Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?

Публикувано от gogo84 
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
14-05-2009 - 16:08:47
cocaloca,

От една страна си права, но от друга как ще се чувстват гостите ти, ако ги умиришеш на лук докато си лафите? smiling smiley
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
14-05-2009 - 16:17:42
Ами те обикновенно гостите ми са достатъчно близки приятели, за да не се притеснявам от това. Освен това самото готвене е преди да пристигнат гостите, после само режа салатки и др. немиризливи дейности *drunk* И е доста по-удобно за обслужване, отколкото да мъкнеш чинии и подноси до хола, а в малка стандартна кухня няма как да натъпчеш повече от 2-ма души.
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
14-05-2009 - 16:24:14
Така е права си, но на мен хич не ми харесва. От 2 години живея под наем в такова жилище - един фритюрник да пуснем и цялата стая се омирисва за часове, дори с работещ аспиратор над фритюрника.
А и гости поне на нас ни идва веднъж в годината. През другото време можем да си готвим и да си ядем в кохнята...ако имахме такава sad smiley
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
14-05-2009 - 17:46:57
avatar
gogo може комина да не е наред. Ама аз където живеех преди специално изкъртих стената, за да си направя бар плот. Отделно че не мирише при готвене (при по-силен аспиратор, правилно разположен и работещ комин не се усеща миризма), но си бях сложил и ролетна щора в пространстворо над бар плота. Така ако толкова се притесняваш от миризма - пускаш кепенците и проблемът е решен winking smiley Това го бях видял май в един английски сериал още по соц-времето.
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
16-05-2009 - 23:11:05
Неотдавна се нанесох в 80-ина м2 апартамент старо строителство. Злият архитектурен гений бе решил дневната да е с размери 4.5 х 4 м и това да е най-голямата стая в жилището, а кухнята (2.5 х 2.5м) + някакво безумно коридорче има-няма 3м2 бяха залепени за дневната. Едно от първите неща, които направих, бе да развъртя чука и да сваля стените, за да разруша този безумен лабиринт от тухли и врати и да се получи едно правоъгълно помещение от презрения в тази тема тип 'дневна+бокс', но с приличната квадратура от около 25-30м2. Не съжалявам нито за миг за това си действие, половинката бе малко против в началото, но свикна бързо smiling smiley. Да не говорим, че, ако концепцията на жилището беше 'ергенска квартира', вариантът беше да приобщя и едната спалня към дневния тракт, но този вариант отпадна достатъчно рано, за да пощадя и тази стена smiling smiley
Що се отнася до 'входното антре' (винаги ме е развеселявало да чуя тази тафтологична фраза smiling smiley), от входно антре 15м2 (стара градска къща) попаднах на такова 5м2, което има 6!!! врати, една от които е входната. няма смисъл да казвам, че нерядко гости са ме питали коя врата да ползват, за да напуснат апартамента smiling smiley Та ползата от антре с подобни габарити (а такива са на 99% от жилищата от 50-та година насам) е сравнително малка, но хората са свикнали с това и не ги дразни толкова сякаш. ПО мои наблюдения всички варненски къщи от началото на миналия век, които съм посещавал, имат антрета от по минимум 10-12 квадрата. Все си мисля, че има много повече резон в това, но като се сетя, че има жилища ново строителство, на които общата полезна площ е малко повече от тази на старите антрета, по-скоро архитектурния прийом на дедите ни би се разтълкувал като разхищение в наши дни smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-16 23:26 от Zrfv.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход