Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реална квадратура

Публикувано от TZARS 
Re: Реална квадратура
09-06-2010 - 17:19:18
Само да Ви информирам И сега ТЕРАСИТЕ СА ОБЩИ ЧАСТИ !!!
Колкото и странно да Ви се струва.
И никой няма право да прави каквото и да е с тях без съгласието на входа и без разрешение от общината.
А и този апартамент по наториален акт е със сигурност 40кв метра. Това че ти го оферират за 60 си е чиста ИЗМАМА евтина при това.
Re: Реална квадратура
09-06-2010 - 18:25:38
Quote
bota156
Само да Ви информирам И сега ТЕРАСИТЕ СА ОБЩИ ЧАСТИ !!!
Колкото и странно да Ви се струва.
И никой няма право да прави каквото и да е с тях без съгласието на входа и без разрешение от общината.
А и този апартамент по наториален акт е със сигурност 40кв метра. Това че ти го оферират за 60 си е чиста ИЗМАМА евтина при това.
Преди да ни информираш прочети ЗУТ, защото пишеш ИЗМАМИ!
Re: Реална квадратура
09-06-2010 - 18:48:16
Ще се наложи да отговоря на неорентирания брокер.Този който неможе да се регистрира , без да сгреши.

Всяко нещо е личен избор на човека.Особенно мястото за живеене.То е строго индивидуално.

Аз лично центъра на София го отписах много отдавна.Навсичкото отгоре имам леля на Мадрид в триетажна къща.Предложи , да ми даде единия етаж , срещу гледане.Отказах , етажа , нежеляех да заспивам и да се будя от трамваен звън.Да неговорим за простора с килотите на бабабта от съседната къща , коята поради липса на двор и зеленина все едно че ми е пред входа.

Ситуацията в престижен квартал е абсолютно същата , без трамвая.

Симеоново и Драгалевци - места във сянката на планината , без гледка към нея - абсурдно.До тук трябва да кажа и , че сумата на инвестициятя ми се струваше неразумна.

За моята септична яма , не се тревожи.Имах достатъчно търпение да намеря парцел с всички удобства - ток , вода , канал , газ.

А ти сбъркан ник , с брокерската си комисионна , какво успя да купиш.Общите части в блока в който аз отказах да купя.Как се спи в коридора.Вярно е няма крави и кокошки.Но говедото от 3- ти етаж е надул музиката а овцата от 2-ри пак се е разкряскала на мъжа си.

Засяга къщето не е готово.Но я си предсави , как ще се чествам когато я завърша.Прибирайки се вечер , ще се опъна на стола , ще се взирам в зелеата полянка , ще усещтам тишината и спокойствието и ще релаксирам след целодневната разправия с 12 -те телета , толкова много приличащи на теб.

А този личен избор , няма нищо общо с недоразумението " апартамент 60м2 ".Просто това са измамите на строителите , начело с племето водено от теб.Да извиняват тези брокери които си вършат съвестно работат , макар и да не съм срещал такива.
Re: Реална квадратура
09-06-2010 - 21:06:11
Quote
margoto123
Quote
niknik
А-а-а,туй не е нещо ново.За справка погледнах нотариалния акт на мой апартамент,строен преди 1989г.Общи части 5,51%.Туй то...

а, не е нищо ново, погледни и Наредбите за площообразуване от преди 89 год. и ще ти стане ясно що е така, там балкони, стени, не се включваха в квадратурата. обаче и един тристаен панел беше 20000 лв. тогавашни пари, сегашни над 300 000 лв, инфлация братче, една торба ядене тогава беше 10 лв, сега е над 200 лв, та може да си сигурен, че и тогава си ги платил идеалните части

Няколко възражения:
1. Твърдението, че до 89-а площите на стените и балконите не са били включвани в квадратурата просто не отговаря на истината - съседските стени се включваха с 1/2 от дебелината си, външните - с цялата. Площите на терасите се умножаваха с коефициент около 0,2 и така намалени се прибавяха към общата площ.
2. Твърдението, че днес съотношението на цените е 1:20 също е невярно. Може да се провери по цените на основните хранителни стоки, енергията, строителните материали. В абсолютна стойност увеличенията са между 2 и 4 пъти, пресметнато през заплати - доста по-малко.
....................................................................
Не разбирам защо трябва да се говорят очевидни глупости........
Re: Реална квадратура
09-06-2010 - 21:10:20
Quote
TZARS
Топ оферта !
Просторен двустаен апартамент 60 кв.м. на седми непоследен етаж, състоящ се от огромен дневен тракт и слънчева тераса с южно изложение, функционална спалня с огромна тераса , коридор, баня и тоалет. Акт 14, издаване по БДС, апартамента е със скосове. Цена: 35.000 евро.


А дали е така? ..........както пееше Васко кеца
Къде са тези 60 кв.м.?


"Огромен дневен тракт" за помещение от 19 кв.м. е определение, което кефи:}
Re: Реална квадратура
09-06-2010 - 21:20:40
avatar
Quote
TZARS

Вие се бъзикате, обаче на северната тераса след акт 16, може да се изгради още една спалня с лека преходност от спалня в спалня. Новата спалня ще бъде със западно изложение. На южната тераса може да се изведе лятна кухня и дори огромния дневен тракт да се раздели на всекидневна и трапезария. Санитарния възел също може да се раздели на баня и тоалет поотделно. Просто, човек трябва да има фантазия.
Виждате как с леки преустройства жилището става тристаен разширен.
Re: Реална квадратура
09-06-2010 - 22:39:50
Quote
margoto123
>>>- да, ама по селата Драгалевци, Бояна и Симеоново е просто перфектната идиотска инвестиция, съседа ти гледа кокошки до теб, в Драгалевци все още подкарават козите сутрин от площада, а пък иначе когата и капне малко дъжд, улиците се превърщат в реки, а пък селата извън и около Околовръстното въобще не са за коментар, щото аз нямам намерение да ставам селянин.<<<

Мило момиче,
професията ми е дълбоко хуманна и не ми позволява да не взема отношение по дълбоко обърканата ти душевност в комбинация с патологично изострена чувствителност в резултат на опасно подранил първи цикъл , може би....Това , че те е трогнал фактът , че предприемача Боцо Компиро не може да издължи на банката налудничавия си кредит и се опитва да продава въздух донякъде е разбираемо-всички сме били на 13 години и сме имали влажни като очите на едногодишно теле сънища ......Но с какво, мойто момиче, козичките на Драгалевчани предизвикват в теб присмех и сарказъм? Да, има ги още, за щастие. Често могат да се видят на поляната вляво то пътя към лифта. Навремето ги имаше в изобилие-почти във всяка улица. Може би това е една от причините, че по това време там живееха Ламар и Г. Караславов. Или мислиш че драгалевеца, който е продал поне 5-6 дка скъпа земя е опрял да го хранят козичките?
Ако е така-дълбоко се заблуждаваш , дете. В Драгалевци отдавна няма местни , разчитащи на поминък от козички-просто изборът е козички, или Биг Брадър и Шоуто на Иван и Андрей. Според мен изборът е правилен.
Колкото да цените на кв. метър-да, в Солун и Париж е по-скъпо с едно уточнение: цените винаги са за реални квадрати, а защо е така ще разбереш като порастеш....
Re: Реална квадратура
09-06-2010 - 23:12:15
Quote

Вие се бъзикате, обаче на северната тераса след акт 16, може да се изгради още една спалня с лека преходност от спалня в спалня. Новата спалня ще бъде със западно изложение. На южната тераса може да се изведе лятна кухня и дори огромния дневен тракт да се раздели на всекидневна и трапезария. Санитарния възел също може да се раздели на баня и тоалет поотделно. Просто, човек трябва да има фантазия.
Виждате как с леки преустройства жилището става тристаен разширен.

:}
освен това ако приемем светла височина от 260см, то това ни позволява да обмислим разделяне на това бижу по височината му на Първи подетаж с височина 170 см и Втори подетаж с височина 80см (отделям 10см за подова конструкция). Вътрешната стълба е елементарно да се развие в иначе и без това неестествено просторното антре. Подобно решение ни позоволява да осигурим уютно пространство за децата до навършване на 4-тата им годинка (или 78-те им сантиметра, което дойде първо), а освен това ни гарантира моралното превъзходство да започваме разговори с репликата "А в мезонета ми...."
Re: Реална квадратура
10-06-2010 - 00:21:49
Quote
bibise
Ще се наложи да отговоря на неорентирания брокер.Този който неможе да се регистрира , без да сгреши.

Всяко нещо е личен избор на човека.Особенно мястото за живеене.То е строго индивидуално.

Аз лично центъра на София го отписах много отдавна.Навсичкото отгоре имам леля на Мадрид в триетажна къща.Предложи , да ми даде единия етаж , срещу гледане.Отказах , етажа , нежеляех да заспивам и да се будя от трамваен звън.Да неговорим за простора с килотите на бабабта от съседната къща , коята поради липса на двор и зеленина все едно че ми е пред входа.

Ситуацията в престижен квартал е абсолютно същата , без трамвая.

Симеоново и Драгалевци - места във сянката на планината , без гледка към нея - абсурдно.До тук трябва да кажа и , че сумата на инвестициятя ми се струваше неразумна.

За моята септична яма , не се тревожи.Имах достатъчно търпение да намеря парцел с всички удобства - ток , вода , канал , газ.

А ти сбъркан ник , с брокерската си комисионна , какво успя да купиш.Общите части в блока в който аз отказах да купя.Как се спи в коридора.Вярно е няма крави и кокошки.Но говедото от 3- ти етаж е надул музиката а овцата от 2-ри пак се е разкряскала на мъжа си.

Засяга къщето не е готово.Но я си предсави , как ще се чествам когато я завърша.Прибирайки се вечер , ще се опъна на стола , ще се взирам в зелеата полянка , ще усещтам тишината и спокойствието и ще релаксирам след целодневната разправия с 12 -те телета , толкова много приличащи на теб.

А този личен избор , няма нищо общо с недоразумението " апартамент 60м2 ".Просто това са измамите на строителите , начело с племето водено от теб.Да извиняват тези брокери които си вършат съвестно работат , макар и да не съм срещал такива.

да, разчуствах се, явно ти си поредният успял бизнесмен, със сделката на живота ти парцелче по селата извън Околовръстното.
С мойта брокерско инвеститорска комисионна не мога да се меря с твоите възможности за парцел на село.
Иначе и аз сега си строя къща извън София, ей така за събота и неделя, нямам намерение да си местя децата да живеят на село, и въпреки че не претендирам да съм горд собственик като теб, сега си гледам проекта и на него пише точно РЗП 272 м2. А пък и като се замисля малко, то тя сега къщата май е на груб строеж, абе строи се демек, без да има нужда да бия тъпани по форумите, че съм се сдобил с някакво место по селата и евентоално в бъдеще ще строя. Е да в мойто няма газ, пък и не се чувствам преее...бан, че да искам да има.
Иначе скромно жи живея в Лозенец, в едно малко апартаментче, което най верочтно е по голямо по площ от колкото всичките идеални части на цялата сграда, които отказваш да купиш.
Така че когато събереш парици, направиш си дървеното къще, то тогава може да говориш за телета, щото до тогава май телето е в твоя двор.
Айде сега си остани със здраве и мечти
Re: Реална квадратура
10-06-2010 - 07:02:12
Quote
margoto123
Quote
bibise
Ще се наложи да отговоря на неорентирания брокер.Този който неможе да се регистрира , без да сгреши.

Всяко нещо е личен избор на човека.Особенно мястото за живеене.То е строго индивидуално.

Аз лично центъра на София го отписах много отдавна.Навсичкото отгоре имам леля на Мадрид в триетажна къща.Предложи , да ми даде единия етаж , срещу гледане.Отказах , етажа , нежеляех да заспивам и да се будя от трамваен звън.Да неговорим за простора с килотите на бабабта от съседната къща , коята поради липса на двор и зеленина все едно че ми е пред входа.

Ситуацията в престижен квартал е абсолютно същата , без трамвая.

Симеоново и Драгалевци - места във сянката на планината , без гледка към нея - абсурдно.До тук трябва да кажа и , че сумата на инвестициятя ми се струваше неразумна.

За моята септична яма , не се тревожи.Имах достатъчно търпение да намеря парцел с всички удобства - ток , вода , канал , газ.

А ти сбъркан ник , с брокерската си комисионна , какво успя да купиш.Общите части в блока в който аз отказах да купя.Как се спи в коридора.Вярно е няма крави и кокошки.Но говедото от 3- ти етаж е надул музиката а овцата от 2-ри пак се е разкряскала на мъжа си.

Засяга къщето не е готово.Но я си предсави , как ще се чествам когато я завърша.Прибирайки се вечер , ще се опъна на стола , ще се взирам в зелеата полянка , ще усещтам тишината и спокойствието и ще релаксирам след целодневната разправия с 12 -те телета , толкова много приличащи на теб.

А този личен избор , няма нищо общо с недоразумението " апартамент 60м2 ".Просто това са измамите на строителите , начело с племето водено от теб.Да извиняват тези брокери които си вършат съвестно работат , макар и да не съм срещал такива.

да, разчуствах се, явно ти си поредният успял бизнесмен, със сделката на живота ти парцелче по селата извън Околовръстното.
С мойта брокерско инвеститорска комисионна не мога да се меря с твоите възможности за парцел на село.
Иначе и аз сега си строя къща извън София, ей така за събота и неделя, нямам намерение да си местя децата да живеят на село, и въпреки че не претендирам да съм горд собственик като теб, сега си гледам проекта и на него пише точно РЗП 272 м2. А пък и като се замисля малко, то тя сега къщата май е на груб строеж, абе строи се демек, без да има нужда да бия тъпани по форумите, че съм се сдобил с някакво место по селата и евентоално в бъдеще ще строя. Е да в мойто няма газ, пък и не се чувствам преее...бан, че да искам да има.
Иначе скромно жи живея в Лозенец, в едно малко апартаментче, което най верочтно е по голямо по площ от колкото всичките идеални части на цялата сграда, които отказваш да купиш.
Така че когато събереш парици, направиш си дървеното къще, то тогава може да говориш за телета, щото до тогава май телето е в твоя двор.
Айде сега си остани със здраве и мечти

Добре го измисли.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход