Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къща в малък град или апартамент в голям град?

Публикувано от ivapenkova 
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
14-01-2011 - 00:21:09
Quote
камелия
Quote
bibise

Хе хе .А защо мислиш , че избрах Костинброд.Доста неща проучих преди да купя.Но така съм научен.Не бързай , не се доверявай , проверявай.Когато започнах да търся метрото беше готово до " Сердика ".Но знаех за новия метродиаметър. Знаех , че метрото при бул. " Ломско шосе " ще се срои с открития метод и ще бъде изцяло реновиран булеварда.Гледах плановете за разширението на бул. " Ломско шосе " до околовръстното и детелината с него.Ремонта на пътя до Костинброд беше започнал.Просто разбрах , че със пътуванито няма да имам проблем.

Ще си позволя да ти кажа, че май за всичко друго си помислил, но не и за красива природа и приятно обкръжение.
В Костинброд просто тези две неща липсват.

Да направих компромис.Но трябваше.

Имам вила в сърцето на Троянския балкан.Природата там е страхотна и ходя често.Зареждаме достатъчно.За обкръжението нищо немога да кажа , засега е изключително добре а и тропах и чуках.Все относително нови къщета са около мен.А ако намекваш за цигани.Грешиш.Те са далеч от мен а и по принцип ги има навсякъде.Но от две години мотане из региона , не съм срещал хив циганин.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
14-01-2011 - 03:57:48
Костинброт си е чудно, но има едно което му куца. Голямата му близост с престолнината и добрите транспортни връзки са нещо което никак не ми харесва. Това че е на царския път е другото нещо. Думата ми е за това че някак не е уединен. Кръстопът. Ама това си е мное мнение и който няма против си е добре.
*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
14-01-2011 - 10:23:28
Quote
Boby
Аз съм отскоро в къщата, вече 4 месеца и още не ми се е налагало. Ако се наложи, просто ще взема такси, какво друго?

Честито, Boby smiling smiley Живи и здрави, да ви е хубаво там! *drink1*

Да те питам - как реши отоплението и каква температура поддържаш?
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
14-01-2011 - 12:06:45
Термопомпа - поддържам около 21-22 градуса постоянно когато работи непрекъснато. При по-топло време като сега работи само нощем и вдига около 22 градуса сутринта, до вечерта пада на 20-21. Денем топли само бойлера.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
14-01-2011 - 12:46:58
Имаш предвид гео-термална помпа? С топлоносител вода или въздух? ето за това: [en.wikipedia.org]

И какъв е % на отоплителната система като капиталов разход от общото?
Интересно ми е, защото повечето къщи, дори и новите, залагат на котли на дърва и/или пелети.

Това с децата малко тормоз ми се вижда - трябва да стават сутрин в 6 или 6 без нещо, за да хванат автобуса в 6:30. А зимата - тъмно, студено по спирките, автобуса неотоплен, мръсен.... Ами купони, дискотеки? Или не дават зор за тези неща?

Е, знам, че ти беше голям мерак, така че ще се примирявате с минусите, няма как smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-14 12:48 от Joan.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
14-01-2011 - 13:16:56
Да, геотермална вода-вода. Самата термопомпа е примерно 1/5 от цялата инвестиция за отоплителната система - разводки, помпи, водно подово отопление и т.н. А отоплителната система е примерно 6-7% от цялата стойност на къщата без парцела.

При положение че училището започва в 7:30 (безсмислица според мен но това е друг въпрос), как точно го виждаш да ставаш в 7 и в 7:30 да си в училище освен ако не е кварталното? А след 4ти клас какво правим - местим се до съответното училище? И ако двама или трима са в различни къде да се местим? А работните места? Изобщо за мен в София гледаш да си близо до метро. Всичко друго е бошлаф работа.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
14-01-2011 - 15:23:05
Boby, поздравления, направил си добър избор! Предполагам, и сградната обвивка си я направил добра, за да поддържаш такава температура в къща, без да се разоряваш. 6-7 % е нищо капиталов разход на фона на удобството и плюсовете от сметки за отопление. Е, зависим си от електроенергията, ама то кой вече не е.

За ставането, вярно, че е на късмет работата, ама понякога се случва. За живеещите около 35-то поне това е плюс smiling smiley 35-то има и гимназия и е с добро име. За по-нагоре - близичко са и УАСГ, и ФМИ, и централната сграда на СУ. За ТУ и Дървеница метрото на Юнак. Но пък къща около 35-то излиза много солено - не че няма и такива, има, и благородно им завиждам smiling smiley

СМГ за мен е много добро училище, но ми се струва далеч smiling smiley Това в кръга на шегата, наистина е добро и подотовката от него отваря много врати.

А какво мисли жена ти за поддръжката на къщата и градината? Или още не е настанало време за това? Ако не помагаш, мисля, че ще се озори жената.

Абе Boby, ти три деца ли имаш?! Аферим, ако е така, искрени поздравления! *bow*

За метрото подкрепям безусловно. Малко ще се изнервим, докато го построят, но после - кеееф! smiling smiley
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
14-01-2011 - 15:35:05
Големите бяха в 35-то до 4-ти клас, но най-малката най-вероятно няма да бъде. А за гимназията им и дума да не става. Не останах особено доволен, много зависи от конкретната учителка. На щерката беше супер, но на сина - не. Още се борим да придобие навици, ама 4 пропуснати години как се наваксват... sad smiley Както и да е.
Жената не си показва носа навън, твърди че щяла да гледа цветя, ама не вярвам, ако не съм аз ще увехнат бързо smiling smiley
Къща в Лозенец за мен не е къща, с 2 метра двор и надвиснали кооперации, клаустрофобични улички и всякакви комплексари с джипки накацали къде ли не. Дори и да имаш пари за цената и, какъв е смисъла?
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
14-01-2011 - 16:33:21
Абе не е точно така, виж къщичката на Будевска, например. А пък къщата на Елин Пелин каква е китна с градинка!, Е, ясно, че във Волуяк парцелите са по-големи и отстоянията-също, ама и в Лозенец има хубави къщурки, да не говорим, че са на хвърлей място от Борисовата. Как да е, идеята не е да те навивам за къща в Лозенец smiling smiley

Ясно, жена затова не е ритала за къщата, щото си знае, че има кой да гърби, не тя smiling smiley Със здраве да си я ползвате!

Абе само ми кажи, аз имам впечатление от Волуяк, че са големи дървеняци, как са съседите? Или още не сте ги опознали?
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
14-01-2011 - 16:41:40
Слава богу, повечето са пришълци като мен и съм в отлични отношения с тях. Баш местния наистина е голям идиот, но не се занимавам с него, той има само градина, не живее до мен. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход