Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет . Да си плащам ли данъците ???

Публикувано от Rafa23 
Моля за съвет . Да си плащам ли данъците ???
07-10-2010 - 13:25:36
Колеги , съвсем накратко да ви запозная с дилемата ми .
Взимам наеми като физическо лице от два магазина в София , които съм декларирал и си плащам данък сгради и смет- към 1000 лв всяка година. !
Боклука обаче се извозва твърде нередовно а инфраструктурата е под всякаква критика и около двата магазина.
Това ме вбеси и реших да не декларирам взетите пари от наеми(които получавам на ръка) в годишната си декларация. И двете фирми , които ми плащат наем са по ДДС.
Какво ви е мнението? Каква е вероятността да ме хванат ?Какви са рисковете ? Дали си заслужава да ги декларирам и да пълна държавната хазна на нашата родина , която се "грижи" толкова добре за нас ?............
Re: Моля за съвет . Да си плащам ли данъците ???
07-10-2010 - 14:05:27
Ако издаваш квитанция за платения наем е много вероятно да те хванат от НАП. Възможно е, а и нормално фирмите да си признават разход за платения наем. Освен това са длъжни да декларират пред НАП с декларация до края на м.Април следващата година платените суми към физически лица, така че избора оттук нататък си е изцяло твой .....
Re: Моля за съвет . Да си плащам ли данъците ???
07-10-2010 - 14:41:26
Ама как така че си плащаш, да не си луд! Та ако всички са почтени и си плащат ще вземе да се подобри я здравеопазване, я инфраструкура и сетне по какво ще плюем! Ааа холан.

Не плащането на данаци ДА се криминализира!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Моля за съвет . Да си плащам ли данъците ???
07-10-2010 - 15:09:36
ако те хванат има глопба от 20 до 500 лева. и лихвите които са олп+10.
Re: Моля за съвет . Да си плащам ли данъците ???
07-10-2010 - 15:40:16
Най-добре играй на сигурно.
Re: Моля за съвет . Да си плащам ли данъците ???
07-10-2010 - 15:44:06
Въпроса ти е горе долу от типа : " Дразнят ме ченгетата, щото не хващат бандити. Дали пък да не набия някой полицай?"

Плати си ги и пусни жалба за боклука и инфраструктурата. Искай някакъв входящ номер и провери за отговор по жалбата ти.
Re: Моля за съвет . Да си плащам ли данъците ???
08-10-2010 - 09:22:16
Как изобщо на някой му е хрумнало да задава такъв въпрос в нета?!?!?!?
Re: Моля за съвет . Да си плащам ли данъците ???
09-10-2010 - 21:33:07
фирмите 100% отчитат това като разход.И ще те засекат.Друг е въпрса след колко време ще се случи това и дали ще се случи някога.Но...факт-случва се понякога,напоследък често.
Re: Моля за съвет . Да си плащам ли данъците ???
10-10-2010 - 11:44:24
Инфраструктурата в София ще става все по-зле - свиквай. Вече съм коментирал защо. А за данъците, ако искаш да не плащаш си избери някоя държава от третия свят, например Сомалия.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход