Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?

Публикувано от Wilson 
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 16:57:59
avatar
Quote
palamud
Божеее ега ти темата...

Щом Камито се включи аз спирам ...
Що, да не би да не ти харесва сумичката дето ще харижеш на хазяина за 10г.?:]
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 16:59:43
avatar
Камито си има нова работа, да спами из форумите.
Инак, няма свинско за зелето и пак ще е кисела smiling smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 17:03:29
avatar
Абе щом има оФчици (как Пундито викаше) ще има и Хазаи да ги стрижат winking smiley

въпреки че пак казвам НЕ се подигравам на никой ... знам че има хора, които не могат да си позволят собствено

жилище, затова са под наем ...

... полемизирам само с тези с пачките като Ассетион, Айрян и Радослав, които пропагандират, че да си без дом (покрив над главата)

това е висше достижение на личността ....................
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 17:07:36
avatar
Цъ-цъ-цъ, ей Уилсъне, вече колко години спорим по тая тема и пак още не си разбрал, какво искаме да ти кажем?!

А то е много простичко нещо, изразяващо се в следното - Три пъти мери и един път режи.
За да не ти подрежат крилцата с непосилен за изплащене кредит и от свободен човек, да станеш роб.

Толкова ли бе трудно да го разбереш?
Едва ли? По-скоро си ти е кеф да се бъзикаш по темата от позицията си на Го-о-орд собственик. Собственик на какво? Тухли и цимент.
Това ли е най-висшата цел в живота ти - да се затвориш като борсук между едни стени за цял живот?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 17:17:43
avatar
Quote
valsodar
Цъ-цъ-цъ, ей Уилсъне, вече колко години спорим по тая тема и пак още не си разбрал, какво искаме да ти кажем?!

А то е много простичко нещо, изразяващо се в следното - Три пъти мери и един път режи.
За да не ти подрежат крилцата с непосилен за изплащене кредит и от свободен човек, да станеш роб.

Толкова ли бе трудно да го разбереш?
Едва ли? По-скоро си ти е кеф да се бъзикаш по темата от позицията си на Го-о-орд собственик. Собственик на какво? Тухли и цимент.
Това ли е най-висшата цел в живота ти - да се затвориш като борсук между едни стени за цял живот?

Ми нали и ти си се затворил между тия същите тухли, па на всичкото отгоре и наем им плащаш
тЕя тухли ... поне да беше си ги купил, да знаеш, че са си твои, да те не е Яд!

Освен това като не искаш тухли и бетон купи си къща от дърво или пък най-добре стара селска от плет и лайна и си живуркай.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 17:20:59
Quote
камелия
Да довършим сметката, ако искаш?

За 10г. 87500Е и двустайният е твой.
За 10г. 59000Е на хазяина и четиристайният пак си е негов.
Само не ми казвай, че ще спестиш разликата, нищо че само консумативите ти са двойни.
И тъй като и ти се броиш баровец, дето по- на тясно не може да живее,да те попитам. Задаваш ли си въпроса, защо като всички сте тъпкани с пари, наемите са толкова ниски?*xxx*

Да я довършим щом искаш.
10 години наемателят ще е живял като що годе бял човек в четиристаен и ще продължи да живее там. Ипотекарят ще има 2-стаен в гетата, ще е живял 10 години там и ще продължи да живее там. Сутрин ще трябва да става половин час по-рано за да отиде на работа и ще чака 15 минути пред собствената си баня за да се избръсне. Вечер всички ще си лягат заедно в 22 часа, защото ако някой остане да гледа филм, ще пречи на останалите.
Дадох ти пример за средно софийско семейство плащащо наем 600Е/месец. Доста занижени критерии имаш за "тъпкан с пари".
Само те моля, мен не ме намесвай - нямаш никаква идея дали съм баровец, наемател или ипотекар.

Wilson-е, ти си извадил най-евтиния двустаен за продажба в Мусагеница и го съпоставяш с най-скъпият наем на 4-стаен. Някакси не е много коректно. Стига с тези пачки - става въпрос за 600Е/месец. Те са достатъчни за да живееш по-добре от 85% от имотособствениците в София.


Резултати от вашето търсене на:
Тип : продажби
Град: София
Район: Мусагеница
Тип имот: Двустаен апартамент
Средна цена на имотите в извадката 56626.86 евро
Средна цена на кв.м: 785.69 евро



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-04 17:25 от айрян.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 17:24:49
avatar
За какво да ме е яд - за това, че цял живот са ми като воденичен камък на шията ли? Още повече, ако си ги плащал на шесторна цена, както повечето имотни пропагандатори тук?!

Жилището е необходимост, но това не трябва да го превръща в бреме. Уилсъне, всеки един може добре да си направи сметките.
Тези, които не могат прекарват целият си живот в един град, в един апартамент като крепостни роби от времето на Средновековието.
Тези, които имат поне малко акъл в главата проумяват навреме, че не трябва да се превръщат в роби на вещите си, защото не тяхното притежание може да осмисли животът ти и да го изпълни със съдържание.

Имам имот и същевременно живея под наем. Тук някой ще се запита, за какво го имам изобщо, след като не го ползвам, нали?
Ами просто не съм позволил, той да е бреме за мен и да ме спре по пътя ми.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 17:25:17
avatar
Quote
айрян
Quote
камелия
Да довършим сметката, ако искаш?

За 10г. 87500Е и двустайният е твой.
За 10г. 59000Е на хазяина и четиристайният пак си е негов.
Само не ми казвай, че ще спестиш разликата, нищо че само консумативите ти са двойни.
И тъй като и ти се броиш баровец, дето по- на тясно не може да живее,да те попитам. Задаваш ли си въпроса, защо като всички сте тъпкани с пари, наемите са толкова ниски?*xxx*

Да я довършим щом искаш.
10 години наемателят ще е живял като що годе бял човек в четиристаен и ще продължи да живее там. Ипотекарят ще има 2-стаен в гетата, ще е живял 10 години там и ще продължи да живее там. Сутрин ще трябва да става половин час по-рано за да отиде на работа и ще чака 15 минути пред собствената си баня за да се избръсне. Вечер всички ще си лягат заедно в 22 часа, защото ако някой остане да гледа филм, ще пречи на останалите.
Дадох ти пример за средно софийско семейство плащащо наем 600Е/месец. Доста занижени критерии имаш за "тъпкан с пари".
Само те моля, мен не ме намесвай - нямаш никаква идея дали съм баровец, наемател и/или ипотекар.

Wilson-е, ти си извадил най-евтиния двустаен за продажба в Мусагеница и го съпоставяш с най-скъпият наем на 4-стаен. Някакси не е много коректно.


ааа не си права --- не е най-евтиния, а другия не е най-скъпия --- и тук не си права --- просто е единствения четиристаен в квартала
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 17:28:05
И това е дъвкано , дъвкано , та даже и изплюто.

Решението ипотекар - наемател е строго индивидуално.Финансово може и да е в полза на наемателя , но тук има и емоционален момент.Да съградиш къща , да я обзавидиш , да и дадеш живот , да се изкефиш на направеното.

Казвал съм го и в предни теми.Ако е в друга държава , щях да съм с две ръце за наемането.Но ситуация в която фирмата се занимава приоритетно с това - да отдава апартаменти под наем.Тоест , да ги подържа , да ги обновява , да следи тенденците и актуализира наема въз основа на това.Но в нашата действителност за мен ( 10 годишен опит ) наемането е почти глупост.Живееш в апартамент , или обзаведен с пенсионерски мебели , или обзаведен по чужд вкус.Седиш и тръпнеш всяка година , дали на хазяина пенсионер , не го е удариа съчмата и не ти е застрелял двоен наем ( по европейски ).

Накратко.При оредени немни условия - наем.В противен случай - пак наем , доато надлее емоцията и дойде финансовата възможност.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 17:32:40
avatar
Quote
valsodar
Камито си има нова работа, да спами из форумите.
Инак, няма свинско за зелето и пак ще е кисела smiling smiley

Кое наричаш спам,Радославчо? Сметката, която направих ли? И защо реши, че съм кисела, след като не аз рева по форумите от всичко, що шава?:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход