Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

===

Публикувано от monitor 
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
05-08-2010 - 11:48:32
Quote
dicho
Доволен ли си ?
------------

Доволен съм друже! Прав си даже и затова,че плашим гаргите!Аз ги наричам големи бели птици някои от колежките ти ,пък ти направо гарги! Въпрос на стил,иначе подтекста е еднакъв!Моята агенция "МАНИ-МАНИ"/международна агенция за недвижими имоти/работи на пълна пара и както се казва кипи безмислен труд.Неотклонно изследваме и прилагаме на дело безценните ти форумни послания и съвети в областта на брокеража!Да си жив и здрав!*drink1*
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
05-08-2010 - 12:38:09
===



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-05 19:42 от monitor.
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
05-08-2010 - 12:52:44
avatar
Quote
monitor
благодаря на всички, и знам какво да правя оттук нататък.
Човек се учи, докато е жив. Горе главата.
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
05-08-2010 - 14:38:49
Quote
monitor
5. И само да кажа - собствениците често отказават дори да показват нот. си акт при отдаване под наем, а камо ли да го предоставят за проверка.

Ама че мизерия! Темата ми беше полезна като потенциален клиент на агенция, и като наемател и като наемодател. Покрай многото истории за измамени наематели, все си мислех че през агенция е по-сигурно. В САЩ срещу същия комисион (по 1/2 наем от двете страни) ме проучваха и ме караха да представям препоръки, за да ме одобрят за наемател. Тук практиките са други, жалко е, но предполагам се свиква.

Монитор - успех и поздрави за конструктивния тон все пак.
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
05-08-2010 - 15:15:39
avatar
Quote
Common_Sense
В САЩ срещу същия комисион (по 1/2 наем от двете страни) ме проучваха и ме караха да представям препоръки, за да ме одобрят за наемател.

Пиши два реда, за наемните отношения там (зад океана).
- Права и задължения на наемодател
- Права и задължения на наемател
- Вид и състояние на приемане и предаване на имота
- Други

Допускам, че ще е интересно.
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
05-08-2010 - 16:24:50
Мога да споделя само опит като клиент - наемател на масовите евтини жилища, което не е особено интересно smiling smiley
Все пак мога да ти кажа, че дори в ниска категория сграда, обитавана от емигранти и студенти, апартаментите се предлагат в несравнимо по-добър вид от това което виждам тук. Апартаментите се дават ремонтирани, с баня в добро състояние (направо *луксозна баня* в стила на БГ обявите) и напълно оборудвана кухня с нови модерни уреди (не стария Раховец на хазяите). Да не говорим че се поддържа професионално, чисто е, текущите ремонти по апартаментите се правят бързо и без разходи за наемателя. Развалил се хладилника - подменят ти го с нов.
Пак казвам, това е за евтини жилища от най-ниската част на средната класа.
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
05-08-2010 - 16:32:21
Монитор,
С тези тук може само на софра да седиш и да си чешате езиците. Слушай сега човек, сето с това си е вадил хляба, да четат и друтиге, благодарностите - в пари, парите - в евро!

Договорът е налълно редовен и вие нямате никаква работа със новия собственик. Подписали сте договор с наемодател и имате наемно правоотношение с него, а не с някакв навлек дето бил собственик на апартамента. Догато имате договор с наемодателят си трябва да му плащате на него/ не на собственика/ и най-важното, ама хубаво си отвори брокерските уши - ДА ВЪРНЕТЕ КЛЮЧА НА НАЕМОДАТЕЛЯ. През ум да не ви е минало да го давате на собственика, че другият ще ви скъса дирниците и ако ме наеме ще му плащате до второ пришествие.
Сега отивай да изпълняваш инструкциите и да събираш за хонорара!
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
05-08-2010 - 17:03:16
===



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-05 19:42 от monitor.
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
05-08-2010 - 17:15:30
Абе Монитор,
Абе тиквенико!
Кой ти е казал, че отдаването под наем на чужда вещ е измама? Как едно нещо не научихте и то по вашата работа, дето всеки ден се сблъсквате с него. Изпрати ми адреса на "измамника" и не му ли върнете ключовете на него лично след изтичане на договора и то след като сте оплазнили жилището от всички ваши вещи, ще ви скъсам дирниците от плащане.
Неудобно ми е когато всички скачат срещу брокерите, защото всеки си вади хляба както може, ама верно сте много кухи лейки!
Re: ТЪРСЯ МНЕНИЕ ИЛИ СЪВЕТ
06-08-2010 - 00:28:31
Quote
фло
Вие monitor сте съучастници в една измама като помагач! Може и от незнание,но съвсем документирано деяние! Целувайте му ръката и квот може още на човека ,да му искате прошка щото може да предяви основателен иск!



Раздел III
Съучастие

Чл. 20. (1) Съучастници в извършването на умишлено престъпление са извършителите, подбудителите и помагачите.

(2) Извършител е този, който участвува в самото изпълнение на престъплението.

(3) Подбудител е този, който умишлено е склонил другиго да извърши престъплението.

(4) Помагач е този, който умишлено е улеснил извършването на престъплението чрез съвети, разяснения, обещание да се даде помощ след деянието, отстраняване на спънки, набавяне на средства или по друг начин.
Чл. 21. (1) Всички съучастници се наказват с наказанието, предвидено за извършеното престъпление, като се вземат предвид характерът и степента на тяхното участие.

(2) Подбудителят и помагачът отговарят само за онова, за което умишлено са подбудили или подпомогнали извършителя.

(3) Когато поради определено лично свойство или отношение на дееца законът възвежда извършеното деяние в престъпление, за това престъпление отговарят и подбудителят, и помагачът, за които тези обстоятелства не са налице.

(4) Особените обстоятелства, поради които законът изключва, намалява или увеличава наказанието за някого от съучастниците, не се вземат предвид за останалите съучастници, по отношение на които тези обстоятелства не са налице.

Иди се прегледай.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход