Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще

Публикувано от novo 
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
19-09-2010 - 16:17:52
Иворад, това не е професионално, ако сте брокер или си изкарвате хляба с имоти. Какво значи "почти сигурен фал" - че всичко, което се строи в момента, няма да се завърши в срок??? Сам разбирате абсурдността на такова предположение. Доста сгради и сега се завършват в срок. Съгласен съм, че има и много да закъсняват, както и някои /по-малко от очакваното/, които няма да се завършат от инвеститора.
Всеки случай е индивидуален, ако питащият има сериозен конкретен интерес, да даде повече информация.
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
19-09-2010 - 17:39:38
avatar
Според мен си е съвсем професионално. Просто в момента риска да не се завърши сградата е много голям и няма смисъл да се дават пари. Справка - множеството изоставени строежи в София. Аз лично имам 3-ма познати, на които строежа закъсня с повече от година от това което пише по договор (на единия още не е завършен), а имам и един познат, който е вътре с 50 000 Е, като строежа стои на груб строеж повече от година и нищо не се пипа по него. Става дума само за София.
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
19-09-2010 - 18:21:04
Всичко струва пари. Като искаш да вземеш нещо по евтино и на сметка е трудно да го намериш на акт 16. Ако с акт 16 струва 850, на акт 14 е 650, на 15 - 700-750. А все пак 15-20 хил. евро за голям двустаен от 80-100 м2 са пари, или най-малкото вместо двустаен на акт 16 купуваш тристаен на пред акт 15.
Започвам пак работа в областа на узаконяването и мага да кажа, че когата една страда си е вървяла по съответното актуване не може да има строителни проблеми за да вземе акт 16. Работи се по одобрени проекти, след акт 14 е невъзможно сградата да излезе извън линиите дадени от геодезите, а другото е оправяемо.След акт 15 да не говорим. Праблемите с актуването след акт 14 и 15 идват от енергото, които наистина магат да бавят нещата дълги месеци, че и отгоре и от финансови проблеми на строител и клиенти. Ако клиентите са изрядни няма причина строителя да има проблеми. В момента основният проблем е в страха, криентът дал 50-60-80% казва "аз няма да дам останалите, защото е криза и строителят няма да да завърши сградата или ще ги дам, като видя, че се работи", строителят спира, защото няма пари и т.н.
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
19-09-2010 - 18:24:04
Един плюс и от мен за поста на ivorad.

Imotko, отговори си на въпроса:
Кое е по-вероятно в настоящият момент -- една сграда да се завърши в срок или строежа да се забави с неизвестно колко време?
Като стигнеш до отговора, помисли пак дали подобна покупка не е фал.
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
19-09-2010 - 20:09:33
Благодаря на всички за мненията. Беше много полезно за мен, а надявам се и за други. smiling smiley
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
19-09-2010 - 20:18:49
То от форуми не се научава. Казвам ви, всеки случай е различен. Тоя познавал двама, оня-трима, дето не им завършили строежиъе в срок. Аз пък познавам 100, дето са в срок, нищо че криза и не знам какво си. Казах, всеки случай е различен и не е професионално да се говори на едро с категорични мнения.
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
19-09-2010 - 22:21:52
Quote
Imotko
Какво значи "почти сигурен фал" - че всичко, което се строи в момента, няма да се завърши в срок???

Не знам кой какви наблюдения има, но моите са следните: от предлаганите в момента имоти без акт 16, поне 80% са в ситуация на зацикляне, т.е. - няма да получат въпросния документ в обозримо бъдеще.
Факт: в последната година имам 12 сделки за подобни имоти. десет от "новодомците" вече се обадиха да ме питат "що така?", при положение, че всичките съм ги предупредил за риска, но те се полакомиха по относително ниската цена. В близко време чакам обаждане от единадесетия.
Дванадесетият няма да ми се обади - купи сигурен имот по моя препоръка и от три месеца вече живее в него.
Това е положението.
Ако някой колега има други наблюдения - моля да ги сподели. Моите са такива!
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
19-09-2010 - 22:27:18
Значи можело, малко акъл трябва. От 12, 11 да изгърмят не е нормално. Да не са в една-две сгради всичките?
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
20-09-2010 - 22:29:34
Как може да се разбере дали ще има Акт 16 ?
Да се проучи фирмата добре, колко завършени сгради има, дали те са били в срок, но... сега и това не е гаранция. Знам сериозна софийска строителна фирма, която изпитва огромни затруднения и дори не плаща навреме заплатите на персонала си.
Наистина избягвайте този риск сега, нека пак да изплуваме... тогава.
Re: Как да разберем дали една сграда ще има А16 в бъдеще
20-09-2010 - 23:38:58
Аз знам две-три сериозни софийски строителни фирми, които ............. Това не означава, че не може и не бива да се купува на зелено. Иворад, няма ли да ми отговориш на въпроса, моля?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход