска и шпахловка с акт 16.Купи го декември 2008 год. при цена от 550 евро на квадрат.От тогава цените са паднали с около 30 % , тоест неговия апартамент без подобренията сега е около 28 000 евра.Но всъщност защо ли ти обеснявам.Искай му и 55 000 евро , продавай го още 5 години проблема е твой.Аз се опитах да ти дам пример , за да намериш правилния път.Ако искаш чуй , ако неискап - твоя работа.Успех в продажбата.
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
15-06-2011 - 20:04:12
Калине , последния етаж е проблем.Ще ти дам пример , за да разбереш.Защото проблема днес го няма , но утре е на лице.

Преди години живеех в апартаметн на 8 етаж - предпоследен.Пролета след 4 години , една нощ ставайки , нагазих във вода.Теч от покрива.На събрание се реши да се ремонтира.Започнах да събирам порите.Събираемост от горните три етажа - 100 %.От средните - 70 %.От долните 60 %.Имаше реплики от рода - " На мен не ми тече , оправяйте се ".Есента след н - на брой наводнения , нямаше шанс да се започне ремонта.И незнам как щеше да е зимата , ако не беше сработил късмета.Запуши се канала , които е прд входа.Нямаше пари в касата , за да се извика фирмата да го отпуши.Поикаха от събраните за покрива.Аз отговорих " На мен не ми мирише , оправяйте се ".За седмица , отпушихме канала и започнахме покрива.

Затова аз лично никога няма да купя последен етаж.

А относно повечето енергия за отопление и охлаждане - вярно е.Твоя е топъл.А представи си , как е комшията отдолу.Той нетопли горната плоча , докато ти я топлиш.И въпреки , че има тавани , пак отдаваш излишна топлина.При охлаждането е същото.По висок клас климатик и т.н.

Още веднъж успех в продажбата.
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
30-06-2011 - 11:35:18
При всички изброени минуси, да ви кажа един голям плюс - никой не тропка с копитца отгоре !
Затова търсех и купих последен етаж. За всеки влак си има пътници, но все пак цената трябва да е съпоставима с аналогични оферти.
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
30-06-2011 - 13:44:47
Quote
radius
При всички изброени минуси, да ви кажа един голям плюс - никой не тропка с копитца отгоре !
Затова търсех и купих последен етаж. За всеки влак си има пътници, но все пак цената трябва да е съпоставима с аналогични оферти.

Това и изтъквам като плюс, но...явно "купувачите" само оглеждат, и реално не купуват нищо...
Цената е 29К евро за 61 квадратни метра ремонтиран тухлен апартамент в района между Окръжна болница и хотел Балкан. Като гледам другите оферти, цената е под средната.
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
30-06-2011 - 15:27:25
Имай предвид, че цените на обявите са далеч от цените на сделките. Ако повечето продавачи могат да чакат и да си позволят екзотични цени, то който иска да продаде, трябва да се съобрази с горното. Т.е. цените на жилищата не са това което пише в обявите "продава", а са цените на реалните сделки.
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
25-08-2011 - 10:12:03
Успях да продам апартамента за 27К евро. След 7 месеца на пазара, и след намаление с ot 23% спрямо исканата он мен цена в началото. Купувачите споделиха, че по-добре направен апартамент, с отлично местоположение, в много добър квартал, не са виждали откакто са тръгнали на пазар - 3 месеца обикаляне. Град Плевен, района между Окръжна болница и хотел Балкан.
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
04-09-2011 - 21:27:16
Виж това. Дано ти помогне да определиш цена на имота си smiling smiley [www.wantedrealestate.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход