Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Верни ли са квадратурите на жилищата? Как да го проверим?

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Верни ли са квадратурите на жилищата? Как да го проверим?
23-06-2009 - 13:29:44
optimistko, открито казвам Извинявай!

Всъщност, действително си прав, че машинката мери с ултразвук а не с лазер, лазерчето служи само за прицелване...
Мерси за Коефициентите.

Както каза Начев , брокерите и купувачите не са от един и същ отбор. Много често се случва, купувачът, докато текат огледите, да си търси повод според който Брокера да бъде изкаран некомпетентен и да не му се ПЛАТИ. Е, ако сме изрядни, технически подковани и подготвени и действетлно си СВЪРШИМ работата, щат не щат ще си ПЛАЩАТ - това ми е основната теза, която защитавам.

имаш бира и от мен *beer*
Re: Верни ли са квадратурите на жилищата? Как да го проверим?
23-06-2009 - 13:31:40
[www.snimka.bg]

Май не успях!? :-[

Я, успях!!!! Жалко че нямах под ръка биричка...но по туй време...на работа....що пък не



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-23 13:37 от optimistko.
Re: Верни ли са квадратурите на жилищата? Как да го проверим?
23-06-2009 - 13:46:23
ЕЕЕЕЕ, изкефи ме, все пак сме от един отбор, ще пушим ли лулата на мира? Даже и по бира може да изпием, но след работа! ;-) *beer* *pardon*
Re: Верни ли са квадратурите на жилищата? Как да го проверим?
23-06-2009 - 14:08:36
ааа, бира с познанства по интернет мама не ми дава smiling smiley
а за лулата, считай я за запалена, но не и във форума за капарото, там ще поспориме
*beer*
Don
Re: Верни ли са квадратурите на жилищата? Как да го проверим?
23-06-2009 - 14:22:53
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------

> АКО МЕ ПИТАТЕ МЕН........................би било чудесно
> ако сте наел брокер (консултант) който да може да
> разчете правилно табличката, в комбинация с
> архитектурния проект и ... ролетка и да Ви обясни,
> че всичко е наред!
>
> За целта брокера, трябва да е ПОДГОТВЕН, а не да
> ходи на огледите, като "турист на разходка"


Иво, загледах се в табличката, която си дал и
ми стана интересно каква ли ще е тази сграда,
в която всички апартаменти имат еднакво изложение.

Би ли постанал и един етаж от сградата, явно е нещо ункално.
Re: Верни ли са квадратурите на жилищата? Как да го проверим?
23-06-2009 - 14:35:16
Don, ми изрових я от компютъра си. Оптимистико каза, че не е задължително да се взимат под внимание въпросните коефициенти. Оценителя преценява кое и как да се изчислява. По лесно ми беше да ползвам истинска, вместо да си съчиня моя си, само за примерчето... *write*
Няма нищо уникално в сградата, от ЮГ - калкан, от север - калкан, Изложение изток/запад, (ако сградата не беше в София а беше на морето, тези с изложение на изток, с гледка към морето, щяха да са с по-висока оценка)



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-23 14:47 от Ivo.NovDom.
Re: Верни ли са квадратурите на жилищата? Как да го проверим?
23-06-2009 - 15:20:33
Какво го нагънахте човека? Много е прав, че трябва да се мери с ролетка, а още по-добре с лазарна ролетка. И какви са тези простотии от първата страница за мазилки, части от стени и т.н.? След това пък разни таблици и коефициенти почнахте да мъдрите.
Кой нормален, повтарям нормален, купувач го интересува всичко това? Купувача го интересува само реалната квадратура - от стена до стен и след като разбере колко е истинската квадратура (а не тази, която брокерът и строителят си изтискват от разни таблици) той може да си прави сметка за цената дали му е много или е малко.
Don
Re: Верни ли са квадратурите на жилищата? Как да го проверим?
23-06-2009 - 15:34:11
Иво, виждам че може би все пак не можеш да "разчетеш"
една таблица до степен, че да можеш да откриеш грешка в нея.
Защото очевидно тези коефициенти на изложение - всички със стойност 1,00
са грешни - а и от там и процента общи части към всеки апартамент е сбъркан.

Не искам да се заяждам, но ме подразни:

Quote

Самото калкулиране се прави на отделен бакалски лист, съобразно таблица, която има завишени ОЧ, която няма да се цитира нито показва някъде и където квадратурата е сбор от ЧЖП+ОЧ+НЯКОЙ КВАДРАТ ОТГОРЕ (т.е. няколко хиляди евро отгоре) умножени по обявената ЦЕНА/кв.м.
Quote

за да не става тази ВРЪТКА е хубаво да знаеш как да превърнеш процента ОЧ в квадратура – там ако има разлика, означава че на някой строител (по-сокоро на предприемача) му е малко обявената цена за кв.м. и се опитва да получи още НАКОЛКО ХИЛЯДИ ЕВРО в повече. А людете вместо да се набиват като рибоци „директно при строителя” ПО ДОБРЕ ДА СИ ПЛАТЯТ КОМИСИОННА НА ОПИТЕН БРОКЕР, който за 1-2000 евро ще им спести измамата за 10000 евро.
Quote

брокера е този дето трябва да види грешката и да потърси отговорност от сгрешилия, нали затова се плаща.

Та това с някой квадрат отгоре няма как да стане, защото няма начин сумата на площите в таблицата (ценообразуването) да е по-голяма от РЗП-то на сградата, което е предварително известно.
Re: Верни ли са квадратурите на жилищата? Как да го проверим?
23-06-2009 - 18:58:02
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------

> Nacheff, Нама лошо да се вторачваме в
> квадратурите, но да го правим правилно и ако е
> необходимо!

Иво,
Благодаря за отговора. Демонстрираш добро отношение и си положил грижа, което лично мене ме впечатлява.
За някои неща мислим по сходен начин.

Споделил си интересни елементи, които вероятно са нови за някои колеги и ще са полезни. За да не стане грешка - наричам КОЛЕГА всеки участник във форума.
Знам, че вие брокерите се обръщате взаимно така, но това е друга приказка.

Поводът да попитам е следният. Един приятел сподели, че оглеждал жилище в някакъв блок ново (но спряно) строителство. Аз го съветвах настойчиво да бяга далеч.
Един от аргументите, които сподели, че до сега не бил попадал на имот с толкова нисък % ОЧ. Спомена нещо от порядъка на 11 - 12 %.
Далеч съм от тези проблеми и това не ми говореше много и си рекох, че вероятно на настоящия пазар има някакви диапазони - "добри", "средни", "лоши", което зависи от % ОЧ.
Клоня към твоето мнение, че наистина хубавият имот има и богати и добре изпълнени ОЧ, но това е друга тема.
Да приемем, че "добри", "средни", "лоши" според ОЧ е много относително и субективно делене.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-23 19:04 от nacheff.
Re: Верни ли са квадратурите на жилищата? Как да го проверим?
23-06-2009 - 19:07:31
Don Написал:
-------------------------------------------------------
> Иво, виждам че може би все пак не можеш да
> "разчетеш"
> една таблица до степен, че да можеш да откриеш
> грешка в нея.
> Защото очевидно тези коефициенти на изложение -
> всички със стойност 1,00
> са грешни - а и от там и процента общи части към
> всеки апартамент е сбъркан.
>

Дон здравей,

Интересно, че като гледах таблицата и аз си помислих, че нещо не е в ред с еднаквите коеф. Дори ми мина през ума, че това би могло да е вярно условно само за сграда, която е пломба между два калкана и с по едно жилище на плоча.

Сега, напредвайки в четенето на темата, забелязвам, че Иво е споменал май за 2 калкана.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход