Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какъв % да е комисиона ?

Публикувано от ? 
Re: Какъв % да е комисиона ?
19-12-2009 - 15:35:19
Нужни ли са, вече...
Има ли опасност брокерите на имоти, също като пътническите агенти и други посредници в една все по-дигитализирана култура, да се превърнат в скъпи анахронизми, пита New York Times.
Re: Какъв % да е комисиона ?
22-12-2009 - 12:19:15
Tака , нека и аз да кажа

Според мен комисион трябва да има , но.......
нека този комисион да е свързан със срок за продажба - сега ще обясня
В момент в които напрактика няма пазар , а доста от продавачите са притиснати от кредити и трябва да продадат изключително бързо -трябва да се вземе под внимание фактора време

продавам апартамен за например 100 хил. евро обаче много бързам и казвам така - ако някои успее да продаде този апартамент на тази цена за срок от един месец ще получи 10 % комисион

Ако продажбата стане на 35 ден примерно -комисиона може да е 8 % и тн .....

Ако продажбата стане за 1 месец но не за 100 хил а за 90 хил то тогава комисиона е 9000 евро

това е - надявам се разбрахте идеята
Re: Какъв % да е комисиона ?
22-12-2009 - 12:43:17
Не мога да разбера какъв е този зор някой тук да определя колко да получи която и да е фирма ?! Темата изначално е тъпа/поредната/, защото "Какъв да е комисиона" означава някой тук да се опитва да налага правила . Заплащането на АНИ е въпрос на договорка и касае само страните по посредническия договор и всички други напъни да се влияе на този процес са напразни. Както е видно от последния пример, за една и съща продажна цена могат да се вземат различни пари. Докога ще се занимавате с нашето заплащане и защо ви засяга това ?
Re: Какъв % да е комисиона ?
22-12-2009 - 14:01:39
еми за какво да си даваме зор да пишем като ще ни изтрият постинга?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-12-28 15:49 от tino76.
Re: Какъв % да е комисиона ?
23-12-2009 - 12:43:55
Когато си вложил средства в стока имаш % надценка и печалба след реализиране на продукта.
Когато си брокер ползваш комисион договорен с вложилия средства.
Има голяма разлика.
Re: Какъв % да е комисиона ?
24-12-2009 - 16:12:26
еми за какво да си даваме зор да пишем като ще ни изтрият постинга?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-28 15:49 от tino76.
Re: Какъв % да е комисиона ?
24-12-2009 - 20:29:59
като кажем, че комисиона ви е висок, значи че е дошло време да го намалите, вие що се впрягате толкова не ми е ясно. Първо никъде вашия комисион не е уреен законодателно - въпрос на договаряне , но по всичко личи че не сте склонни на това.
------------
Само тези ти думи са достатъчни да се разбере колко не си в час и си живееш някъде в комунизма, тино ! Кой си ти да казваш, че комисиона ми е висок, той е такъв, какъвто си го договоря , това какво общо има с теб ?! Откъде накъде не се договаря, кога съм казал това ? Казвам, че комисиона си е договорка между мен и клиентите ми и не те засяга, ама хич. Какво значи законодателно бе пич, ние да не сме на заплата, имал съм случаи на договорен и получен 15 % комисион, защо това те кара да злобееш ? Какво значи "Ние от другата страна", от чие име говориш ?
Весели празници !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход