Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

имотна измама! моля за съвет

Публикувано от nearvana 
имотна измама! моля за съвет
26-01-2010 - 23:34:11
Здравейте,

търся съвет по един, да кажем хипотетичен, случай.

Представете си че притежавате имот, който е отдаден под наем и изведнъж дойде ваш познат и ви каже че смята да го купи. Вие възразявате, че имота не се продава, а той искрено учуден ви казва, че му е бил предложен от брокер ... ех тези брокери smiling smiley ... сигурно има и добри.

Оказва се, че имотът ви е продаден преди няколко седмици с естествено фалшиво пълномощно. Уведомявате полицията и си мислите, че това беше. Бивате убедени, че имотът си е ваш и няма проблеми. Нооо ... нищо повече не се случва и дори наемателя получава обаждане че имота е продаден и собственика ще влиза във владение.

Конкретните ми въпроси - какво трябва да направи човек за да защити правото си на собственост. Има ли възможност все пак правата страна да загуби собственоста си??? Ясно е че измамниците не са разполагали с истинските подписи на жертвите, имота не е бил ипотекиран и няма истории с дългове към лихвари. просто гръм от ясно небе.

абе хипотетичен, случая си е баш конкретен, но не искам да навлизам в детайли. не съм аз собственика, но ме засяга пряко.

благодарен съм за всеки смислен съвет ...
Re: имотна измама! моля за съвет
26-01-2010 - 23:58:43
Запор и дело
Re: имотна измама! моля за съвет
27-01-2010 - 00:10:24
прокуратурата е информирана и за да предотврати последваща препродажба, тоест ново престъпление би трябвало да запорира имота. това е моята представа за логичното и задължения да предотврати престъпление.

как е възможно въобще подобен имот обект на престъпление да не бъде автоматично запориран от прокуратурата. мамка му бг е абсурдно място.

и срещу кого ще да е това дело? нали това е имотна измама - ок разкрита е, продажбата е недействителна. дело трябва да води прокуратурата срещу извършителите ако ги хване.

броки, сори ако ти звуча рязко. не е срещу теб естествено, просто съм малко пищисан от историята. мерси за отговор пък бил той и доста кратък ...
Re: имотна измама! моля за съвет
27-01-2010 - 14:13:06
avatar
Quote
nearvana
прокуратурата е информирана и за да предотврати последваща препродажба, тоест ново престъпление би трябвало да запорира имота. това е моята представа за логичното и задължения да предотврати престъпление.

как е възможно въобще подобен имот обект на престъпление да не бъде автоматично запориран от прокуратурата. мамка му бг е абсурдно място.

и срещу кого ще да е това дело? нали това е имотна измама - ок разкрита е, продажбата е недействителна. дело трябва да води прокуратурата срещу извършителите ако ги хване.

броки, сори ако ти звуча рязко. не е срещу теб естествено, просто съм малко пищисан от историята. мерси за отговор пък бил той и доста кратък ...

Нищо не става " автоматично". Има си законов ред. Само поради това, че е уведомена прокуратурата, няма да направи запор. Трябва да има някакви доказателства, " обосновани съмнения", за да го направи.
А процесен имот и без това не може да бъде прехвърлян....
Re: имотна измама! моля за съвет
27-01-2010 - 14:50:20
Прокуратурата си води дело за измама, а ти си водиш дело за имот, пари .... НО за всеки конкретен случай си се наема адвокат и той ще каже как, защо и т. н.
Re: имотна измама! моля за съвет
27-01-2010 - 15:53:07
мерси за отговорите

@ками - обосновани съмнения има: очевадно има спор върху собствеността. да не говорим за обвинението във фалшифициране на подписи и документи. след като "процесен имот и без това не може да бъде прехвърлян" значи няма смисъл от запор.

е да преките потърпевши са наели адвокат който е трябвало да запорира имота от тяхно име но за 2 седмици пикльото не си е мръднал пръста ...

факт е че те продължават да се опитват да продадат имота, а полицията и прокуратурата си разменят преписки и май се подхилкват ехидно!


а аз си мислех да се връщам в БГ ... never

never say never
Re: имотна измама! моля за съвет
27-01-2010 - 20:45:47
Запорират се сметки и заплати. Имотът се възбранява.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: имотна измама! моля за съвет
27-01-2010 - 21:08:32
Правилно, имотът се възбранява. Час по скоро, без да се мотаете по форуми. Но и втори и трети път да го продават, пак си остава ваш, просто ще трябва да водите дела срещу всички последващи "собственици".
Re: имотна измама! моля за съвет
27-01-2010 - 22:59:43
мерси! явно е това: възбрана и после дело!

честно казано си мислех че е логично когато прокуратурата разследва престъпление свързано с имот че той автоматично е под възбрана ...

имота не е мой а на много близки хора. лошото е че те само на един адвокат разчитат а той досега доста простотии направи и то точно с този имот. имал е всички документи и няма да се учудя ако той е дал начална скорост на измамниците. но ги е омаял и работят пак с него. възрастни хора са и се оставят да ги водят за носа ...
Re: имотна измама! моля за съвет
28-01-2010 - 16:25:55
avatar
Quote
nearvana
мерси за отговорите

@ками - обосновани съмнения има: очевадно има спор върху собствеността. да не говорим за обвинението във фалшифициране на подписи и документи. след като "процесен имот и без това не може да бъде прехвърлян" значи няма смисъл от запор.

е да преките потърпевши са наели адвокат който е трябвало да запорира имота от тяхно име но за 2 седмици пикльото не си е мръднал пръста ...

факт е че те продължават да се опитват да продадат имота, а полицията и прокуратурата си разменят преписки и май се подхилкват ехидно!


а аз си мислех да се връщам в БГ ... never

Я разкажи, там където си, какъв е реда? Как процедират?

never say never
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход