Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за идея за актуализиране на наем

Публикувано от variant_pan 
Re: Моля за идея за актуализиране на наем
26-07-2010 - 16:48:13
Quote
Naskata


А МОЛ-овете, наемателите имат хиляди начини да се измъкнат от желязната прегръдка, но най-реалистично е да се обяват в несъстоятелност и да поискат от съда защита срещу кредиторите си -моловете- и тъй като нямат никакво имущество, последните да пият една студена вода и да чакат следващите балъци...

Наска,брато,вместо да изпишеш вежди с този съвет може да извадиш око!Кой ще да е този наемател на площ в мола,дето е останал само на нея и като няма нищо в тая площ кредиторите ще пият студена вода?Почти всички такива наематели имат по няколко обекта и на различни места .Това са действащи и активни пазарни участници и като обявят несъстоятелност, то не може да е само за магазина в мола ами касае цялата фирма.А пък дето съда щял да защити някого от кредиторите му е верно само в сценарий на продукция на "Метро Голдуин Майер"!
Приеми ми мнението като най-приятелска вметка по отношение на предлагантия от теб реалистичен подход!Съгласен съм напълно ,че има хиляди начини да се измъкнат от желязната прегръдка ,но този с несъстоятелността ми се струва неприложим в този случай!
Re: Моля за идея за актуализиране на наем
26-07-2010 - 17:22:45
avatar
Ей Писах ви как го правят пичовете с наемите в МОЛа

Прехвърляш фирмата подписала договор с МОЛа на друго лице (гарагамел ... без доходи и имущество)
другите обекти се прехвърлят на нова фирма и Газзз на примоциите smiling smiley

вие ми обяснявате за несъстоятелност.... това са номера на големите играчи, там не се бъркайте smiling smiley
Re: Моля за идея за актуализиране на наем
26-07-2010 - 17:45:23
Защита от кредиторите се състои в това, че след датата на обявяване на неплатежоспособността, няма да се трупат нови задължения, нито неустойки и няма като лавина да набират скорост и размах.
Не знам какво имущество имат в интерес на истината търговците в моловоете, но моите впечатления са, че 2)3 от тях въртят търговия с китайски стоки, които предполагат и не особено голяма стойност на стоката. Друг е въпроса за големите марки, които се продават чрез представители, които пък са местни търговци, а изключителните им права да продават една марка е въз основа на договор. При повечето от тях представителите в БГ се задължават да купят сезонни колекции и да поддържат определен асортимент и наличности, т.е. затварят пари и ако при свитото потребление, те не се продадат бързо цената им пада по бързо и от вмирасващ се сервилат, а голямата верига няма да си ги вземе обратно, нито пък ще даде на консигнация нови колекции. Затова това което написах е не съвет, а естественото развитие на нещата...
Пък и вземанията произтичащи от договор за наем, едва ли ще класират кредиторите в първа група при осребряване на имуществото... Сещаш се, че за горните разходи най-вероятно е ползван привлечен ресурс, навярно има задължения и към фиска и към работници и служители...
Де да знам...
А иначе си прав-съвети не трябва да се дават, но пък въобще нямах предвид някой да тръгне да прави тези упражнения сам (нищо,че зад гърба си има няколко спечелени конкурса за красота). Явно е, че ще е необходима квалифицирана правна помощ. И още един кредитор. smiling smiley
*beer*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-26 18:48 от Naskata.
Re: Моля за идея за актуализиране на наем
26-07-2010 - 23:23:23
актуализирането, не винаги означава повишаване на наем.
само за последния месец знам за 4 апт. освободени от наематели и съответно стоящи празни.
всички около цариградско шосе - София
Re: Моля за идея за актуализиране на наем
27-07-2010 - 09:06:52
Коя фирма от МОЛ ще обяви ликвидация? Имам предвид големите молове, а не квартални магазини с щандове. В България няма норма по която да се актуализира задължително наемната цена, това се прави по света с амортизацианните отчисления на сградата, което е практически задължително навсякъде. Слисълът е, че ти си използвал сградата 1 година и амортизацията за тази 1 г. трябва да се плати. Вторият начин е с официалната инфлация, като това не са неща които се нормативно уредени или се коментират в договора и той автоматично се увеличава без анекс и без никой да те рита искаш или не.
В България има голяма свобода на договаряне по наемни провоотношения и трябва да си четете договорите. Не може да има актуализация, ако не е предвидена със самия договор, а ако е предвидена се прави по договора, а не по разпити из форумите. Проблемът тук е , че няма големи наемодатели, които да дадат стабилност на пазара. Когато цените растат наемодателт на 1-2 апартамента гледа да муфти при всяка възможност и обратно наемателя да се махне на мига в който си намери нещо по-евтино. В ситуацията сега е най-добре да не се пипа нищо или умерено да се намали, но това са неща които решават страните по конкретен случай.
Re: Моля за идея за актуализиране на наем
27-07-2010 - 09:35:30
avatar
Иванов пак се изказва неподготвен ... или нарочно го прави smiling smiley

Иди в новия ПРАЗЕН ГРАНД МОЛ (само 50% от първия етаж е зает, а те са три) във Варна или в Бургас с РАЗОРАНИТЕ плочки и пак ми говори за молове smiling smiley
Re: Моля за идея за актуализиране на наем
27-07-2010 - 10:05:09
avatar
Quote
palamud
Иванов пак се изказва неподготвен ... или нарочно го прави smiling smiley

Иди в новия ПРАЗЕН ГРАНД МОЛ (само 50% от първия етаж е зает, а те са три) във Варна или в Бургас с РАЗОРАНИТЕ плочки и пак ми говори за молове smiling smiley


хаха минах през мола на Бургас да си купя KFC и верно тма плочките им са уникални - уж нов мол а всички се клатят
и като ходиш само дрън дран поклат тръц... smiling smiley ужас...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Моля за идея за актуализиране на наем
28-07-2010 - 09:39:21
avatar
Някой знае ли да има сдружение на наемателите, което да има пази по някакъв начин интересуте пред собствениците?

Струва ми се, че е време да се появи такова, ако все още няма.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход