Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отживелица ли е тухлената къща и строителство?

Публикувано от tao 
Abu
Re: Отживелица ли е тухлената къща и строителство?
16-06-2009 - 23:58:06
Ей, ама и ти... Фен съм на дървена къща или като твоята (средна цена и перфектно изпълнение), или компромисна - възможно най-ниска цена при поносимо качество, функционалност, трайност и т.н. Да ми пробутват нещо за 400-500 евро, дето не струва повече от 300 - е, няма нужда...

ПП Подозирам, че проблемът идва от това циганско ценообразуване - трудът да се смята в проценти от стойността на материалите. Примерно при евтиния вариант съотношението е 120 материали/80 труд. При по-скъпия е 240 материали/160 труд. Ами няма логика! Трудът пак си е 80, ако не и по-малко... Освен ако не става дума за художествена изработка, но такова нещо при типичните сглобяеми няма...
Re: Отживелица ли е тухлената къща и строителство?
17-06-2009 - 08:47:10
Абу , точно това имах впредвид и аз - ценообразуването. Труда е един и същ.
Има и още нещо - виж каква "мъгла" има около дървените къщи , специализирани фирми и т.н. , само фирма едали не , може да строи такава къща. Материала трябва да е такъв или онакъв и т.н.
Аз залагам на другото - човек може да си направи проект по свое желание и после да търси за изпълнението фирма или бригада. Така той самия контролира цени и качество. Не е толкова сложно. smiling smiley
Re: Отживелица ли е тухлената къща и строителство?
18-06-2009 - 11:40:17
Прехода от традиционните решения е труден.Далеч преди да се появят масово дървени къщи,според мен ще се напълни с хибриди.Масивен първи етаж и дървен втори.При това само ако е икономически обосновано...т.е дървения втори да не е по-скъп от масивния първи,с всички довършителни работи.
Re: Отживелица ли е тухлената къща и строителство?
18-06-2009 - 15:34:51
При цените от тази пролет, дървения втори етаж ще ти дойде доста по-скъп от масивния първи.
Иначе е много хубаво, нооо... ако можеш да си го позволиш smiling smiley
Re: Отживелица ли е тухлената къща и строителство?
18-06-2009 - 15:39:11
wakeop Написал:
-------------------------------------------------------
> При цените от тази пролет, дървения втори етаж ще
> ти дойде доста по-скъп от масивния първи.
> Иначе е много хубаво, нооо... ако можеш да си го
> позволиш


Защо ? Цените на дървения материал са паднали. Труда също коригира цената . Дай конкретни цифри, ако може... smiling smiley
Re: Отживелица ли е тухлената къща и строителство?
18-06-2009 - 18:53:35
Ами ние искахме оферта само за дървен сайдинг на 2-ри етаж и сумата беше толкова, колкото и за току-що приключилия градеж на същия този етаж.
Може пък зидарията да ни е излязла по-евтино, за това smiling smiley
Re: Отживелица ли е тухлената къща и строителство?
18-06-2009 - 21:27:40
Дървения сайдинг си е скъпичък.Има изисквания към самото дърво-не всяко става,освен това обработката му е с едни машини,дето гонят точност десета от милиметъра.Скъпо е.Примерно тройно цената на виниловия.
Re: Отживелица ли е тухлената къща и строителство?
18-06-2009 - 23:03:38
Да, това ни обясниха... че всяко дърво не става и ще си вземем беля на главата, ако се опитваме да го направим максимално евтино. Впрочем гледахме къщите с дървена облицовка в района... дървото беше придобило сиво-черни петна почти навсякъде.

(Хм, не можах да намеря разбивките с цените... върти ми се нещо от сорта на 3000 лв за етажа, но при квадратура 40 кв.м етаж (като повърхност на външните стени не помня, че е скосен таван и са с леко трапецовидни) +-1000 лв са си голяма разлика.)

Abu
Re: Отживелица ли е тухлената къща и строителство?
19-06-2009 - 07:44:03
Хе, хе - wakeop, защо сравняваш цена на тухлена зидария с цена на фасада?
Сравнявай изграждането на етажа монолитно и "олекотено". Или направо мокро/сухо строителство. Сайдинг... че то ако праснеш алуминиев ***бонд, как мислиш ще дойде цената?
С Аргонавт точно за това говорим - изцяло дървен етаж може да е по-евтин (с известни компромиси, но не толкова съществени, че да се нарече некачествено строителството), а може и да доближава цената на масивния. Може разбира се и да е по-скъп, ама вече става драстична разликата в качеството - защо сравняваме стандартни изпълнения с наистина луксозните?
Re: Отживелица ли е тухлената къща и строителство?
19-06-2009 - 12:28:01
Абу... ами защото реших, че всичко, що е конструкция и градеж и е важно да е здраво, правилно сметнато и качествено изпълнено, защото подмяната му е трудна или невъзможна, би трябвало да е по-скъпото, а разни декоративни или изолационни покрития би трябвало да са по-евтини като етап (в сравнение с конструкцията), защото така или иначе се сменят периодично...

Ама явно логиката ми е грешна smiling smiley

Иначе идеята за дървен втори етаж много ме кефи *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход