Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ

Публикувано от Buxon 
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
29-06-2009 - 11:17:44
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами Buxon няма конкретна рецепта за търсене на
> парцел.У мен някъде в началото на 2006-ма се
> зароди идеята да строя къща, ама отлагах защото
> всички пазари бяха ъп и примерно 300 000-400 000
> лева които щях да вложа в къща за няма и 6 месеца
> ставаха към 1 милион на която и да е
> източноевропейска фондова борса.От края на 2007-ма
> започнах да се оглеждам за парцел във всички
> изброени по горе от мен квартали.Не съм търсел
> активно просто бях агитирал всички приятели живущи
> в тези квартали да ме информират ако чуят нещо.И
> на агенции съм се обаждал чат-пат и съм ходел на
> огледи.Да намериш подходящ парцел е по-скоро
> късмет.Там има много юридически подводни камъни и
> задължително като купуваш парцел с адвокат, не
> разчитай само на брокера!!!
> Викаш застроено е, ами няма как , това са
> градски квартали на София.Така е и в цял свят.Ако
> искаш да са през 100-200 метра къщите трябва да се
> насочиш към вилните зони или близките села.Ще
> кажеш там няма инфраструктура и са далече - ами
> както виждаш угодия няма никъде.Все още в България
> няма как в градски столичен квартал на 20 декара
> място да се построят 5-6 къщи, просто защото ще
> струват 2-3 милиона евро и няма кой да ги купи.Ако
> нямаше криза до няколко години можеше и да се
> появят такива мини-комплекси от най-най-висок
> клас.Имаше нещо подобно в Бояна , къщите се
> продаваха над 1 милион евро и незнам до къде я
> докара инвеститора.Построи ги май бяха за него и
> приятели и само 1-2 за външни хора.
> В крайна сметка обаче в Бистрица и Панчарево е
> най-малко застроено, така че ако най-вече държиш
> на възможно най-малко застрояване там е мястото, а
> и парцелите са на много изгодни цени, чист въздух,
> тишана, абе чудно място с една дума.Ама мястото е
> много индивидуално нещо, трябва като го видиш да
> кажеш "А ето това е моя парцел!"
...........
в Бистрица и Панчарево има причина да е най-свободно и тя е,че трябва да предвиди пари и за БТР или вертолет за зимата - истинско предизвикателство е да живееш там през зимата !
освен това самият Buxon май не е достатъчно мотивиран - дори не участва в дискусията winking smiley - ние си пишем - той сигурно си гледа кефа някъде

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
29-06-2009 - 11:55:03
Според мен, ако е парцел, то оптимално следва да е 700 - 1000 м2, но задължително следва да има канал и асвалт до него.

Един познат си направи къща в Гурмазово, ама канала му си го тегли към реката, а улицата изсипа няколко самосвала чакъл.

На мен като район ми харесва най-много Банкя, питам се дали не е по-добре да се купи стара къща, в старата част на Банкя, да се преустрои, а ако не става да се бутне и проектира нова.

Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
29-06-2009 - 13:12:23
Бъкстон, ето това е твоето жилище - неприлично големи спални, неприлична височина 2,75 м. НИКАКВИ СКОСЯВАНИЯ, неприлично ниска цена, предстои държавна комисия за А 16 (това с акт 16, ако имаш в предвид да не остане сградата недовършена - не си го мисли. Тя е готова, даже и почистена за комисията) можеш да си купиш 2-3 гаража, за да не с игубиш времето в огледи на място, посети линковете, които ти пращам.



ВИРТУАЛНА РАЗХОДКА за разходката ще ти поиска плъгин - инстални си го
ЦЯЛЯТА ОБЯВА
СНИМКИ
Точно местоположение
Успех с търсенето! ;-)





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-29 13:47 от Ivo.NovDom.
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
29-06-2009 - 14:05:40
Благодаря ти за линка, нека вземат акт 16 и ще го погледна, стига да е още актуално.

Но защо никъде в обявите, почти никой не дава данни, както примерно в други страни:

Хол - ....... м2
Кух бокс - ........ м2
Спалня - ............ м2
Детска - ............. м2
Баня 1 - ............. м2
Баня 2 - .............. м2
Тераса 1 - ......... м2
Тераса 2 - .......... м2
Общи части - ......... м2
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
30-06-2009 - 10:13:47
Buxon-e...твоя познат с къщата в Гурмазово е умен и далновиден човек...учи се от него!

На 14 май 2009 г. подадохме две проектни предложения по мярка 321 „Основни услуги за икономиката и населението на селските райони” по Програма за развитие на селските райони 2007-2013 година. Внесените в Областна Разплащателна Агенция – София област на ДФ „Земеделие” проекти са за „Реконструкция на водопроводната мрежа на с. Гурмазово” и за „Изграждане на канализационна мрежа в с.Гурмазово”.Проектът за водопроводната мрежа е на стойност 4 440 893лв., от които 4 047 644 лв. са за СМР, а останалите 393 249 лв. са за разходи за консултации и управление на проекта. Предвижда се извършване на цялостна реконструкция на водопроводната мрежа на с. Гурмазово, като се подменят всички водоснабдителни системи и съоръжения, действащи към момента. Общата дължина на мрежата е 8 928метра. Новата мрежа се предвижда да бъде изградена от полиетиленови тръби. След подмяна на водопровода е предвидено и възстановяване на пътната настилка в засегнатите участъци. При изпълнение на проекта ще се изгражда по едно водопроводно отклонение на имот, както и ще се монтират спирателни кранове на всички отклонения от главните клонове. Ще бъдат монтирани и противопожарни хидранти през 150 метра. Тъй като нашето виждане за подобряване на инфраструктурата по селата е свързано с прилагането на интегриран подход за изпълнение, а именно извършване на всички възможни строително - монтажни работи едновременно, разработихме и подадохме проект и за „Изграждане на канализационна мрежа в с. Гурмазово”. Той е на стойност 5 544 687 лв., от които 5 074 663 лв. са за СМР и 470 024 лв. са за управление на проекта. Общата дължина на канализационната
мрежа, която ще бъде изградена по проекта е около 9 000 метра. Новата мрежа се предвижда да бъде смесена и ще бъде изградена от полиетиленови тръби, които са с висока хидравлична проводимост. Организирана е по следния начин: Главни клонове, които ще поемат битови-фекалните и дъждовни води и Второстепенни клонове – основно за битово-фекални води. В момента и двете проектни предложения са на етап оценка от експертите на ДФ „Земеделие”. Равносметката показва, че чрез своята работа в последните три месеца общинската администра- ция е успяла да привлече средства в размер на 1 896 799 лв. и очаква одобрение и финансиране в размер на още 9 985 580 лв.


Там така са се надъхали,че ще завършат проектите преди края на мандата на сегашния кмет.


## Ivo.NovDom ##...спри се бре...неприлична височина от 2,75...Една педя повече от стандартна панелка....Кое му е неприлично високото на това?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-06-30 10:46 от salvador.
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
30-06-2009 - 16:15:41
Бъкстон, от както почна кризата освен яките ни молби към клиенти с пари в брой, фирмата ни посреща клиентите си на огледите с цветя и бонбони! ;-)
Салвадоре, една педя ама си е в повече!!!
Обикновенно мезонетите са в подпокривните пространства и са с много скосявания и често с височина от 230-240 м. Ако знаеш как променя комфорта тази педя...малко са строителите дето се минават и да я вградят. Масовото е изпилено на 2,58 - 2,60...





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-30 16:40 от Ivo.NovDom.
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
07-07-2009 - 14:26:29
Иво в Нов дом само на тебе ли разчитат на реклама??? *write* *xxx*
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
09-07-2009 - 10:26:58
Турбозоле, Нов Дом е портал, както си забелязал - т.е. всяка фирма (агенция) може да си направи регистрация и САМА да си пуска рекламите, като е предоставен богат инструментариум - Безплатен!!! Както си забелязал има неща които се ЗАБЕЛЯЗВАТ ЛЕСНО, но изискват усилие от страна на рекламиращия, за да се изработят и публикуват. В една друга тема предложих помощта си и съветите си към други фирми, желаещи да се представят качествено в нет-пространството И ТО БЕЗПЛАТНО! Обадиха ми се наколко колеги - помогнах с каквото зная...
С удоволствие мога да ти покажа това-онова, ако се интересуваш.
*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-09 15:07 от Ivo.NovDom.
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
09-07-2009 - 10:29:35
Апропо, доста хора се обадиха за апартамента, дето на Бъкстон не му хареса - май добрата реклама в комбинация с добра цена и добър имот върши чудесна работа - продаден е вече!!!
Re: МОГА ЛИ ДА НАМЕРЯ ТОВА, КОЕТО ТЪРСЯ
10-07-2009 - 15:00:42
ами Иво, апартамента наистина беше добър - просторен, висок, с някаква гледка, тераси... и цената му беше много приемлива (не познавам софия и местоположението не мога да коментирам - надявам се далеч е било от цигански гета и промишлени зони). поздравления за хубавата реклама. жалко, че не съм попадал на брокери като теб за сега *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход