Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОМОЩ държавата ме окраде

Публикувано от toma23 
ПОМОЩ държавата ме окраде
28-03-2010 - 09:33:43
здравейте,искавм да споделя с вас и да потърся съвет за следния казус.Собственик съм на парцел на околовръстен път гр. София.Преди един месец върху част от парцела
без мое знание и разрешение е построен остров със светофар и около 150 2м са ми заграбени.Какви мерки и действия трябва да предприема от тук.Засега съм пуснал жалби в ДНСК и СГО но естествено бавят отговорите .Моля помогнете ми със съвет какво да правя .Търся и добър адвокат запознат с тази правна материя можете да ме намерите на тел 0896206670
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
28-03-2010 - 10:24:54
avatar
Quote
toma23
здравейте,искавм да споделя с вас и да потърся съвет за следния казус.Собственик съм на парцел на околовръстен път гр. София.Преди един месец върху част от парцела
без мое знание и разрешение е построен остров със светофар и около 150 2м са ми заграбени.Какви мерки и действия трябва да предприема от тук.Засега съм пуснал жалби в ДНСК и СГО но естествено бавят отговорите .Моля помогнете ми със съвет какво да правя .Търся и добър адвокат запознат с тази правна материя можете да ме намерите на тел 0896206670

Трябва да има процедура за отчуждаване.За съжаление може и да не знаеш.
Отиди в местната община и виж дали има процедура за твоя или съседни имоти.
Подобна история се получава когато има съсобственици и някой се е облажил.
За околовръстното има отделени доста пари за отчуждаване.
Не се жали а потърси кой е изпълнил строителството, на какво основание и си търси парите.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
28-03-2010 - 10:55:46
avatar
Quote
toma23
здравейте,искавм да споделя с вас и да потърся съвет за следния казус.Собственик съм на парцел на околовръстен път гр. София.Преди един месец върху част от парцела
без мое знание и разрешение е построен остров със светофар и около 150 2м са ми заграбени.Какви мерки и действия трябва да предприема от тук.Засега съм пуснал жалби в ДНСК и СГО но естествено бавят отговорите .Моля помогнете ми със съвет какво да правя .Търся и добър адвокат запознат с тази правна материя можете да ме намерите на тел 0896206670

------------------------
Приятелю , форумът е последното място , където ще получиш някакъв съвет ,що годе относим към случая!
Щом си във форум - значи е рано за проблема ти , т.е. не е достатъчно сериозен.
А отн. добрите адвокати , запознати с материята...........ти нямат практика да търсят такива като теб - посоката е обратната - който има проблем - той търси!
,
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
28-03-2010 - 11:01:35
няма процедура за отчуждаване ,проверил съм , а изпълнителя е Пътностроителна техника
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
28-03-2010 - 11:37:10
avatar
Quote
toma23
няма процедура за отчуждаване ,проверил съм , а изпълнителя е Пътностроителна техника

Тогава действай рязко и твърдо.
Повикай геодезист да ти набие колчета по границите на имота.
Приготви колове и мрежа и повикай няколко навинарски екипа.
Нека снимат как защитаваш собственост.
Но непременно новинари.
Господари на ефира и други бози не вършат работа.
Важния въпрос е къде са документите за изграждане и като кой е платил да се строи незаконно върху чужда собственост.
Ползвай адвокат за да си подготвиш цялата документация за собственост.
Вземи актуална скица и част от ОУП засягащ парцела.
Най важното е да имаш перфектни документи, защото на общинарите ще им кръвясат очите и ще търсят под вола, теле.
Пиши на лични ако срешнеш проблеми.
Ще ти помогна с удоволствие.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-28 11:49 от OwnerBG.
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
29-03-2010 - 17:08:01
@toma23: Не бързайте да се палите. Отчуждителните процедури за околовръстния път на гр. София не се провеждат по стандартния начин, чрез общината. Отчуждаването става с постановление на Министерския съвет, което се публикува в Държавен вестник. Може и да не сте разбрал. Обърнете се към Агенция пътна инфраструктура към МРРБ (София, пл. Македония № 3) - те са възложители на строежа. Кой точно го изпълнява няма никакво значение.
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
29-03-2010 - 18:58:17
със сигурност няма отчуждителна процедура,проверил съм навсякъде и в АПИ и в СГО дори и при областния управител ходих никъде няма отчуждителна процедура открита
Jim
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
29-03-2010 - 19:57:55
Тома, този въпрос правилно си го задал на общината в ПИСМЕН вид, за да получиш официален отговор с подпис и печат. И вече на база на този отговор прецени какво ще правиш или го сподели тук. Само не бързай с адвокати и съдилища - вчера по едни новини даваха двама братя как се съдят за малко парче земя, струващо много по-малко от адвокатските хонорари. Мисля че има закон, позволяващ на държавата да "отнеме" (но не безвъзмездно) някакъв процент от имота ти за инфраструктура. Е, ако не си съгласен с парите, които ти дават, може да тръгнеш по съдилища, но със съмнителен успех. Така че просто изчакай отговора на жалбите ти.
А колко мислиш че струват тези 150 кв.м., които са ти отнели?
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
29-03-2010 - 20:36:37
Около милион и половина евро, разбира се.
Re: ПОМОЩ държавата ме окраде
29-03-2010 - 21:43:37
avatar
Quote
Jim
Тома, този въпрос правилно си го задал на общината в ПИСМЕН вид, за да получиш официален отговор с подпис и печат. И вече на база на този отговор прецени какво ще правиш или го сподели тук. Само не бързай с адвокати и съдилища - вчера по едни новини даваха двама братя как се съдят за малко парче земя, струващо много по-малко от адвокатските хонорари. Мисля че има закон, позволяващ на държавата да "отнеме" (но не безвъзмездно) някакъв процент от имота ти за инфраструктура. Е, ако не си съгласен с парите, които ти дават, може да тръгнеш по съдилища, но със съмнителен успех. Така че просто изчакай отговора на жалбите ти.
А колко мислиш че струват тези 150 кв.м., които са ти отнели?

Може и безвъзмездно.
Има си и име.
Улична тегоба.
Ако не скочиш остро и с достатъчно документи, ще те отсвирят.
Няма по голям рекетьор от държава и община ако си мълчиш.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход