Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къща в малък град или апартамент в голям град?

Публикувано от ivapenkova 
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
13-01-2011 - 21:35:49
Quote
Geto
Бибисе, ама много си прагматичен бе човек! Нима изборът да живееш далеко от престолнината е само финансов? Ей човече, освен пари има и друго за което да живее човек.
Калин вече я е купил къщата. Пожелайте му живот и здраве пък той си знае*drunk*

Така и с мен. Като кажа прибирам се у дома всекой отваря една уста да ми покаже колко ще сгреша, как съм щял да видя и т.н.
"Ако не можеш помогна, то по-добре недей пречи"!

Поздрав Калине, Брезник е хубаво градче*drunk*

За съжаление не ме познаваш и незнаеш , че тази забележка неможе да се отнеся за мен.Парите са само средство за създаване на удоволствия.Затова и първо в главата ми излезе времевия фактор , след това финансовия.За мен 30 мин. със семейството са по - ценни.3 свободни дни в месаца са невероятни - почивка , разходка , ски и т.н.

За съжаление съм и пропуснал поста му в който казва , че я е купил.Тогава нямаше въобще да пиша.Защото от опит да помогна се получава критика.

Сори Калине.Успех с ремонта.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
13-01-2011 - 21:42:20
Quote
bibise
Днес се сетих за още един аспект при разсъжденията си , когато избирах колко да ми е отдалечена къщата от София.С това ще нанеса леки корекции в сутрешния си пост и ще се съглася донякъде с Иворад.Защото аз все още съм обременен от ходенето ми за 15 мин. до офиса - с метрото естествено.

Да приемем за отправна точка едно и също място в София.Имам пълната информация за мършрута по който аз ще пътувам.Метростания " Сердика ".От Костинброд , което бе моя избор , до метростанция " Сердика " са 18 км. и ги пътувам за около 30 мин.Брезник - София , Калин казва , че го пътува за 1 час.Говорим за разлика от 30 мин.И за мен това съвсем не е разлика за подценяване.Ако за един ден - добре , ако е за втори ден - добре , но ежедневно е убийствено.И нека да изоставим аспекта от сутринта , че можеш да ги работиш , вместо да ги пътуваш.Крайна сметка ако си на стандартна работа , няма как да стане.Но това са 30 мин. сън сутрин в повече , това са 30 мин. време посветено на семейството в повече.Но най - вече това е натрепване на умора.Обичам постановките.Да направим една.Аз и Калин работем в една и съща фирма , работата ни е еднаква , умствените и професионалните ни умения са абсолютно еднакви.Само , че той живее в Костинброд , аз във Брезник.Кой мислите че , ще е по добре развиващият се на работното си място.Когато дойде време за повишение на един от двамата , кой ще го получи първи.Естесвено Калин.Умишлено обърнах ролите.

Но ето и един друг аспект.Да посмятаме малко.Той ще изминава 48 км. , аз ще карам 18 км.За ден той ще шофира с 60 км. в повече.Да приемем един среден период за експлоатация на къща - 20 год.За този период той ще измине 400 000 км. в повече от мен.Да приемем , че кара дизел и има среден разход 5.5 литра /км. , това прави 22 000 литра дизел , при сегашната цена са 50 000лв.Той ще натрупа с тези 400 000 км. поне още 20 000 лв. в ремонти и технически обслужвания / масла , филтри , ремъци /.На всичкото отгоре 400 000 км. са напълно достатъчни са пърна армотизация на един нов автомобил - средна ръка 30 000 лв.И той се оказва , че за 20 год. ще плати 100 000 лв. в повече от мен.А дали това не разликата между неговата и моята къща.Дори и да не е.Живота на една постройка е доста над 20 год.

Някой ще каже , че това са разходи пръснати в годините.Ами пръснете ги под формата на кредит.Тогава нещата от първия абзац ще са Ви бонус.

Калине , това са само мои разсъждения.За мен те са правилни.За теб дали са или не са - незнам.Няма аз да решавам , къде ти да си купиш къща.Но просто седни и се замисли върху тези неща.

Успех в тежкото решение.Дано вземеш правилното - ЗА ТЕБ.

ПС. Един ден , когато работех все още за брат си , го репликирах " Защо се заядаш с мен за 100 лв. които съм изтървал от една поръчка от която сме взели 3000 ".Той се обърна и ми каза " За тебе една , но аз годишно правя 200 , и затова на Коледа ти си стоиш в къщи а аз обикалям света ".От тогава се научих да ценя дребните суми.

Много здраве на Азис. Още дълго ще си стоиш вкъщи на Коледа с тия сиромашки сметки и тоя вечен страх да не се минеш.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
13-01-2011 - 21:47:35
Quote
Boby
Е, bibise, и ти можеш да бъдеш критикуван winking smiley
Аз лично не гледах чак толкоз разстоянието с кола, даже Годеч примерно ще увеличи пътя с най-много 10 мин, спрямо Костинброд нали? Аз съм лесен - с колата, а децата? Моя приоритет беше - градски транспорт до метро. От Волуяк и Мрамор автобуса пътува точно 15 мин. до метростанцията и е абсолютно точен по разписанието. Две от децата ми са на 12 и 13, сутрин сами излизат и се прибират следобед. Пътя им е малко повече от преди, живеехме в Обеля 2. Сутрин като хванат автобуса в 6:30, 7:15-7:20 са в училище, едното в Лозенец, другото СМГ на бул. Левски.
Иначе ти явно си ми "комшия" можеш да минеш някой ден на домашно винце winking smiley

Хе хе .А защо мислиш , че избрах Костинброд.Доста неща проучих преди да купя.Но така съм научен.Не бързай , не се доверявай , проверявай.Когато започнах да търся метрото беше готово до " Сердика ".Но знаех за новия метродиаметър. Знаех , че метрото при бул. " Ломско шосе " ще се срои с открития метод и ще бъде изцяло реновиран булеварда.Гледах плановете за разширението на бул. " Ломско шосе " до околовръстното и детелината с него.Ремонта на пътя до Костинброд беше започнал.Просто разбрах , че със пътуванито няма да имам проблем.

Я да те питам.Как се оправяш със закъсненията?Особено с вечерите по купони и с употребата на алкохол?Как се прибирате.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
13-01-2011 - 21:53:53
Quote
Imotko
Quote
bibise
Днес се сетих за още един аспект при разсъжденията си , когато избирах колко да ми е отдалечена къщата от София.С това ще нанеса леки корекции в сутрешния си пост и ще се съглася донякъде с Иворад.Защото аз все още съм обременен от ходенето ми за 15 мин. до офиса - с метрото естествено.

Да приемем за отправна точка едно и също място в София.Имам пълната информация за мършрута по който аз ще пътувам.Метростания " Сердика ".От Костинброд , което бе моя избор , до метростанция " Сердика " са 18 км. и ги пътувам за около 30 мин.Брезник - София , Калин казва , че го пътува за 1 час.Говорим за разлика от 30 мин.И за мен това съвсем не е разлика за подценяване.Ако за един ден - добре , ако е за втори ден - добре , но ежедневно е убийствено.И нека да изоставим аспекта от сутринта , че можеш да ги работиш , вместо да ги пътуваш.Крайна сметка ако си на стандартна работа , няма как да стане.Но това са 30 мин. сън сутрин в повече , това са 30 мин. време посветено на семейството в повече.Но най - вече това е натрепване на умора.Обичам постановките.Да направим една.Аз и Калин работем в една и съща фирма , работата ни е еднаква , умствените и професионалните ни умения са абсолютно еднакви.Само , че той живее в Костинброд , аз във Брезник.Кой мислите че , ще е по добре развиващият се на работното си място.Когато дойде време за повишение на един от двамата , кой ще го получи първи.Естесвено Калин.Умишлено обърнах ролите.

Но ето и един друг аспект.Да посмятаме малко.Той ще изминава 48 км. , аз ще карам 18 км.За ден той ще шофира с 60 км. в повече.Да приемем един среден период за експлоатация на къща - 20 год.За този период той ще измине 400 000 км. в повече от мен.Да приемем , че кара дизел и има среден разход 5.5 литра /км. , това прави 22 000 литра дизел , при сегашната цена са 50 000лв.Той ще натрупа с тези 400 000 км. поне още 20 000 лв. в ремонти и технически обслужвания / масла , филтри , ремъци /.На всичкото отгоре 400 000 км. са напълно достатъчни са пърна армотизация на един нов автомобил - средна ръка 30 000 лв.И той се оказва , че за 20 год. ще плати 100 000 лв. в повече от мен.А дали това не разликата между неговата и моята къща.Дори и да не е.Живота на една постройка е доста над 20 год.

Някой ще каже , че това са разходи пръснати в годините.Ами пръснете ги под формата на кредит.Тогава нещата от първия абзац ще са Ви бонус.

Калине , това са само мои разсъждения.За мен те са правилни.За теб дали са или не са - незнам.Няма аз да решавам , къде ти да си купиш къща.Но просто седни и се замисли върху тези неща.

Успех в тежкото решение.Дано вземеш правилното - ЗА ТЕБ.

ПС. Един ден , когато работех все още за брат си , го репликирах " Защо се заядаш с мен за 100 лв. които съм изтървал от една поръчка от която сме взели 3000 ".Той се обърна и ми каза " За тебе една , но аз годишно правя 200 , и затова на Коледа ти си стоиш в къщи а аз обикалям света ".От тогава се научих да ценя дребните суми.

Много здраве на Азис. Още дълго ще си стоиш вкъщи на Коледа с тия сиромашки сметки и тоя вечен страх да не се минеш.

Абе Идиотко.Това беше преди 15 години.От тогава много вода изтече.Но аз все още на Коледа си седя в къщи.Уважавам семейството си и фамилията.

ПС. Ново ти форумно име е страхотно , нали.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
13-01-2011 - 22:00:55
Е, аз не съм много по кръчмите и купоните, предпочитам вкъщи на домашно винце, мезета собствено производство и прочее. Та лично не съм ползвал такси, но приятели които са идвали казват че е колкото показва брояча + 2 лв за връщане до околовръстното. Аз съм във Волуяк - сумарно Надежда 1 - Волуяк е 8 лв. Отдавна не съм ползвал таксита но както разбирам това се води добра цена - сега примерно Гео Милев - Надежда е пак толкова, а разстоянието мисля е най-много 7-8 км,
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
13-01-2011 - 22:05:01
А за тия планове за Ломското знам ама както чувам, нямало пари, ала бала, май няма да разширяват засега Ломското през Надеждите, нищо че първия ред къщи там се води отчужден още отпреди 30 г. Мисля че сега просто ще е разширено донякъде (все пак няма да има трамвай) до Обелско шосе където завива метрото а нататъка до околовръстното ще е стария път. Пак е нещо - големите задръствания ставаха около Бели Дунав...
То пък едни задръствания... Аз пътувам точно 35 мин. чак до 7ми км, а мои колега пътува за същото време от Белите Брези до 7ми км...
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
13-01-2011 - 22:53:25
Quote
Boby
А за тия планове за Ломското знам ама както чувам, нямало пари, ала бала, май няма да разширяват засега Ломското през Надеждите, нищо че първия ред къщи там се води отчужден още отпреди 30 г. Мисля че сега просто ще е разширено донякъде (все пак няма да има трамвай) до Обелско шосе където завива метрото а нататъка до околовръстното ще е стария път. Пак е нещо - големите задръствания ставаха около Бели Дунав...
То пък едни задръствания... Аз пътувам точно 35 мин. чак до 7ми км, а мои колега пътува за същото време от Белите Брези до 7ми км...

Ще го правят.Да отчуждаването е факт , но собствениците водят фиктивни дела.За да удължат времето за владеене и да си гушат наемите.Но при затварянета на " Ломско шосе " наемателите се поизнесоха и собствеиците мирясаха.

Кажи де , как се оправяш с прибирането след пиянстване.Имам идейка , ама още не ми стиска.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
13-01-2011 - 23:01:12
Аз съм отскоро в къщата, вече 4 месеца и още не ми се е налагало. Ако се наложи, просто ще взема такси, какво друго?
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
14-01-2011 - 00:15:04
avatar
Quote
bibise

Хе хе .А защо мислиш , че избрах Костинброд.Доста неща проучих преди да купя.Но така съм научен.Не бързай , не се доверявай , проверявай.Когато започнах да търся метрото беше готово до " Сердика ".Но знаех за новия метродиаметър. Знаех , че метрото при бул. " Ломско шосе " ще се срои с открития метод и ще бъде изцяло реновиран булеварда.Гледах плановете за разширението на бул. " Ломско шосе " до околовръстното и детелината с него.Ремонта на пътя до Костинброд беше започнал.Просто разбрах , че със пътуванито няма да имам проблем.

Ще си позволя да ти кажа, че май за всичко друго си помислил, но не и за красива природа и приятно обкръжение.
В Костинброд просто тези две неща липсват.
Re: Къща в малък град или апартамент в голям град?
14-01-2011 - 00:18:43
Ех Камелия, нали рекохме да сме позитивни*stop*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход