Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лъжа след поредната лъжа

Публикувано от borislav_y 
Лъжа след поредната лъжа
04-06-2010 - 18:19:16
Здравейте,

Най-накрая реших да си купя жилище. Умувайки дали ще заработят термопомпите или не, реших че мястото си заслужава и си взех апартамент в този обект - [bekiryanov.com]
И от тук започнаха проблемите.
Беше ми ясно че няма да могат да завършат навреме строежа но не е това проблема. Вече се съмнявам дали изобщо ще се стигне до завършек.
Въпросният Бекирянов, беше доста мил и учтив човек когато обсъждахме покупката, но в момента крещи и вика на всеки мой въпрос зададен към него. Не изпълнява стъпките оит договора и не плаща на работниците си.
Въпросът ми е, дали да пробвам да го съдя и да се занимавам с съдилища, дали ще мога да го накарам да ми изплати неустойката или няма никакъв смисъл. За мен е по важно до довърши апартамента, а не парите от неустойката, затова и не исках да се захващам с това. Но май вече прекаляват....дори само заради отношението което получаваме от тяхна страна.
Re: Лъжа след поредната лъжа
04-06-2010 - 18:46:19
Всеки си задава този въпрос и почти никой нищо неправи.Затова си разиграват коня както искат - строителите.Затова го съди до дупка.Той със и без дело ще завърши обектите.Но най добре е да заведете групов иск , от всички пострадали.

Аз нямам този проблем , но имах проблем с безхаберие на доктори , които с немърливоста си умориха брат ми.Цялата фамилия се развилняхме и вече направихме първия пробив.Успяхме да убедим съдия , че нарушение има и предварителното производство е в ход.Съвсем скоро очакваме пробив и в Страсбург.

Това няма да ни го върне но поне се мислим , че тези докторчета ще се замислят все повече дали да проявяват немарливост.
Re: Лъжа след поредната лъжа
04-06-2010 - 18:54:40
Quote
bibise
Всеки си задава този въпрос и почти никой нищо неправи.Затова си разиграват коня както искат - строителите.Затова го съди до дупка.Той със и без дело ще завърши обектите.Но най добре е да заведете групов иск , от всички пострадали.

Аз нямам този проблем , но имах проблем с безхаберие на доктори , които с немърливоста си умориха брат ми.Цялата фамилия се развилняхме и вече направихме първия пробив.Успяхме да убедим съдия , че нарушение има и предварителното производство е в ход.Съвсем скоро очакваме пробив и в Страсбург.

Това няма да ни го върне но поне се мислим , че тези докторчета ще се замислят все повече дали да проявяват немарливост.

Абсолютно вярно!!!

*black eye*
Re: Лъжа след поредната лъжа
04-06-2010 - 19:24:55
В другата тема ме приеха погрешно, заради забележката ми за начина по който беше формулирано оплакването и просто дадох препоръка, надявам се и тук да не стане така, затова няма да изпадам в подробности.

Само ще ви съобщя един факт, за който много малко хора си дават сметка.

Много от инвеститорите си "почиват" и безчинстват с нервите и парите на много хора, с години единствено заради добрата воля на клиентите си ( за това че не ги съдят).

Не правете тази грешка, ако считате че правата по договора ви са нарушени, вземете незабавни мерки - НЕ ЧАКАЙТЕ !!!

Действайте по законоустановения ред !!!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-04 19:26 от Broker9.
Re: Лъжа след поредната лъжа
04-06-2010 - 20:24:01
avatar
Затова не се купува "ново" строителство...Особено преди акт 16...не ти ли казаха?!Или се подведе от ниска цена?!winking smiley
Просто ги съди.
Re: Лъжа след поредната лъжа
04-06-2010 - 21:49:23
avatar
Quote
Перловец
Затова, не се купува "ново" строителство преди акт 16!

Абсолютно вярно.

Обаче, който вече е купил - бързо при адвокат.
Дайте някой лев, но да ви се изясни картинката.
Всеки случай е строго специфичен (дори в една сграда).
Съвети и консултации във форума не могат да се дадат, защото внимателно трябва да се прегледат всички точки по договора, често се налага да се правят проверки на документацията на строежа и т.н.
Re: Лъжа след поредната лъжа
04-06-2010 - 22:11:25
Да ама сайта им е хубав - много ми хареса дизайна

_________________
Re: Лъжа след поредната лъжа
05-06-2010 - 22:18:42
Сори, ама още от сайта си личи,че тия са въздух под налягане и рожби на бума. Последен разговор с говедото и съд до дупка. Да му наложите и една възбрана задължително.
Re: Лъжа след поредната лъжа
05-06-2010 - 23:25:12
Quote
borislav_y
Здравейте,

Най-накрая реших да си купя жилище. Умувайки дали ще заработят термопомпите или не, реших че мястото си заслужава и си взех апартамент в този обект - [bekiryanov.com]
И от тук започнаха проблемите.
Беше ми ясно че няма да могат да завършат навреме строежа но не е това проблема. Вече се съмнявам дали изобщо ще се стигне до завършек.
Въпросният Бекирянов, беше доста мил и учтив човек когато обсъждахме покупката, но в момента крещи и вика на всеки мой въпрос зададен към него. Не изпълнява стъпките оит договора и не плаща на работниците си.
Въпросът ми е, дали да пробвам да го съдя и да се занимавам с съдилища, дали ще мога да го накарам да ми изплати неустойката или няма никакъв смисъл. За мен е по важно до довърши апартамента, а не парите от неустойката, затова и не исках да се захващам с това. Но май вече прекаляват....дори само заради отношението което получаваме от тяхна страна.


Здравейте!
Не сте се обърнали към специалист, купувайки апартамент в куц строеж, и сте сбъркали. Сега сте на път да повторите грешката си.
В опит да Ви предпазя от повторението, ето единственият разумен съвет, който може да се даде: обърнете се към адвокат!
Успех!
Re: Лъжа след поредната лъжа
06-06-2010 - 08:37:53
имате валидно сключен договор? той не изпълнява сроковете? можете да искате изпълнение плюс обезщетение в съда. Да, съдете го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход