Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?

Публикувано от gogo84 
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
30-04-2009 - 08:59:01
Kupuvaite samo novo stroitesltsvo i ste jiveete oholno 3 v 1 spinning smiley sticking its tongue out
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
30-04-2009 - 11:28:16
Според мен "недоразумението" дневна +бокс няма да изчезне, по простата причина, че такъв е битът ни и това не идва от американския начин на живот, просто при тях е направено по-съвременно. На времето баба ми имаше кухня 25 кв. , но в нея пак имаше диван и маса, т.е. пак си беше дневна с бокс, а холът се отваряше официално за празници.

Да не говорим за недоразумението дневна, от която по дълъг 7 м. коридор се отива в кухнята. Кому е необходимо?

дневна, трапезария и кухня в едно помещение е удобство за съвременния човек, доказва го и това, че всеки си преустройва апартамента така, а не си забива кухнята в другия край на апартамента и като ти дойдат гости какво правиш - седиш си в кухнята, а те си седят в хола?


Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
30-04-2009 - 11:42:25
А за "недорозумението" - входно антре+дневна+трапезария+кухня-какво ще кажеш?

обувките ти и връхните ти дрехи да са в едно помещение където се готви, яде, посрещаш гости и си почиваш!!!!
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
30-04-2009 - 11:55:55
Без входно антре могат в Калифорния, топло, няма връхни дрехи,.....улиците им чисти, по филмите ги гледам как си лежат с маратонки в кревата.......

За БГ съм с две ръце за входно антре.
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
30-04-2009 - 12:00:16
Търговията се крепи на това, че хората харесват различни неща.
То на 200 кв.м. може да има и 5 спални, но тук има 2.
Ако ме питат мен няма да се произвеждат коли с разход над 7л/100км, но не ме питат има и коли с разход (60-100) л/100 км
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
30-04-2009 - 12:22:02
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> Без входно антре могат в Калифорния, топло, няма
> връхни дрехи,.....улиците им чисти, по филмите ги
> гледам как си лежат с маратонки в кревата.......
>
> За БГ съм с две ръце за входно антре.

Но за съжаление има проектанти които ги проектира точно така. За БГ не са подходящи-но какво да се прави тука всичко е възможно!!/малоумието е пълно/
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
30-04-2009 - 13:58:44
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> На
> времето баба ми имаше кухня 25 кв. , но в нея пак
> имаше диван и маса, т.е. пак си беше дневна с
> бокс, а холът се отваряше официално за празници.

И моята баба е така (е кухнята е по-малка) и също холът почти не се ползва. Ама друго си е да го има. Като дойдат гости да има къде да ги сложиш, без да им мирише на кромид, а не да ги наредиш на барплота smiling smiley

Като изключим, че една кухня ще вдигне цената за покупка на имот, не знам кой нормален човек не би искал да си има отделна кухня.
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
30-04-2009 - 14:11:57
Gogo , ти откакто чакаш с колко са паднали цените на това което си си харесал ??
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
30-04-2009 - 14:57:33
Imotenbalon,

Труден въпрос, защото напоследък доста често почнах да си сменям мнението, за това което искам.
Но в началото като мислих за апартамент в бели брези цените бяха 1200 - 1300 EUR, сега са около 1000 EUR.
Re: Дали недоразумението "дневна с кухненски бокс" ще изчезне след кризата?
14-05-2009 - 16:03:31
Ами то е много относително - за някой е недоразумение, за други е удобство. На мен, като домакиня, ми е по удобно кухнята и дневната да са ми в едно помещение. А не аз да съм затворена в кухнята да готвя, като някоя слугиня, а цялото семейство да са събрани в хола пред тв-то. Така заедно, аз хем си върша домакинската работа, хем гледам някое предаване, хем си общувам с останалите членове на семейството.
Разбира се, това е с оглед на спестяване на квадратура в излишни коридори, когато плащаш на м2.
Ако живеем в собствена къща, което ни е мечта smiling smiley , оптималното разпределение ще е кухня около 10м2, свързана с дневна стая мин 20м2 и отделен хол за гости около 20м2. Но това е за къща, а иначе и апартаменти има с по 50м2 дневен тракт, но се плаща на м2 winking smiley .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход