Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???

Публикувано от kalin72 
Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
08-06-2011 - 17:29:38
Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж??? При положение, че покрива е ремонтиран, никога не е текъл, има и тавански помещения...
Как да продам такъв апартамент, цената е много добра, според брокерите...
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
08-06-2011 - 18:13:44
-- повече енергия за отопление, с 15% повече според това.
-- течове -- но за конкретния случай не важат;
-- има ли асансьор, защото ако на 4-ти или 5-ти етаж, стълбите си стават доволно много;
-- възможно е и цената да не е толкова добра.
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
09-06-2011 - 02:36:13
Калине, аз имах изключителен апартамент на последен етаж, с огромни тераси и какво ли още не. Продадох го добре само защото беше по време на голямия бум и съм благодарен че се отървах*angel*
Ако си живял поне една пълна година ще имаш отговор на въпросът си.
Желая ти успех!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
09-06-2011 - 07:33:50
Живея вече 20 години в този апартамент, и не виждам проблеми, ама никакви. Зимата е топло, лятото не особено хладно, но климатика върши добра работа. Блока ни е тих, асансьора за тези 20 години да му се събират 5 дни да не е работил...Не тече, не капе, няма гълъби близо до терасата.....
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
09-06-2011 - 17:58:37
Аз изброих четири недостатъка, ти елиминира три от тях.
Остават два варианта:
-- намираш купувач с твоите разбирания;
-- определяш цена, която би накарала купувачите да пренебрегнат предразсъдъците си.
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
09-06-2011 - 18:42:23
Това и правя, вече няколко месеца...но никога не се стига до пазарлък за цената. Имам чуството, че кандидат-купувачите са "купувачи", тоест, обикалят, гледат, и никога не купуват...ако има интерес към нещо, най-малкото ще бъде да опитат да намалят цената, ако им е висока...
Както и да е, ще го продам това жилище, каквото и да ми струва smiling smiley
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
09-06-2011 - 21:31:16
Quote
kalin72
Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж??? При положение, че покрива е ремонтиран, никога не е текъл, има и тавански помещения...
Как да продам такъв апартамент, цената е много добра, според брокерите...
Над това замислял ли си се ?
Аз си мисля, че тук е един от основните ключове в моментната ситуация, увеличаване на предлагането, намаляване на покупките. Ако се предложи конкурентна цена апартамента ще бъде купен бъдете сигурен. Или апартамента има някакъв др. кусур за който не споменавате (лоша локация, лош вид на сграда и общи части, невъзможност за паркиране или някакъв др. който е възможно дори вие да не осъзнавате).
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
10-06-2011 - 09:26:07
Да, замислял съм се. Няма как аз да знам коя цена е добра, и се ориентирам по сайтовете за имоти, като според тях съм в златната среда.
31К евро за основно ремонтиран двустаен в централен район на града, в тухлен блок, с нормални съседи, с детски площадки около блока, с училище и детски градини, улици в задоволително състояние...
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
10-06-2011 - 12:06:07
За да го продадеш не трябва да си в златната среда, а в началото. Цената трябва да ти е най-ниска, сравнена със сходните не му апартаменти и преимуществата, които си изброил ще са в твой плюс.
Re: Защо купувачите не харесват апартамент на последен етаж???
10-06-2011 - 12:17:23
Ами в златната среда на апартаментите, които са с толкова площ, в тухлен блок, в хубав район. Инак цените почват от 25К евро за жилище без акт 16, на шпалковка, минават през 27-30-32К за жилища в неособено добро състояние, но в по-добър район, и завършват с 45К-55К жилища, напълно обзаведени, в хубав район.
Моето е ремонтирано, без обзавеждане, на цена 31К в добър район и всичко останало, както описах smiling smiley
Стигам до заключението, че масово има огледи, без изобщо да има търсене, или ако има, то е под санитарния минимум smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход