Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


===
04-08-2010 - 16:21:33
За всеки случай...



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-08-05 18:35 от monitor.
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
04-08-2010 - 20:03:45
И да правите проверки, такъв казус сигурно вече няма да имате.
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
04-08-2010 - 20:42:11
--



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-06 12:28 от Common_Sense.
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
04-08-2010 - 20:44:16
Вие monitor сте съучастници в една измама като помагач! Може и от незнание,но съвсем документирано деяние! Целувайте му ръката и квот може още на човека ,да му искате прошка щото може да предяви основателен иск!



Раздел III
Съучастие

Чл. 20. (1) Съучастници в извършването на умишлено престъпление са извършителите, подбудителите и помагачите.

(2) Извършител е този, който участвува в самото изпълнение на престъплението.

(3) Подбудител е този, който умишлено е склонил другиго да извърши престъплението.

(4) Помагач е този, който умишлено е улеснил извършването на престъплението чрез съвети, разяснения, обещание да се даде помощ след деянието, отстраняване на спънки, набавяне на средства или по друг начин.
Чл. 21. (1) Всички съучастници се наказват с наказанието, предвидено за извършеното престъпление, като се вземат предвид характерът и степента на тяхното участие.

(2) Подбудителят и помагачът отговарят само за онова, за което умишлено са подбудили или подпомогнали извършителя.

(3) Когато поради определено лично свойство или отношение на дееца законът възвежда извършеното деяние в престъпление, за това престъпление отговарят и подбудителят, и помагачът, за които тези обстоятелства не са налице.

(4) Особените обстоятелства, поради които законът изключва, намалява или увеличава наказанието за някого от съучастниците, не се вземат предвид за останалите съучастници, по отношение на които тези обстоятелства не са налице.
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
04-08-2010 - 20:55:27
Какво мислите, колеги, и как се предпазвате от подобни измамници ?
--------------
Въпросът е отнесен към колеги, а ето , че вече се оформи една групичка начело с русокоската фло и сега да видите как им дадохте повод отново да ни оплюят. Като колега ще ви кажа, че не ми се е случвало такова нещо, като имате пред вид, че ние също нямаме практика да изследваме собствеността когато става въпрос за отдаване под наем, може би защото това е толкова дървена, плоска и дребна измама, че не знам доколко си заслужава. Но е факт, че за да се предпазите от подобно нещо , единственият вариант е да проверявате имота като при продажба. В противен случай фло ще ви копне целият НК, а Common_Sense ще има още поводи да покаже колко е велик -
"майко мила.. да съм аз на мястото на истинския собственик ще ви наритам в миша дупка, остави ти комисионата."
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
04-08-2010 - 22:08:22
*drunk* Здрасти Дичка!
Както винаги започваш с любезния си тон! Та казваш:"че ние също нямаме практика да изследваме собствеността когато става въпрос за отдаване под наем, може би защото това е толкова дървена, плоска и дребна измама, че не знам доколко си заслужава."
Няма да питам какво правите друго,като не изследвате собствеността по която посредничите!
По ми е интересно да видим и другите честни брокерски измами,дето не са толкова дървени,плоски и дребни,макар тази, която е обект на темата не показва ясно колко е дребна за четиримата младежи и собственика!Ама да не се отклоняваме от темата по която ти както един печен брокер ще трябва да дадеш съвет как колежката ти да избяга от отговорност.Може да е любопитно!
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
04-08-2010 - 22:31:59
И аз те обичам фло, знаеш го ! Да ти обърна внимание върху дребничкия факг, че колегата се е обърнал към брокерите тук, но естествено вие веднага се накачулихте да давате акъли и да плашите гаргите, това беше първо, а ето ти и второ - дадох съвет. Ама ти не четеш.
Не за бягство от отговорност, а за това какво да правят, че да не им се случи втори път. Тук според мен колегите трябва да върнат комисиона на младежите, да им съдействат да си наемат друго жилище безплатно и да сезират прокуратурата. Доволен ли си ?
------------
Няма да питам какво правите друго,като не изследвате собствеността по която посредничите!
------------
Питай. Отвори си тема и питай. Щом не знаеш.А иначе извън вежливото заяждане да ти светна, че този случай е може би единственият, откакто съществуват АНИ, защото наистина е толкова плоско, дребно и тъпо, че нормален човек не би си помислил, че е възможно. А в АНИ-тата работят главно нормални.
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
04-08-2010 - 23:03:31
avatar
monitor,

Не съм колега, но ще си позволя да напиша мнението си (а и Дичо няма да има нищо против)
Наистина е жалко, че сте попаднали в тази ситуация. Според мене се дължи на недостатъчен професионализъм. Просто сте действали като агенция за запознанства или като лаик-клиент, абе на юнашко доверие. Още по-жалко е, че при наемите това е практика. Добре, че продажбите се правят при нотариус, иначе с тази работа през пръсти на АНИ, много лошо щеше да бъде.Вие поне сте поискали НА.

В ролята ми на наемодател (не ползвам АНИ) брокерката на наемателя не само, че не ми поиска НА, но когато предложих да го покажа изломоти нещо от сорта - "е, в бизнеса без доверие не може". На следващия въпрос беше още по-неподготвена - тъй като аз съм един от съсобствениците, ако искат подпис и от другите - ще трябва да взема 2-та екземпляра, да се подпише от всички собственици и да се видим след 2-3 дена. Но комисионО се взима при сключен договор, естествено брокерката рече - а не, един подпис стига. Не знам дали това е така, а и не ме интересува. В моя случай, проблем не е имало.

Да се върна на Вашия казус. От написаното разбирам, че Студентите-наематели са Ваши клиенти и са Ви платили 50 % от наема. Не става ясно дали сте имали договор с представящия се за собственик (разбирам само, че не сте взели пари от него). Ще разгледам казуса, че нямате договор с него. (редакция - не знам името на тази АНИ - аз не им бях клиент и като ги гледах колко са некадърни, не им поисках визитка)

В този случай Ваши клиенти са студентите и Вие носите отговорност само пред тях за недобре свършена работа, с което може да ги вкарате и в по-големи проблеми. Предполагам, че изготвеният от Вас "перфектен договор за наем" е най-много за 1 година (иначе трябваше да се подписва пред нотариус). За да запзаите поне част от авторитета си, намерете им спешно подобен апартемент. Колкото по-бързо се изнесат, толкова по-добре. Като компенсация за причинените неудобства на студентите - върнете им парите, които сте им взели. Доброто име струва повече от 1 такса.

Вероятно Фло е прав и може проблемите Ви да продължат, особено ако собственикът заведе дело - за това нали знаете, консултирайте се с професионалист - адвокат (нали всяка АНИ работи с такива специалисти).

И имайте обица на ухото - в бъдеще си вършете работата по-добре.

Успех

Блондинка по душа



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-04 23:09 от evgenia.
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
04-08-2010 - 23:13:57
avatar
Quote
evgenia
monitor,

Не съм колега, но ще си позволя да напиша мнението си (а и Дичо няма да има нищо против)
Наистина е жалко, че сте попаднали в тази ситуация. Според мене се дължи на недостатъчен професионализъм. Просто сте действали като агенция за запознанства или като лаик-клиент, абе на юнашко доверие. Още по-жалко е, че при наемите това е практика. Добре, че продажбите се правят при нотариус, иначе с тази работа през пръсти на АНИ, много лошо щеше да бъде.Вие поне сте поискали НА.

В ролята ми на наемодател (не ползвам АНИ) брокерката на наемателя не само, че не ми поиска НА, но когато предложих да го покажа изломоти нещо от сорта - "е, в бизнеса без доверие не може". На следващия въпрос беше още по-неподготвена - тъй като аз съм един от съсобствениците, ако искат подпис и от другите - ще трябва да взема 2-та екземпляра, да се подпише от всички собственици и да се видим след 2-3 дена. Но комисионО се взима при сключен договор, естествено брокерката рече - а не, един подпис стига. Не знам дали това е така, а и не ме интересува. В моя случай, проблем не е имало.

Да се върна на Вашия казус. От написаното разбирам, че Студентите-наематели са Ваши клиенти и са Ви платили 50 % от наема. Не става ясно дали сте имали договор с представящия се за собственик (разбирам само, че не сте взели пари от него). Ще разгледам казуса, че нямате договор с него. (редакция - не знам името на тази АНИ - аз не им бях клиент и като ги гледах колко са некадърни, не им поисках визитка)

В този случай Ваши клиенти са студентите и Вие носите отговорност само пред тях за недобре свършена работа, с което може да ги вкарате и в по-големи проблеми. Предполагам, че изготвеният от Вас "перфектен договор за наем" е най-много за 1 година (иначе трябваше да се подписва пред нотариус). За да запзаите поне част от авторитета си намерете им спешно подобен апартемент. Колкото по-бързо се изнесат, толкова по-добре. Като компенсация за причинените неудобства за студентите - върнете им парите, които сте взели. Доброто име струва повече от 1 такса.

Вероятно Фло е прав и може проблемите Ви да продължат, особено ако собственикът заведе дело - за това нали знаете, консултирайте се с професионалист - адвокат (нали всяка АНИ работи с такива специалисти).

И имайте обица на ухото - вършете си работата по-добре.

Успех

Ех Евгения, Евгения.
Толкоз думи и толкоз алабализми.
От кога договорите над една година се заверяват задължително.
От кога наемателите ползвали имота и заплатили наемна цена по договор, могат да търсят нещо от посредника.
А за продължаващите проблеми попрегледай си договора за наем, че разпореждане със съсобственост не е шега работа.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
05-08-2010 - 00:28:02
avatar
ей това сиромах човек жив дявол...
какво ли няма даизмисли само и само да изкара някой лев дева...
явно тоя се е върнал по рано...
нагло това
или правят номер двамата?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход