Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?

Публикувано от Wilson 
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 15:23:08
avatar
Quote
айрян
"НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?"

Въпросът не е правилно поставен. Наемател на какво, или ипотекар на какво?
Доходите на човек са константа. Примерно за средно софийско семейство - 3х лева на месец. Това е. Повече няма.
Това семейство, ако вече няма дом, има 2 възможности:
1. Кредит - 75000Е, вноска 1000Е/месец за 9 години. С тези пари се купува двустаен в недобър район. Този двустаен така или иначе не им върши работа, ако имат деца. Няма да им върши и след 9 години, когато живот и здраве са изплатили ипотеката.
2. Наем - 650Е/месец четиристаен в доста по-добър район, по-близо до работата да речем. В този апартамент вече могат да се отглеждат без притеснения 2 деца.

Wilson-е, колко е голямо семейството ти и в какво живееш? Да не си като Хобо дето от 8 години вече изплаща ипотеки и още се гъчи с дете в двустайната панелка на родителите си?

Ама Айрян какви са тези цифри дет' ги сочиш?!?
1-во: Двустаен - 65 м2 в ДОБЪР район ново строителство е не повече от 50-55 К евро!!!
2-ро: Четиристаен в СЪЩИЯ район наема е НЕ ПОВЕЧЕ от 400 ЕВРО!!!

Абе хора Вие с кви цифри работите?!? Поподготвяйте се малко преди да пишете!
То и 2007-8 година нямаше такива цени каквити Айрян раздува.

И кви панелки --- кой се гърчи ... двама възрастни с дете - ДВУСТАЕН им е Ок ...
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 15:23:15
Quote
Wilson
Quote
moskvi4
Quote
Wilson
Quote
moskvi4
.



Ми мен ме кефи и купувам ... пък ти си живуркай под наем ... it's a free country, isn't it?

Ми купувай, щом те кефи. Аз казах защо АЗ няма да купя.
И без това щерката ще стане скоро на подходяща възраст за пансион - мислим да я последваме.
Супер гадно е да видиш мъже на възраст как плачат на летището, изпращайки децата си за чужбина. И стават все повече. Разделени.
Щото децата, за разлика от нас, са с ъкъла си и не искат живота им да мине в изплащане на язовири и атомни централи
.


----------

wtf?!?
Съвсем просто го написах. Ако и това не разбираш - наистина не мога да ти помогна.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 15:26:57
Quote
Boby
Като мъж на възраст би трябвало да си наясно че такива простотии има не само у нас. А децата колко са с акъла си и кои по-точно времето ще покаже.
Простотии като да се държат 200 и кусур кила злато в неохраняван склад ли? Съмнявам се. А и щеше да има оставки и прокурори после. Тук - нищо. Те тва е разликата. Безнаказаност на кило. Мързи ги да ни излъжат даже.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 15:30:48
avatar
To случая със изчезването на златото е както във вица с компотите.
Първо бяха 300 кила сребро, после се оказа че маскирали платина като сребърни кюлчета. Златото е малко, около 30-40 кила, колкото за Бог да прости.
После се оказа, че не е крадено от склада, а просто не е влизало никога в него.
И накрая, тези които бяха обвинени и заплашени с оставки в края на случката ще се окажат наградени.

Нищо ново в БълХария winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 15:44:14
avatar
Гледайте сега!

За БГ в момента е в ПЪТИ по изгодно НАЕМ вместо заем.

Ако обаче имаш 70-90 % от парите в БРОЙ (банкова сметка), не е проблем човек да си купи жилище и да вземе 10-20К заем.
Нищо че е финасово неизгодно, с времето всички плюсове и минуси се изравняват.

Ако обаче имаш само 5 или 10 К и вземаш всчко останало на ипотека си е БЕЗУМИЕ и около 20 % от ипотекарите в момента са на тотална загуба (нямат нищо, а са плащали 2-5 години)... !!!

тука не вземам предвид трудови и нетрудови доходи - те са също променливи във времето smiling smiley
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 15:51:49
avatar
Е добре да Паламуд каква е алтернативата според теб ....

цял живот под наем .... еееехх живот ... и после айде у старческия дом ...

замисли се ... децата ти няма да те уважават ако не друго ... баща им цял живот живял и гулял под наем, не им осигурил жилище - за кво им е - те

сами да се оправят,

всичко е изял и изпил ... с две думи човек, достоен за уважение ...
wal
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 15:54:33
Quote
moskvi4

Ми купувай, щом те кефи. Аз казах защо АЗ няма да купя.
И без това щерката ще стане скоро на подходяща възраст за пансион - мислим да я последваме.
Супер гадно е да видиш мъже на възраст как плачат на летището, изпращайки децата си за чужбина
. И стават все повече. Разделени.
Щото децата, за разлика от нас, са с ъкъла си и не искат живота им да мине в изплащане на язовири и атомни централи.

сори, ама не се стърпях на това мнение*huh*
къде ще следвате щерката , когато е на възраст подходяща за пансион???
И е нормално хората да са емоционални когато се разделят, а не да ходят подир порастналите си деца! Светът е глобално село и всеки си търси късмета. Нормално е родителите да гледат да осигурят дом за децата си (деца, а не младежи!), както и е най-нормално младежите да са далеч от родителите. Какви са тия патриархални разбирания да ходиш подир детето в пансиона??? Я си гледайте живота*beer*
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 16:01:17
Quote
wal
Quote
moskvi4

Ми купувай, щом те кефи. Аз казах защо АЗ няма да купя.
И без това щерката ще стане скоро на подходяща възраст за пансион - мислим да я последваме.
Супер гадно е да видиш мъже на възраст как плачат на летището, изпращайки децата си за чужбина
. И стават все повече. Разделени.
Щото децата, за разлика от нас, са с ъкъла си и не искат живота им да мине в изплащане на язовири и атомни централи.

сори, ама не се стърпях на това мнение*huh*
къде ще следвате щерката , когато е на възраст подходяща за пансион???
И е нормално хората да са емоционални когато се разделят, а не да ходят подир порастналите си деца! Светът е глобално село и всеки си търси късмета. Нормално е родителите да гледат да осигурят дом за децата си (деца, а не младежи!), както и е най-нормално младежите да са далеч от родителите. Какви са тия патриархални разбирания да ходиш подир детето в пансиона??? Я си гледайте живота*beer*
Ми аз си го гледам. За какво да купувам жилище, като детето няма да живее тук? Това исках да кажа с примера. А че ние ще тръгнем след него е индивидуално наше решение. На когото му харесва да живее на хиляди километра от децата си - да го направи. Свят широк, хора всякакви.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 16:04:18
Quote
Wilson
Е добре да Паламуд каква е алтернативата според теб ....

цял живот под наем .... еееехх живот ... и после айде у старческия дом ...

замисли се ... децата ти няма да те уважават ако не друго ... баща им цял живот живял и гулял под наем, не им осигурил жилище - за кво им е - те

сами да се оправят,

всичко е изял и изпил ... с две думи човек, достоен за уважение ...

Какво ли възпитание ще си дал на децата си, за да те уважават само заради материалното.....много жалко, наистина.
Re: НАЕМАТЕЛ ИЛИ ИПОТЕКАР, КОЕ ДА ИЗБЕРЕМ?
04-11-2010 - 16:09:57
avatar
Quote
kalin72
Quote
Wilson
Е добре да Паламуд каква е алтернативата според теб ....

цял живот под наем .... еееехх живот ... и после айде у старческия дом ...

замисли се ... децата ти няма да те уважават ако не друго ... баща им цял живот живял и гулял под наем, не им осигурил жилище - за кво им е - те

сами да се оправят,

всичко е изял и изпил ... с две думи човек, достоен за уважение ...

Какво ли възпитание ще си дал на децата си, за да те уважават само заради материалното.....много жалко, наистина.


верно много жалко ... наистина
кажи сега нещо по същество
или и ти си 'горд' наемател?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход