Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?

Публикувано от gogo84 
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
29-04-2009 - 18:15:44
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> kalashnikof,
>
> Ако имаш 2 деца си взимаш 3-стаен. В него не пречи
> да има и кухня нали?


в ТАЗИ ВРЪЗКА ДА ПИТАМ:

този апартамент да ли е подходящ за семейство с две деца?

www.@#$%&/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=1c122484136159343&f1=details

води се деведесет квадрата, ама на скицата ми изглежда по-малък, пък и стаите май не са много големи.Децата са ученици 12-16 год




Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2009-04-29 18:55 от KUPUVAC.
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
29-04-2009 - 18:50:37
Не става ,аз живея в тристаен с отделна столова и отделен кухненски бокс 106м.кв. и е оптимално макар ,че съм от хората дето обичат да им е широко.Имам приятели дето са в нов двустаен 4 човека и си мисля че и във затворническа килия е по широко.
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
29-04-2009 - 18:52:41
Колкото са по големи децата трябва повече място.ЕАко са тинейджъри като твоити и отделни стаи.
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
29-04-2009 - 19:10:23
май с линка не можах да се оправя.... ама здраве да е.

Та мисълта ми е - когато се обявяват квадратите на ново строителство, ама с препродажба в последствие, да ли общите части ги включват в обявената квадратура или цената е на квадратен метър реална жилищна площ. Да не ходя с ролетка и да меря.

И друго:Когато се проектира едно жилище /за ново строителство/ как се определя минималната жилищна площ за един човек. В смисъл на един човек му се полагат минимална площ примерно 20 кв/м. Имали някакъв стандарт и дали тези жилища са съобразени с него. Или всеки сам си преценява в колко квадрата да живее.

Въпроса ми възникна от повечето обяви от рода на 3 стаен 60 кв/м (аз разбирам под тристаен само стаите без кухнята)-нещо не се връзва !!!
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
29-04-2009 - 19:33:56
Няма норматив.Каквото си купиш в това живееш.Демек всики според чергата си.
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
29-04-2009 - 19:54:37
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> Няма норматив.Каквото си купиш в това живееш.Демек
> всики според чергата си.

То е ясно, че всеки според чергата, ама това ново строителство само за бездетни ли е!!!


Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
29-04-2009 - 19:56:30
Бъркате двата щата...Апартаментите са си кимизарници,защото така са построени.Не са кимизаници защото кухнята е на бокс.Това разпределение се среща и в сгради,при които застрената площ е над 500 квадрата и в него няма нищо нередно.Едни 40-50 квадрата,заделени за кухня с бокс,са си доста прилично решение.Че и камина има в дневната.

Относно миризмите...хора...за това има вентилация,абсорбатори...21 век сме...
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
29-04-2009 - 20:17:45
Компромис с имотите не се прави.Това не е презерватив един път и ако оребряването не е добро друг.Може и да прекарате целия си живот в това жилище.Жилището трябва да ви е удобно ,а не вие да се съобразявате с неговите възможности.Това че сте видели един апартамент дето се продава не значи ,че това е вашето жилище.Първо си изяснете какво искате и как мислите да живеете и тогава търсете ,макар че установени неща няма.Или живееш по своемо или не.
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
29-04-2009 - 20:19:01
salvador,

Ти живееш ли в подобно недоразумение, та казваш - има абсорбатори?
Тези абсорбароти може и да вършат някаква работа, но личния ми опит, е че дори с тях мирише много.
Тези 40 - 50 квадрата за хол + бокс още не съм ги виждал на живо, но сигурно има. И ако наистина имаш помещение с такива размери е много лесно да си преградиш една кухня.
Но в квадратна стая 20 - 25 квадрата нищо не може да се направи.


KUPUVAC,

Ако не държиш на гараж търси си старо тухлено строителство от 1970 - 1980 г. в някое 4-5 етажно блокче. Според мен е в пъти по-качествено от новото, а разпределението не е правено от безкруполен архитект. Стаите са правоъгални и са просторни и не се чудиш къде да сложиш дивана, къде телевизора.
Семейството ми има 2 такива апартамента (един с една спалня и един с две спални - не знам колко стайни се водят иначе, то всеки си ги пише както му отърва) и мога да ти кажа, че просто няма никаква база за сравнение с новото строителство.
Да не говорим, че въпреки, че тези блокчета са с плосък покрив все още не са протекли.
Може би единстеният им минус е липсата на топлоизолация на цялата сграда и дървената дограма (но дограмата е най-малкият проблем).
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
29-04-2009 - 20:30:05
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Бъркате двата щата...Апартаментите са си
> кимизарници,защото така са построени.Не са
> кимизаници защото кухнята е на бокс.Това
> разпределение се среща и в сгради,при които
> застрената площ е над 500 квадрата и в него няма
> нищо нередно.Едни 40-50 квадрата,заделени за кухня
> с бокс,са си доста прилично решение.Че и камина
> има в дневната.
>
> Относно миризмите...хора...за това има
> вентилация,абсорбатори...21 век сме...


Има нещо сбъркано в това БГ-като чета форума тука,човек трябва да бяга от старо строителство, щото му оставя малко живот и може да падне. А новото строителство се опитва да ме накара да се чувствам американец в 60 кв/м ?/то нали тези стаи са били американски тип/ ама няма как да стане щото техните къщи не са 60 кв/м за семейства с деца- :] :] - ТА КЪДЕ ДА ЖИВЕЯ!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход