Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще

Публикувано от novo 
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
04-11-2010 - 10:24:19
За най-сигурно тръгваш по институциите или твой вещ човек който е в час с това и има познати в надзора. Инвеститора може и да е много в час, ама енергото кога ще направят трафопоста ако се налага такъв и като купиш на акт 15, на по ниска цена и ти кажат ами дофинансирайте си трафопоста некакви си 138 000 лв., нали затова ви го продадих по-ниско. Аз така се спасих 2004 от такава сделка. Моя човек каза има неуредици с енергото и скоро няма да има трафопост. До преди година още беше така.
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
04-11-2010 - 15:57:44
Би трябвало да има трафопост....строителят има завършени сгради в комплекса,които имат А16 и в тях се живее...
bah
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
04-11-2010 - 17:48:19
avatar
Може да се започне и с една лека проверка от тук:
камара на строителите
и да се види дали строителя е в списъка със заличените от регистъра.

Като цяло всички сте прави, хиляди са елементите влияещи на актуването на една сграда.
Не може да се каже, щом това и това е наред - Акт 16 ще го имаме до месец-два.
Често каруцата се обръща за една нощ.

Кризата доведе до сериозни размествания в класацията на най-големите строителни фирми
"Миналата седмица започнах ремонт на банята вкъщи, а днес се оказа, че съм четвъртият по големина инвеститор в имоти в страната." С тези думи изпълнителният директор на една от водещите строителни компании - "Планекс", Пламен Андерев обобщи случващото се в строителния бранш през годината.
За съжаление коментарът му илюстрира доста точно ситуацията в момента.
Активността на инвеститорите в имоти рязко намаля, а оттам и работата на строителните фирми. Най-ясно тази тенденция се вижда в данните за спада на преките чужди инвестиции в имоти през 2010 г. От 1.1 млрд. евро през 2008 г. до 90 млн. евро сега. Статистика показва още нещо. От началото на месеца от задължителния регистър на Камарата на строителите в България са се отписали 1100 фирми, което реално означава, че те са прекратили дейност в този сектор. Заетите пък са намалели от 263 000 души през 2009 г. на 145 000 в момента.
Почти толкова мрачни са и финансовите резултати на най-големите компании в сектора. Добрата новина е, че нито една от фирмите, попаднали в челото на класацията, не работи на минус, въпреки че някои застрашително се приближават към загубата.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-11-04 18:39 от bah.
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
08-02-2011 - 18:14:16
Здравейте.
Водата в блока ни е спряна около Коледа.Блокът все още няма акт16....уж....Как мога да разбера дали не са получили това разрешение,но си траят....Току-що им се обадих и ми казаха,че няма да пуснат водата до средата на март,защото се страхували от спукване на тръби.Ако искаме сега вода,да сме подпишели някаква декларация,че при евентуална авария ние ще поемем разходите.Какво да правели те като не бил населен блока..
Кажете от къде мога да разбере дали бдаден блок има или няма акт 16....
bah
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
08-02-2011 - 19:37:08
avatar
Организирайте се и атакувайте строителя дави завърши сградата (да я актува).
За да имате "акт 16", трябва да си имате индивидуални партиди към енергото.
От форума трудно може да се отговори професионално за даден случай.
Много често е пълно с подводни камъни, които дори и вие не ги знаете.

Ако мога да ви успокоя - хиляди са сградите семействата с вашата съдба.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-08 21:15 от bah.
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
08-02-2011 - 21:07:11
Чак пък "хиляди", айде не преувеличавай. Ти, ако си строител, и не си предал блока с разрешение за ползване, та да си носят отговорност собствениците, а в същото време в блока /по неизвестни причини и незаконно/ ти живеят едно-две семейства, ще пуснеш ли водата на -15 градуса.
Март месец не е толкова далеч.
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
08-02-2011 - 22:25:42
Март не е толкова далече...да...ама до тогава ..как се живее без вода...
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
09-02-2011 - 10:41:22
Quote
ana1234
Март не е толкова далече...да...ама до тогава ..как се живее без вода...
Абе за Имотко сигурно и половин година не е много без вода *xxx*
А за хилядите семейства не знам, но имам 2-ма отделни познати, единия живее 2 години в апартамент без акт 16, др. поне от няколко месеца си живее а тока им е промишлен. За единия е сигурно че стройтеля не е в България и явно няма да се върне (а за завършване на сградата им искат доста пари), на др. са му обещали, че на лято ще му я актуват (лично аз се съмнявам, но ще доживеем - ще видим).
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
09-02-2011 - 15:33:27
За мен е по-важно да пуснат водата,за да можем да си довършим ремонта и да си живеем там,защото в момента изплащаме ипотека и нямам излишни пари за квартири.Блока е напълно завършен и затова си мисля,че има акт16,но не ни казват,за да не претендираме за водата.Иначе дали има или няма акт 16.....
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
09-02-2011 - 16:06:17
avatar
Quote
ana1234
Март не е толкова далече...да...ама до тогава ..как се живее без вода...

Трябва да вземат разрешението за ползване, за да си отворите партида към водоснабдителното дружество. Тази, която са ви спрели по Коледа, е промишлена.
Всъщност, нямат причина да ви лъжат, че не са взели акта, защото вземат ли го, техните ангажименти към вас приключват.
Но, ако искате да разберете истината- отидете в общината, те издават акта и като на собственик, ще ви кажат как стоят нещата.
Има ли поставени водомери в апартаментите?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-09 16:07 от камелия.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход