Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какъв % да е комисиона ?

Публикувано от ? 
Анонимен потребител
Re: Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 20:33:15
Може да си спестиш брокерските лафове от сорта на:
1) аз на тази цена е-е-е-хей-й-й
2) ако беше дошъл при мен нямаше да те измамят
3) моите клиенти всичките са доволни и ме черпят с бомбони
4) повечето ми клиенти са ме препоръчали на близки и роднини
и т.н.

Писнало ми е да обяснявам от 5-6 години на сам в този форум колко проблеми ще се решат ако обявената цена е крайна.
Re: Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 20:35:58
Какви поценти?Вече има ИНТЕРНЕТ!!!Намирате си имот от часно лице и си наемате адвокат на хонорар и за #00 лева сте горд собственик.
Re: Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 22:47:11
avatar
Quote
Тинки Уинки
Ти като видиш реклама на кола казват ли ти - колата струва 15000 ама трябва да платиш още 10000?
Като идеш да си купиш хляб казват ли ти хляба струва 50 стотинки ама ти дай още 20?
Като идеш в аптиката казват ли ти лекарствто струва 10 лева ама ти дай още 2?

Е не е ли по-лесно цените да се обявяват с включени всички комисиони и да спрем да се караме по форумите?

Тинки, пак почна старата песен!
Милион пъти ти е обяснявано, че между търговия и посредничество при търговия, има разлика.
Ами, стопли най- после, бе човек!
Всички, които наистина участват в пазара на имоти, когато се обръщат към посредници, го правят, защото са наясно. И проблем няма.
Само тези, които не участват в пазара, а кибичат във форумите, дават безумни предложения и се карат с всеки, който си позволи да им обясни, че са далече от истината.........
Re: Какъв % да е комисиона ?
12-12-2009 - 23:04:13
Да бе, вярвам напълно, че дилърите на нови коли ги плащат предварително и после чакат да ги продадат. Вярвам, че като направят намаление, си го плащат от джоба, само и само да направят добрина! Вярвам също, че лекарствата са с 10 % надценка, не повече! Нищо, че съм купувал лекарство, което струва 120 лева в аптека за 65 лева от склад, пак с надценка, но като за служител!
Абе, изобщо, вярвам на всички глупости, написани в този форум!
Re: Какъв % да е комисиона ?
13-12-2009 - 00:09:21
Някой може ли да ми обясни,защо трябва да се плаща комисион в % от стойността на имота,като трудът на брокера по сделката не зависи от нея?Той е един и същ за имоти с различни цени.Говоря за еднотипни имоти.Усилията,които се влагат за сделката са едни и същи.Защо се иска повече от този,който купува по-скъп имот?А и от продавача също?Не трябва ли цената на сделката да е фиксирана и ако не,защо?
Re: Какъв % да е комисиона ?
13-12-2009 - 00:12:34
Quote
kolino
Някой може ли да ми обясни,защо трябва да се плаща комисион в % от стойността на имота,като трудът на брокера по сделката не зависи от нея?Той е един и същ за имоти с различни цени.Говоря за еднотипни имоти.Усилията,които се влагат за сделката са едни и същи.Защо се иска повече от този,който купува по-скъп имот?А и от продавача също?Не трябва ли цената на сделката да е фиксирана и ако не,защо?
Е тук им изби зъбите *black eye* :]
Re: Какъв % да е комисиона ?
13-12-2009 - 01:10:46
avatar
Quote
kolino
Някой може ли да ми обясни,защо трябва да се плаща комисион в % от стойността на имота,като трудът на брокера по сделката не зависи от нея?Той е един и същ за имоти с различни цени.Говоря за еднотипни имоти.Усилията,които се влагат за сделката са едни и същи.Защо се иска повече от този,който купува по-скъп имот?А и от продавача също?Не трябва ли цената на сделката да е фиксирана и ако не,защо?

Защото е посредническа услуга. Защото всички клиенти трябва да са поставени при еднакви условия. Защото, ако сумата е точно фиксирана, ще бъдат ощетени тези, купуващи по- евтини имоти. Защото да вземеш 1000лв. от някой, имащ пари да купи имот за 100 000Е- бълха го е ухапала. Но, да ги вземеш от друг, който купува нива за 250 лв..................как го виждаш? С продавачите е същото."Еднотипните имоти" са с различни цени, които могат да дадат разлика хиляди, че и стотици хиляди- зависи къде се намират.
И най- важното- един с един имот няма еднакъв при сделка. Най- скъпият може да е с първи собственик и изрядни книжа. А най- келявата нива- девета категория, да има 20 души наследници, още толкова претендиращи и куп други неразбории.
Re: Какъв % да е комисиона ?
13-12-2009 - 02:36:05
Чакай бе!Нали говорехте за вложени усилия,труд разходи и не знам си кво си...Какво повече влагаш при продажбата на панел за 70000Е в сравнение с панел за 40000Е?Нищо!Просто в единия случай гушкаш повече пари за същата работа.Айде стига глупости....Затова и ревете,като падат цените.Аз съм против да се плаща процент от стойността на сделката за посредничество за масовите сделки.Това не е цена за извършената услуга.Тази услуга не зависи от стойността на предмета на сделката.За уникалните сделки...както се договорите.За корпоративни клиенти,също.
Re: Какъв % да е комисиона ?
13-12-2009 - 10:59:07
Quote
kolino
Чакай бе!Нали говорехте за вложени усилия,труд разходи и не знам си кво си...Какво повече влагаш при продажбата на панел за 70000Е в сравнение с панел за 40000Е?Нищо!Просто в единия случай гушкаш повече пари за същата работа.Айде стига глупости....Затова и ревете,като падат цените.Аз съм против да се плаща процент от стойността на сделката за посредничество за масовите сделки.Това не е цена за извършената услуга.Тази услуга не зависи от стойността на предмета на сделката.За уникалните сделки...както се договорите.За корпоративни клиенти,също.

Формирането на цената на една стока и ли услуга не зависи само от усилия, труд, разходи и пр. Всеки продукт, било стока или услуга си има своя специфика. Освен всичко останало цената е въпрос на търсене и предлагане.
След като си за твърда цена би следвало да се съгласиш и да плащаш такса оглед, консултация и пр. - днес това не се плаща от никого (само не го сравнявай с оглед на стока в магазина). Примерно правиш 10 огледа - плащаш 100лв. Купуваш - още 500. Но съм убеден, че ако ти се съгласиш - 77 на сто ще са против да плащат за да "гледат".
Засега поне, пазарът не е намерил по-добър начин за заплащане на брокерската работа - факт че във всички страни се използва "% от сделката", независимо дали се плаща от едната или другата страна. Плащаш за да участваш на този организиран пазар въз основа на оборота който правиш - това е универсалния измерител в случая. И разбира се - участието ти не е задължително - ако сметнеш че ще се справиш по добре и ефективно сам търсейки и договаряйки се с отделни продавачи, това е изцяло твое право.
Ако някой изнамери заместител на този начин на търгуване и успее едновременно да предложи по ниски-цени ще стане милионер. Полето за изява за всички умни и находчиви индивиди на имотния пазар е широко отворено. Действай!
Re: Какъв % да е комисиона ?
13-12-2009 - 11:25:34
avatar
Някои Специалисти явно не правят разлика между търговска печалба и комисионна (възнаграждение) при посредничество??Е няма такива глупости на друго място в нета, евала!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход