Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?

Публикувано от SsBloodY 
Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
19-01-2011 - 23:36:02
Разполагам със 50,000лв, които ако останат в банка ще се обезценят. Идеята ми е да купя някой имот, който да го дам под наем и след 5 години евентуално когато реша какво точно да правя с парите да продам въпросният имот на известна печалба. Така двоумя се между два имота, които са на 1 цена (50,000) и с еднаква квадратура(60 кв.м.):

1) Квартал Лозенец: Апартамента в лозенец е м/у Хотел Кемпински и Сити Центъра. Лозенец звучи по-добре, но апартамента има косури. Общите части на сградата са приемливи. Апартамента е необзаведен, със стара дървена дограма и стари дървени врати, част от стените са от гипсокартон и недобро разпложение на стаите и липсва обособена кухня. Проблема е, че ще трябва допълнителна инвестиция за този апартамент за да може да бъде пуснат под наем.

2) Квартал Витоша: Единственият проблем тук е местоположението на сградата( не е център) по Симеоновско шосе преди околовръсното вдясно малко по-навътре. Сградата е чисто нова много добре направена със страхотни общи части. Апартамента е перфектен петкамерна дограма, страхотни врати обзаведен тераса идеален за ползване.

Та въпроса ми е гадния апартамент в центъра или перфектния далеч от центъра?
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
20-01-2011 - 01:28:58
kyde gi tiq imoti po 50 000 leva iskam i az
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
20-01-2011 - 13:01:28
My Bad! Имах предвит евро в бързината съм сгрешил.
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
20-01-2011 - 13:12:41
Първия апартамент според мен ще е доста по-лесен за отдаване под наем и последваща продажба след време. Снобарията е неунищожима, пишеш в обявата че е до Мола и готово winking smiley
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
20-01-2011 - 14:25:29
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
20-01-2011 - 14:40:50
то апартамента води ли се имот?

по скоро земя бих нарекъл имот.. апартамента бих нарекъл общежитие
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
20-01-2011 - 15:28:47
Тримесечен депозит в банка би ти носил около 1000 евра... Тоест годишно - 4 хилки...
Ако варваш, че днес сме на дъното на падането на цените - купувай... Ако не - инвестирай си парите в имота, аз лично между център и Околовръстното бих взел Център (Е, Лозенец си е кажи речи център).
Друг е въпросът, че всеки си преценя кое е по-удачното - да купува или да чака
Всеки има глава на раменете и си носи риска.
Преди няколко години си позволявах да казвам какво мисля в този форум, тогава бълвах ерес и ме заливаха с помия, е, спрях. Сега нещо почти никой от тогавашните герои не му е до форума, а останалите са обърнали нагласата - и с право, брокерът, ако е професионалист ще гледа да не носи риска и ще работи така, че да може да печели във всякакъв пазар - и бичи и мечи.
Та, на въпроса - ако смяташ, че е дошъл "момента за апартамента" - може би по-добре в Лозенец...
Ако не - има доста други начини да опазиш парите си от обезценка, освен депозитите, макар те да са вече гарантирани за конкретната сума.
CR
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
21-01-2011 - 11:26:02
Коя банка дава около 7,8% годишна лихва по тримесечен депозит в евро.
Да депозирам и аз.

3000 евро доходност е по-разумна цифра.
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
21-01-2011 - 12:00:56
Защо му давате акъл да депозира? Те сега сигурно са му на депозит... Човекът иска да се занимава с рентиерство - има време, нерви, сръчен е, вярва че нещата ще се оправят и след 5 г. цената на апартамента ще се e покачила с повече от 35% ~ 5 г. * 7% год. лихва на депозит .
Избирай този на Кемпински - селяндурите искаме да сме у центърО.
Re: Инвестиция в имот. Лозенец или кв. Витоша?
21-01-2011 - 12:06:18
Ако желаеш инвестиция в недвижим имот,по добре е да я направиш в магазин.На хубаво място празно няма.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход