Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къща в малък град или апартамент в голям град?

Публикувано от ivapenkova 
Къща в малък град или апартамент в голям град?
22-12-2010 - 00:05:22
Здравейте!С приятеля ми много се чудим къде да изберем да живеем.Къща в столицата неможем да си позволим,защото е много скъпо, а в по-малките градове е триста пъти по-евтино!Друг е въпросът ,че в големият град имаме много възможности за развитие и най вече за бъдещето на децата ни!Винаги в списъка с положителните и отрицателните черти се появява едно "за" и едно "против"!

Грижа За Възрастни, Почистване На Домове, Помощ В Домакинството
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
22-12-2010 - 07:34:49
Къща в малък град е много пъти по-добре за душевното и физическо развитие, от апартамент в голям град. Вече съм на половината от крачката към малкото градче около големия град smiling smiley
Това с децата и тяхното развитие, мисля си, е само оправдание, за да не се направи тази крачка.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
22-12-2010 - 08:54:44
Зависи какви са приоритетите ви. Ако развивате собствен производствен бизнес, няма да ви е лошо в провинцията. Ако работите на държавна работа, също е по-лесно оцеляването извън София, по-близо до родителите на единия от двамата. Дори самото отглеждане на децата не е лошо в областните центрове, тъй като все още има добри гимназии, пък и техникуми (май гимназии им викат и на тях), достатъчно детски градини.
Вече ако искате да градите кариера, да имате много опции за работа, блазните се от блъсканици в молове, ходите 4-5 пъти седмично на театър, оперети, балет, мюзикъли (?!), зависими сте от летището, държавната администрация и т.н, гледате на парите в абсолютна, а не в релативна стойност - по-добре в столицата.
Причинно-следствена връзка smiling smiley
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
02-01-2011 - 19:59:52
avatar
Въпроса е на какво максимално допустимо разстояние от големия град? Защото ако цената на пътя ти е равна на месечен наем за квартира - не си заслужава!! По добре живейте под наем в големия град.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
03-01-2011 - 17:23:19
Как да не си заслужава??? В града е лудница, цигания, дандания...и до около 2 часа път в двете посоки е приемливо, макар и леко уморително. Но по-уморително е да се прибираш вечер в комуналката...поне за мен е така smiling smiley
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
03-01-2011 - 17:51:18
avatar
Quote
kalin72
Как да не си заслужава??? В града е лудница, цигания, дандания...и до около 2 часа път в двете посоки е приемливо, макар и леко уморително. Но по-уморително е да се прибираш вечер в комуналката...поне за мен е така smiling smiley
..................
Може и да си прав. Но какво е това прословуто разстояние , което имаш предвид в двучасово пътуване в двете посоки? Примерно ако живея в Перник и работя в Карфур, може и да е повече пътуването.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
03-01-2011 - 19:03:46
Разстоянието е 50 или 70 км, зависи от къде се минава. С магистрала "Люлин" се надявам да намалее времето за пътуване.
Брезник-Бизнес парк Младост.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
03-01-2011 - 20:43:33
avatar
Quote
kalin72
Разстоянието е 50 или 70 км, зависи от къде се минава. С магистрала "Люлин" се надявам да намалее времето за пътуване.
Брезник-Бизнес парк Младост.
...................
Я кажи щом си от Брезник, вярно ли че на събора се затваря града от двете страни и се яде и пие три дни?:} Ако това е така, веднага ще продам едно две неща и се местя в центъра на просветата- Брезник! Това не си го измислям и не се майтапя. Казвал ми го е колега от Брезник.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
03-01-2011 - 21:09:08
Ами не съм от Брезник smiling smiley Просто там намерих добра оферта за къща с голям двор, и така...пък и имаме две-три семейства приятели там smiling smiley
Инак да, събора е голяма работа, центъра се затваря, и става панагир winking smiley Хубаво място е, наистина...спокойно.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
03-01-2011 - 21:31:36
avatar
Quote
kalin72
Ами не съм от Брезник smiling smiley Просто там намерих добра оферта за къща с голям двор, и така...пък и имаме две-три семейства приятели там smiling smiley
Инак да, събора е голяма работа, центъра се затваря, и става панагир winking smiley Хубаво място е, наистина...спокойно.
....................
Купувай смело друже! Брезник е на никакви километри от Перник и с новата магистрала ще си добре. На мен плановете са ми като се пенсионирам да се преместя в Радомир. Изказах мнение за квартирите само за разни глезльовци-квартиранти дето търсят всички удобства на една ръка разстояние, но да си призная понеже съм наемодател така ми щукна да напиша. Иначе в Брезник ще си сто пъти по-добре като качество на живот. Единствено ще те тровят разстоянията за някои неща. Като се преместя в Радомир живот и здраве, ще вземем да си погостуваме на съборите. Ако все още сме в тоя форумwinking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход