Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ

Публикувано от Buxon 
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
28-06-2009 - 16:53:41
Е естествено че не съм включил цената на парцела.Говоря за цялото строителство само.Парцела мисля че и преди съм писал във форума за колко съм го купил.Въпроса е че сага в някои от тези райони може да се намери парцел за 60-70К с големина около 500-600кв/м.
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
28-06-2009 - 17:06:49
Ама и парцела да включа пак съм под цената на апартамент с около 150кв/м светла площ.Защото към тези 150 кв/м ще сложиш 20кв/м стени, 20кв/м общи части и ако му сложим 1000Е кв/м ще станат 190 000евро.За да го довършиш още 30 000евро, за двоен гараж още 20 000евро.Колко станах 240 000, ами айде аз съм малко от горе като включим парцела.Но хола ми е 80кв/м + кухненска част 15 кв/м, още една стая на 1-ви етаж и 4 спални на втория, сутерен с фитнес и т.н.Двора въобще не го борим като екстра.............така че е по-добра алтернатива, за човек с по-големи възможности.Апартамента си е затвор, колкото и просторен да е.
Човека търси по-малък апартамент, ама не е задължително да прави и къща като тази каквато аз съм направил, може и по-малка, която като еквивалент ще е по евтина и по-голяма от апартамента които търси.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-28 17:08 от ivo_1.
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
28-06-2009 - 17:25:15
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Е естествено че не съм включил цената на
> парцела.Говоря за цялото строителство само.Парцела
> мисля че и преди съм писал във форума за колко съм
> го купил.Въпроса е че сага в някои от тези райони
> може да се намери парцел за 60-70К с големина
> около 500-600кв/м.


---------------------------------------------
сега ситуацията е различна (според мен)
ако се коментират ТОТАЛНО цените , нека е тотално !
защото такива като теб (дай боже да сте повече) неволно създават илюзорни представи у хората от "спирката" - хората с фин. ресурс и манталитет за апартамент и само мечти за къща , че има безплатни неща !

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
28-06-2009 - 17:33:59
Buxon,

Такъв апартамент ново строителство няма да намериш (или ще е изключително трудно и скъпо). Потърси по-добре стар такъв. За съжаление стария апартамент обикновено идва без изолация и необходимост от ремонти. Често е по-лесно да направиш интериора от нулата вместо да оправяш стар такъв (напр. нова баня срещу къртене и изхвърляне на старата и направа на нова, същото важи за канализация, тръби, мебели и пр.). Съвета ми е да не търсиш в големите блокове и жилищни комплекси, а в малки 4-5 етажни кооперации (дори и да е за сметка на липсата на асансьор). Най-често архитектурата на един по-стар апартамент от около 100-120 кв е 2-3 стаи (големи), голям преходен хол и кухня. Такива апартаменти има в кв. Изток, Изгрев, Редута, Г. Милев, части от Слатина, Център (проблем с паркирането, дори и да имаш собствен гараж/паркомясто), Яворов, Оборище. Все скъпи квартали и има защо. Лозенец не го вписвам тук, защото там нито има гледка, нито важи правилото за разминаването по улиците, нито има парк, нито може да се паркира.

Нещо повече - ако си купиш ново строителство 120 кв, обикновено чистата му площ е под 100 кв (> 20% загуби!), докато моя апартамент има 6 (!) кв. м. обща площ (120 кв общо). Т.е. по-изгодно е да си купиш по-малък стар апартамент и да му направиш изолация, отколкото да купиш "по-голям" нов.

Бетона се втвърдява над 100 години, така че един апартамент, построен 70-80 година би трябвало да е в разцвета на силите си. На тухлата й няма нищо, остава да има нужда от поправка на мазилка и изхвърляне на стари мебели, подмяна на тръби.

Големите мазе и таван (по-малка постройка = по-големи помещения) също не са за подценяване. Гаражът си е гараж, колкото и човек да се опитва да го приравни на паркомясто. По-старите постройки (70-те години) в повечето случаи имат такива.

Лошото е, че един стар апартамент може да има забатачена документация и подводни камъни. Може да е ипотекиран с по 5 ипотеки, после част да са върнати, други не, да се появи някой роднина, чието име го пише в някой нот. акт преди 3 собственика и пр. Тук аз не разбирам - трябва си специалист.

Потърси, има доста такива обяви, сигурен съм че и доста корекции в цените може да бъде направена.
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
28-06-2009 - 17:36:00
Да така е, по-различно е и за това се коригирах.Останах с впечатление че човека е с бюджет 160-200К, имайки предвид големината на апартаментите които е гледал и претенциите за хубав квартал.Иначе съм съгласен че с бюджет 100-110К , къща в София- ЙОК smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-28 17:37 от ivo_1.
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
28-06-2009 - 19:21:47
Иво, Пунди, Михов,

Благодаря ви за постовете.
И аз се колебая за къща, гледах парцели в Банкя, Горна Баня, но това което ме спира е че всичко което гледам като парцел не ми харесва - или няма път (само черен), липса на канал, а около витоша всичко е свръх застроено.

Иначе ако намеря свестен парцел упи, с канал вода и ток И ПЪТ до него, строителството бих скочил и финансирането не ме притеснява. Мога да си позволя 250 - 300 м2 рзп, естесвено не в стил мутробарок.

Добре, вие сте много навътре в материята на имотите - предложете късе да намеря подходящ парцел, щото за апартамент вече се почти отказвам.

Гледах парцели в горна баня - ама много свръх застроено с отвратителни къщи.
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
28-06-2009 - 20:08:37
Buxon Написал:
-------------------------------------------------------
> Иво, Пунди, Михов,
>
> Благодаря ви за постовете.
> И аз се колебая за къща, гледах парцели в Банкя,
> Горна Баня, но това което ме спира е че всичко
> което гледам като парцел не ми харесва - или няма
> път (само черен), липса на канал, а около витоша
> всичко е свръх застроено.
>
> Иначе ако намеря свестен парцел упи, с канал вода
> и ток И ПЪТ до него, строителството бих скочил и
> финансирането не ме притеснява. Мога да си позволя
> 250 - 300 м2 рзп, естесвено не в стил мутробарок.
>
> Добре, вие сте много навътре в материята на
> имотите - предложете късе да намеря подходящ
> парцел, щото за апартамент вече се почти
> отказвам.
>
> Гледах парцели в горна баня - ама много свръх
> застроено с отвратителни къщи.
..................................




ние не сме "вътре в материята" (поне аз не съм) - просто говорилници с малко излишно време!
--------
горе писах - ако не си "човек от спирката" и имаш РЕСУРС за къща - гледаш,избираш, (SWOT) и решаваш...
никой не е по-голяч от разумния маркетинг.
--------
всичко зависи И от времевите хоризонти.......

ако си решил да живееш в бъдеще време - чакаш ....каквото си решил. че трябва.....
ако си решил да живееш в сегашно време - просто живееш сега и вземаш решение



...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-28 20:16 от пунди.
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
29-06-2009 - 09:49:42
Изредил си най-популярните и съответно презастроени места около София. Има и други, ако се поразтърсиш ще намериш.
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
29-06-2009 - 10:03:38
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Изредил си най-популярните и съответно
> презастроени места около София. Има и други, ако
> се поразтърсиш ще намериш.

-------------------
отколешна мечта на БГ-еца да е "по.....така"........
хем не се отделя от стадото на престиШкоФците (Бояна,Драгалевци,Банкя и пр ) , хем иска да е в центъра на стадото и да е най........
така се произвеждат "балоните" ............той е ТАМ , но и аз мога,ще съм малко по-ТАМ , нищо че не ме устройва ......когато някъде се купува в условия на конкуренция - цените хвърчат НАГОРЕ за сметка на удобството
-----
следва осъзнаване , но чепа е вътре......имаме си скъп и непродаваем имот , но пък сме като другите-престижкоФци !
-----------
Buxon,
не се ядосвай-така изглеждат обективно нещата
справка-собствениците на "престижно ново строителство апартаменти" - купили на 1500 Е - не могат да продадат на 800 Е
-------
хвани се за главата (но за горната) и разсъждавай обективно
откажи схемата "кой е по-по-най" и може и да направиш инвестиция - в изброените от теб квартали се прави лоша покупка !

Boby ти е дал безценен съвет - дано го разбереш

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
29-06-2009 - 10:40:35
Ами Buxon няма конкретна рецепта за търсене на парцел.У мен някъде в началото на 2006-ма се зароди идеята да строя къща, ама отлагах защото всички пазари бяха ъп и примерно 300 000-400 000 лева които щях да вложа в къща за няма и 6 месеца ставаха към 1 милион на която и да е източноевропейска фондова борса.От края на 2007-ма започнах да се оглеждам за парцел във всички изброени по горе от мен квартали.Не съм търсел активно просто бях агитирал всички приятели живущи в тези квартали да ме информират ако чуят нещо.И на агенции съм се обаждал чат-пат и съм ходел на огледи.Да намериш подходящ парцел е по-скоро късмет.Там има много юридически подводни камъни и задължително като купуваш парцел с адвокат, не разчитай само на брокера!!!
Викаш застроено е, ами няма как *pardon* , това са градски квартали на София.Така е и в цял свят.Ако искаш да са през 100-200 метра къщите трябва да се насочиш към вилните зони или близките села.Ще кажеш там няма инфраструктура и са далече - ами както виждаш угодия няма никъде.Все още в България няма как в градски столичен квартал на 20 декара място да се построят 5-6 къщи, просто защото ще струват 2-3 милиона евро и няма кой да ги купи.Ако нямаше криза до няколко години можеше и да се появят такива мини-комплекси от най-най-висок клас.Имаше нещо подобно в Бояна , къщите се продаваха над 1 милион евро и незнам до къде я докара инвеститора.Построи ги май бяха за него и приятели и само 1-2 за външни хора.
В крайна сметка обаче в Бистрица и Панчарево е най-малко застроено, така че ако най-вече държиш на възможно най-малко застрояване там е мястото, а и парцелите са на много изгодни цени, чист въздух, тишана, абе чудно място с една дума.Ама мястото е много индивидуално нещо, трябва като го видиш да кажеш "А ето това е моя парцел!"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход