Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

На вниманието на наемодателите - как може да се окажете крупен длъжник към Енергото*black eye*

Публикувано от stamby 
На вниманието на наемодателите - как може да се окажете крупен длъжник към Енергото*black eye*
26-07-2010 - 16:54:30
Уважаеми господин Ххххххххххх,

Във връзка с постъпил Ваш и-мейл на електронната ни поща, бихме желали да Ви уведомим за следното:
Прекъсване на електрозахранването на даден адрес, поради неплащане се извършва на основание чл.123 от Закона за енергетика и чл.42 от Общите условия за продажба на електрическа енергия на „ЧЕЗ Електро България” АД (Общите Условия): „В случай на забава на плащането на дължимите суми за електрическа енергия продавачът може да прекъсне снабдяването на потребителите в следните срокове: 10 (десет) дни след изтичането на срока за плащане за битови потребители или 3 (три) дни след изтичането на срока за плащане за стопански потребители.”
Според горе цитираното, прекъсването на електрозахранването е право, а не задължение на електроразпределителното дружество.
При желание от Ваша страна може да заявите в удобен по район център за обслужване на клиенти на ЧЕЗ България услугата „Временно преустановяване на електрозахранването по желание на потребител”.
Услугата се заявява лично от титуляр по партидата за електроенергия или упълномощено лице с нотариално заверено пълномощно, след предоставяне на документ за самоличност за справка. За услугата се заплаща цена по утвърден ценоразпис на Дружеството, с който може да се запознаете на интернет страницата [www.cez.bg], от менюто За клиента>> Битови и стопански клиенти>>Услуги за разпределение.
Надяваме се с предоставената информация да сме Ви били полезни.

С уважение,
Дирекция „Обслужване на клиенти”
ЧЕЗ България ЕАД



From: ььььььььььььььььь
Sent: Monday, July 26, 2010 11:55 AM
To: За Клиента
Subject: Оплакване!

Здравейте,
Пиша ви това оплакване относно партида с ИТН 30005хххххххххххх.
По партидата се натрупват просрочени задължения от Месец Февруари 2010, от некоректни ползватели на имота.
Това по никакъв начин не е довело до някакви действия от ваша страна за прекъсване на електроподаването към този имот. По този начин могат да се трупат задължения до безкрайност които да вкарат собственика в несъстоятелност (по принцип)
Доколкото знам в общите условия на договора за подаване на електроенергия е уговорено че захранването се прекъсва в определен срок след неплащането на задълженията, което в случая не е спазено.
След 5 разговора с вашият кол център няма никакъв напредък по – въпроса.
В случай, че няма адекватна реакция от ваша страна на оплакването ми, ще го отнеса към компетентните лица от ДКЕВР.
Re: На вниманието на наемодателите - как може да се окажете крупен длъжник към Енергото*black eye*
26-07-2010 - 23:18:37
от около два месеца ЧЕЗ конкретно се изтарикатиха и не търчат да спират тока а начисляват лихви.
ето пример от мен, за сметка от 24 лв с последен срок 18.07.2010г. вече има 0.24 лв лихва.
т.е. за седмица време 1 % лихва х 52 седмици = ....
както са казали не е задължение а право.
още повече както каза ББ това е аутсорсинг. съвсем други фирми / подизпълнители / се занимават със спирането .
поне така ми беше отговорено на клиентския тел. № 0700 10 010
Re: На вниманието на наемодателите - как може да се окажете крупен длъжник към Енергото*black eye*
27-07-2010 - 10:15:03
А наемателите вече са се светнали затова и изобщо не им пука и не искат да си плащат нищо. Имам познати които са изгорели с по 3-4000 лева ток. А лихвичката е солидна. Аз засега съм отнесъл около 1800 лв. загуби за два имота - за има-няма 6 месеца. Така че, правете си сметката.....*pardon*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход