Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реална квадратура

Публикувано от TZARS 
Re: Реална квадратура
08-06-2010 - 17:45:33
...интелигентните хора ( не безимотните цървули, мечтатели за имоти без пари )...

Точно те по телефона като им кажат че имота е 60м2 и тактично им спестят останалите детайли ще отидат на оглед и после ще теглят една цветиста на брокера със средно образование дошъл от село да пробутва 'софийски' номера, строител и др... Не казвам че за тези жилища няма пазар, ама точно етикета "60м2" не е подходящ. Хората не искат да слушат лекции по площообразуване а реални данни, тази крива картинка допълнително разминава търсенето и предлагането. Никой не печели от това, нито купувачи, нито брокери...
Re: Реална квадратура
08-06-2010 - 17:52:55
това са реалните данни, чистата площ+идеалните части, и не съм си го измислил аз, или някой, брокер, строител или инвеститор, пише го в закона
а иначе недоразумението от 80 м2 тристаен е точно направено по желание на селяните, настъпващи в София, щото те искат по три четири стаи на 70 - 80 м2
Re: Реална квадратура
08-06-2010 - 17:54:51
avatar
Quote
margoto123
това са реалните данни, чистата площ+идеалните части, и не съм си го измислил аз, или някой, брокер, строител или инвеститор, пише го в закона
а иначе недоразумението от 80 м2 тристаен е точно направено по желание на селяните, настъпващи в София, щото те искат по три четири стаи на 70 - 80 м2

А ти последно какъв пол си? Ника ти е женски, а говориш за себе си в мъжки род?
Re: Реална квадратура
08-06-2010 - 18:00:58
е ника е който както си го разбира, едни като цвете, други като женско име, други като каквото трябва и т.н. иначе съм си от пол мъжки
Re: Реална квадратура
08-06-2010 - 21:36:00
Тази тема е безсмислена.
Re: Реална квадратура
09-06-2010 - 06:54:11
А сметнахте ли си цената при тези квадратури.Гони 1000 Е за м2.Което е абсурд.Да в "другите държави" има общи части около 20 % но те са в общо перално , фитнес и т.н.Докато при нас тези общи части са криво разбрано обирджийство.

Миналата седмица гледах няколко апартамента.При единия ситуацията не ме учуди а ме втрещи.Апартамен малко по голям от този - 58 м2 + 12 М2 общи части.Реших да го позаснема и да посмятам.Квадратура със стените и терасата 56 М2 , 2М2 добавени заради хубавите ми очи.12 М2 общи части - мерих коридора , при дължина от 28 м и ширина 2 м са разположени 6 апартамента в ляво и дясно и един централно.13 по 12М2 общи части прави 156 М2.Самия коридор е 56 м2.Къде видя строителя останалите 100 м2 - незнам.Стълбишна клетка - тясна.Мазета - няма.Паркоместата се продават.

Просто какво да се коментира.Хиляди пъти се кефя на решението си да строя къща.Яд ме е за останалите , които намят подготовката и смелоста да го направят.А купуват тези килийки на безбожни цени.
Re: Реална квадратура
09-06-2010 - 09:35:07
1000 E е абсурд, ама за кой, за теб ли, щото май на никой не му пука от твоето мнение
в другите страни за 1000 Е/м2 само можеш да се снимаш, или да си купиш имот в някое село около Халкидики, Атина, Солун 3000 - 5000 Е/м2
общите части, не само от коридора, пред вратата ти, а от цялата сграда, ама мой докато си размишляваш на дървената къща която строиш, си пропуснал да се информираш за някои неща
Иначе къща си е хубава идея, ама къде, някъде в по Центъра на София или приличен квартал - да, ама по селата Драгалевци, Бояна и Симеоново е просто перфектната идиотска инвестиция, съседа ти гледа кокошки до теб, в Драгалевци все още подкарават козите сутрин от площада, а пък иначе когата и капне малко дъжд, улиците се превърщат в реки, а пък селата извън и около Околовръстното въобще не са за коментар, щото аз нямам намерение да ставам селянин.
Хората не, че нямат подготовка да строят, просто са разумни и не желаят да стават селяни или да живеят в блата, реки, до крави и т.н.
А като гледам, че за теб 1000 Е е ебсурд, съм далече от мисълта, че къщата ти е в София.
Ха остани си със здраве сега и не кментирай повече цени на апартаменти, коментирай с жена ти как ще си изпразните септичната яма и как ще прелива при всеки малко по - силен дъжд.
Re: Реална квадратура
09-06-2010 - 10:15:22
Quote
margoto123
.... по селата Драгалевци, Бояна и Симеоново е просто перфектната идиотска инвестиция, съседа ти гледа кокошки до теб, в Драгалевци все още подкарават козите сутрин от площада, а пък иначе когата и капне малко дъжд, улиците се превърщат в реки, а пък селата извън и около Околовръстното въобще не са за коментар, щото аз нямам намерение да ставам селянин.
Хората не, че нямат подготовка да строят, просто са разумни и не желаят да стават селяни или да живеят в блата, реки, до крави и т.н.

Аз пък си мисля, че е по-добре да имаш в съседство кози, кокошки и крави от колкото да си се заселил в това недоразумение на 1-ва страница във "фешън" квартал със съседи като пепа секса, гошо компира, наточени певачици, мутраци, които си спират джиповете под балкона ти, да се лее турбо чалга от наточените БМВ-та кабрио в 02 АМ и други екстри, които влизат в посочената цена. Когато отидеш с децата до една от малкото останали градинки в "топ локейшъна" да намираш използвани спринцовки, презервативи, кучешки изпражнения и други гнусотии а група "ученици" да довършват поредната бутилка водка и да пушат трева на съседната пейка... И всичко това само за 1000 Е/м2.
Както се казваше в една реклама "някои неща не се купуват с пари... За всичко останало има Мастъркард".
Със здраве*beer*

PS. селата Драгалевци, Бояна и Симеоново не са много по-различни от "топ локейшъна" описан по-горе. Има обаче и други места, където да живеещ в една по-нормална среда...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-09 10:19 от dedo Mrazzz.
Re: Реална квадратура
09-06-2010 - 10:16:29
avatar
Quote
bibise
А сметнахте ли си цената при тези квадратури.Гони 1000 Е за м2.Което е абсурд.Да в "другите държави" има общи части около 20 % но те са в общо перално , фитнес и т.н.Докато при нас тези общи части са криво разбрано обирджийство.

Миналата седмица гледах няколко апартамента.При единия ситуацията не ме учуди а ме втрещи.Апартамен малко по голям от този - 58 м2 + 12 М2 общи части.Реших да го позаснема и да посмятам.Квадратура със стените и терасата 56 М2 , 2М2 добавени заради хубавите ми очи.12 М2 общи части - мерих коридора , при дължина от 28 м и ширина 2 м са разположени 6 апартамента в ляво и дясно и един централно.13 по 12М2 общи части прави 156 М2.Самия коридор е 56 м2.Къде видя строителя останалите 100 м2 - незнам.Стълбишна клетка - тясна.Мазета - няма.Паркоместата се продават.

Просто какво да се коментира.Хиляди пъти се кефя на решението си да строя къща.Яд ме е за останалите , които намят подготовката и смелоста да го направят.А купуват тези килийки на безбожни цени.

Да къща е много добра алтернатива, къде строиш?
Re: Реална квадратура
09-06-2010 - 10:19:05
avatar
Quote
dedo Mrazzz
Quote
margoto123
.... по селата Драгалевци, Бояна и Симеоново е просто перфектната идиотска инвестиция, съседа ти гледа кокошки до теб, в Драгалевци все още подкарават козите сутрин от площада, а пък иначе когата и капне малко дъжд, улиците се превърщат в реки, а пък селата извън и около Околовръстното въобще не са за коментар, щото аз нямам намерение да ставам селянин.
Хората не, че нямат подготовка да строят, просто са разумни и не желаят да стават селяни или да живеят в блата, реки, до крави и т.н.

Аз пък си мисля, че е по-добре да имаш в съседство кози, кокошки и крави от колкото да си се заселил в това недоразумение на 1-ва страница във "фешън" квартал със съседи като пепа секса, гошо компира, наточени певачици, мутраци, които си спират джиповете под балкона ти, да се лее турбо чалга от наточените БМВ-та кабрио в 02 АМ и други екстри, които влизат в посочената цена. Когато отидеш с децата до една от малкото останали градинки в "топ локейшъна" да намираш използвани спринцовки, презервативи, кучешки изпражнения и други гнусотии а група "ученици" да довършват поредната бутилка водка и да пушат трева на съседната пейка... И всичко това само за 1000 Е/м2.
Както се казваше в една реклама "някои неща не се купуват с пари... За всичко останало има Мастеркард".
Със здраве*beer*


Ама то това нещо дори не е и в хубав квартал, трябва да си ненормален да си купиш подобен коптор на такава цена, ще се продава още дълго, докато цената не падне на 400 евро.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход