Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реална квадратура

Публикувано от TZARS 
Re: Реална квадратура
10-06-2010 - 21:09:04
Quote
TZARS
Quote
kalin72
Quote
Щях да се изсмея, но възпитанието не ми го позволява.

А е трябвало. ............. риил истейти ...............

Изчадието ми беше представено от билдинг мастера - демек строителя.
Ми...и двамата, и двамата тогава smiling smiley))
Re: Реална квадратура
10-06-2010 - 21:14:12
avatar
Не, че се заяждам, обаче ето ви една некоректна оферта:
Ето това е тристаен с голямо "Т".
Тристаен 41 кв.м.

.............. предлага, маломерно тристайно жилище в нова жилищна сграда, на 5-ти жилищен етаж без скосове. Разпределение: Дневен тракт, спалня, кухня, баня с тоалетна и входно антре.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-06-10 21:31 от TZARS.
Re: Реална квадратура
10-06-2010 - 21:49:14
Quote
TZARS
Не, че се заяждам, обаче ето ви една некоректна оферта:
Ето това е тристаен с голямо "Т".
Тристаен 41 кв.м.

.............. предлага, маломерно тристайно жилище в нова жилищна сграда, на 5-ти жилищен етаж без скосове. Разпределение: Дневен тракт, спалня, кухня, баня с тоалетна и входно антре.

Колега, явно сте решили да дадете пример за себеподценяваща оферта - аз лично преброявам поне пет помещения в предложеното жилище. Заедно с възможността прекрасните балкони да се усвоят в още две, очевидно иде реч за седемстайно жилище. Което продавачът, от скромност, е обявил за тристайно.....
Чудеса!
*ok*
Re: Реална квадратура
10-06-2010 - 22:14:19
Quote
Перловец
Наистина този форум е уникално изпростял...Като се започне от спора -дали са се включвали стените и терасите в площта на апартамента преди 89 година и се стигне до призивите за качване на информация за сделка,която е конфиденциална...Първо-има разделение по години за включването на стените и терасите в застроената площ.Но това хора,които не са прочели и 1 ред по въпроса не могат да го знаят..И няма да ГИ ограмотявам...Второ-по въпросът ,кой клиент е важен и кой-не...Един истински търговец може да си го задава,но никога не го показва... Трето-bibise, щом апелираш да ти се покаже някакъв договор(което е направо смешно)-ти ще покажеш ли клиента си от 1995 година?winking smiley
И последно-докато има недоразумения с арогантно поведение като batko,...123-ката във всичките му превъплащения никога няма да се води смислен диалог...Комплексите ...ехххх...комплексите...ИМ...

PS Между другото,bibise на Мадрид няма къщи на 3 етажа с дворове..Особено една до друга...Сигурен ли си ,че имаш леля?

Първо.Не искам договора , това е ясно че няма да се покаже.Една снимка на тези 50 и колко апартамента бяха , ще е достатъчно.Без договор , без да се разбере локацията , и т.н.Но това чак толкова не ме интересува.Кой кой е във форум "Имоти" не ме интересува.Интересувам се от това което върша и представлявам аз и приятелите ми.

Второ.Договорите ми не за 1995 год.А от тогава до сега съм готов да ти ги дам.Винаги съм воден от принципа " Лесно е да оплюеш някого , трудно е да го свършиш по добре ".Ако мислиш , че можеш да се справиш по - добре с клиентите - действай.

Трето.Разходи се по булеварда.Преди Подуене завиваш по "Васил Друмев" и се оглаждаш за триетажна къща.Ако искаш мога да ти дам и номера.Но това е по лошо и от публикуването на договора на Руснаците.
Re: Реална квадратура
10-06-2010 - 22:21:04
Quote
sashe
Пример от днес..
За обикновени хора става въпрос де, с обикновени възможности, на който не му е интересно да не чете smiling smiley
Приятел отива на поредния оглед на обявен за 80м2 двустаен. Ясно е че не са толкова, ама се връща ядосан. (което също е е интересен въпрос, би трябвало да е свикнал вече smiling smiley ) Жилището било под нормалните 50-55м2 светла площ за такъв тип апартаменти.
Не става ясно пак кой има интерес от тия простотии - нито продавача, нито брокера, защото трудно някой ще купи брутално по малко жилище от колкото са му обещали да види. Отделно отношението и емоциите да те лъжат.. пак... Така реално всички се отдалечават от сделката... Супер детски смешки, като размяна на измачкани картинки от дъвки турбо.
Доста по логично според мен е, да му кажеш истината и ако клиента желае огледа, шансовете за сделка са многократно по-големи, още повече че човека не е задал като критерии жилището да е 80м2 изобщо. Само губи време, нерви и разходи и нищо.

Точоно това ми се случи през последните седмици и то многократно.И това ме предизвика да пиша така интензивно в темата.
Re: Реална квадратура
10-06-2010 - 22:30:35
avatar
Quote
ivorad
Колега, явно сте решили да дадете пример за себеподценяваща оферта - аз лично преброявам поне пет помещения в предложеното жилище. Заедно с възможността прекрасните балкони да се усвоят в още две, очевидно иде реч за седемстайно жилище. Което продавачът, от скромност, е обявил за тристайно.....

Тънкият момент е, че това е оферта на "професионалист".
Да беше на физическо лице - да каже човек, абе хайде, още един неграмотник.

Като погледна цифрите над скицата и настръхвам.
Защо така имам усещането, че вътрешните "чертички" са слагани допълнително.
От боксониера - тристаен.
Както казва Ицето - Ей тва е майна!
Re: Реална квадратура
10-06-2010 - 23:16:54
Стига сте пускали тъпотии. Това само във Варна го има, нали, защото сте си по-лакоми поначало.
В София такава 31 квадратова тристайна простотия не съм срещал.
P.S. Колега, не било Мадрид, а Васил Друмев, да не стане "не било 27 врати, а 2, и не са ги поръчали, а са ги върнали"?
И още нещо, за големия и малкия клиент: Големият клиент трябва да си има и голям брокер, малкият клиент-малък брокер, за да са си на нивото и да се уважават и обръщат необходимото внимание. Понеже повечето участници във форума имат малки брокери, затова и недоволството от брокерите е повече от нужното. Разбираемо.
Re: Реална квадратура
10-06-2010 - 23:36:06
Quote
Imotko
Стига сте пускали тъпотии. Това само във Варна го има, нали, защото сте си по-лакоми поначало.
В София такава 31 квадратова тристайна простотия не съм срещал.
P.S. Колега, не било Мадрид, а Васил Друмев, да не стане "не било 27 врати, а 2, и не са ги поръчали, а са ги върнали"?
И още нещо, за големия и малкия клиент: Големият клиент трябва да си има и голям брокер, малкият клиент-малък брокер, за да са си на нивото и да се уважават и обръщат необходимото внимание. Понеже повечето участници във форума имат малки брокери, затова и недоволството от брокерите е повече от нужното. Разбираемо.
А ти какво? Предлагаш себе си за "голям" ли???
Re: Реална квадратура
11-06-2010 - 00:39:03
Не бе, само давам едно рамо на Маргото, защото е умен пич и заслужава.
Все пак "голям" от кой вид имаше предвид? Щото повечето хора тук са разбрали, че не съм брокер, макар да съм им фен.
Re: Реална квадратура
11-06-2010 - 06:27:47
Quote

Стига сте пускали тъпотии.
На който не му харесва - не чете. Основен принцип на форумите. Вероятно дадените примери са доста по-интересни на аудиторията от това кой на кого бил фен, кой бил пич и кой заслужавал.
Ето, на мен специално в последния пример ми е интересно защо вратата към "кухнята" странно наподобява по размери врата за тераса (70/235 - вътрешните са 200). Или аз не виждам добре?
А и имотеца май току-що го разжалваха от 41 до 32 кв.м. eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход