Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищата в България - актив или пасив

Публикувано от Строителен артист 
Re: Жилищата в България - актив или пасив
22-12-2008 - 18:03:34
"по презимция всеки може да си позволи като си заложи 20-30 години от живота"
Е това е доста голяма грешка - по презумция не на всеки може да се отпусне кредит за да си купи жилище, само на тези, които могат да си го изплащат.
Един ден ще те натиснете жена ти , че и е писнало да се мести като номад и ще купиш без много да се пазаришsmiling smiley
Re: Жилищата в България - актив или пасив
23-12-2008 - 16:00:05
мога да се съглася с теб на половина
1 за да има балон в икономиката трябва да има надделяване на емоциите над здравия разум
1.1. най-често при кой емоциите надделяват над здравия разум? при жените. физиологията и психологията обясняват защо това е така
1.2. следователно може да кажем, че около 75-80% от причините за балонирането на пазара е в женската същност. останалите 20-25% са от глупост и желане на тестостерона да се покаже колко е велик пред някоя жена...
1.3. в моето семейство аз вземам бизнесрешенията а жената взема решения в други области, където е по-добра от мен.
за това има доста да почакаш, докато жена ми ме принуди да купя нещо, което не кореспондира с интереса ми.

2. не е грешка това, че всеки може да се зароби за 20-30 години за да вземе жилище.
въпроса е какво ще е жилището. дали ще е къща на витошка или къща в чапръчене.
ако си визирал имотите които ти строиш съм съгласен, че не всеки може да си ги позволи. аз визирах по принцип ЖИЛИЩЕ а не конкретен тип жилище.


незная дали разбирате колко голяма глупост е да се балонира точно пазара на жилищата. това не е нещо което може да се понесе в рамките на година-две
това води до съсипването на стотици хиляди животи.
но всеки сам си знае, нали така?
а и може би това е естесствен процес за самопрочистване на човешкия род от глупаците и непригодните индивиди. в природата болните животни ги изяждат хишниците и така оставят пространство за здравите екземпляри. в човешката циилизация сега такива неща не са допустими. и може да се окаже, че това е заместителя.
Re: Жилищата в България - актив или пасив
23-12-2008 - 21:14:36
Гледайте сега какво ви казавам.Купих си супер луксозна палатка и съм решил да си отдам жилището под наем за да не е пасив щото от жилището ще гушкам наем а палатката е 300евро и ще се изплати бързо.Ще се къпя вън на снега ако навали ако не навали няма да се къпя,ще си отдам колата под наем и ще си купя каруца да си джиткам и да ровя из боклука за храна че нали печлбата трябва да е пълна.Ако некой има желязце за изнасяне ще го дигнем с каруцата.Страшна идилия.Важното е не как живеем я да няма пасив.стига глупасти печалбата ли е целта само.Яжте пийте и си носете новите дрехи.Днес ви има утре ви няма.Когато не е въпрос на оцеляване нека да не въпрос на мизерия.
Re: Жилищата в България - актив или пасив
23-12-2008 - 22:41:15
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

> ами няма какво да правя все пак аз живея под наем.
> не ме бърка да се премествам на 2-3 години. но
> определено ще ми е порбел ако съм се закопал с
> някой съседи олигофрени, които ти режат гумите на
> колата или ти правят проблем, че си миеш
> терасата?

Винаги ще имаш проблем, живеейки в блок, ако не схванеш, че не е като на село и не можеш да оливаш всички под теб, миейки си терасата. А гумите се режат много по- често на пришълци, които заемат мястото на собствениците............

> повярвай ми аз държа да съм далеч от подобни
> откровени простаци.
> а ако съм ипотекиран при тях просто няма мърдане.
> и тогава мък лихвата трябва да добавим и
> ежедневните нерви....

Повярвай и ти- чувствата на всеки, живеещ в блока, ще са в синхрон с твоите- от там и щастието, че не си "ипотекиран" за входа........

> придобиване на жилище - ДА! но НЕ на всяка цена.
> какво значи да можеш да си го позволиш?
> по презимция всеки може да си позволи като си
> заложи 20-30 години от живота. но дали това е
> смисъла и целта на нашия живот?
> когато си купуваме домати, кола или ползваме
> услуги винаги си правим сметката а когато даваме
> 50К евра гледаме дали може да си го позволим а не
> дали ни е изгодно...

Дали ще заложиш 20-30г. от живота си, плащайки за да живееш под наем, или за да придобиеш собственост- наистина е въпрос на лично решение.
И в двата случая не виждаш 50 000Е на куп, а на вноски. Всеки месец. В единия случай след тези 20-30г. оставаш пак без нищо, но и без доход, даващ ти възможност да плащаш наема. В другия случай- спираш да плащаш, но имаш жилище с което можеш да се разпореждаш както намериш за добре. Елементарно, Уотсън!


> аз несъм на този принцип.
> цените на имотите тук са от 50 до 70% от западните
> следователно бих си купил жилище ако взимам
> заплата поне 50 до 70% от западните
> а в БГ заплатите са от 5 до 10 пъти по-ниски

Няма да си купиш, дъвка. Ще чакаш да наследиш..........
smiling smiley
Re: Жилищата в България - актив или пасив
24-12-2008 - 16:00:52
абе жено, ами това жилище поддръжка няма ли? са какво ще останеш след 20-30 години освен с ръцете в джоба стискай онази си работа (който я има)? колко от Бг жилищата ще изтикат 20-30 години?

иди да обясниш на японците на които цените са паднали наполовина (в абсолютни сойности въпреки инфлацията) в сравнение с преди 20 години как цените все растели.
Re: Жилищата в България - актив или пасив
25-12-2008 - 12:40:22
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> абе жено, ами това жилище поддръжка няма ли? са
> какво ще останеш след 20-30 години освен с ръцете
> в джоба стискай онази си работа (който я има)?
> колко от Бг жилищата ще изтикат 20-30 години?

Има, Куку! В каквото и жилище да живееш, трябва да се поддържа.Ако си под наем- пак от теб ги взимат- наемите не стоят на едно място, нали?
Бъркаш българските жилища с американските картонено- пластмасови кашони. Затова се чудиш дали щели да издържат 30г. Вярно, за новото строителство е проблематично........, но пак е по- добре да си "хвърлиш" парите за покрив над главата, отколкото " на вятъра". Щото, както правилно забеляза, като няма какво да си стискаш в джоба, нищостискането поне да не е до кофите с боклука. :}
Re: Жилищата в България - актив или пасив
26-12-2008 - 04:04:36
тоя Киосаки пише книги като за малки деца .чел сам една негова и нема никаква научна стоиност.поне една формула да беше написал.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-26 04:06 от nradev11.
Re: Жилищата в България - актив или пасив
29-12-2008 - 11:16:37
Хуба-Буба, недей да се перчиш толкова - ако решенията за дома ги взимаш ти , а не жена ти, това е временно състояниеsmiling smiley
А относно заробването - нищо по-добро не е измислено за да може да се стимулира активност. Мечтата на повечето хора е да имат доходи без да бъдат полезни на обществото - ако за 5г. можеш да си изплатиш дома, ако за още 5 можеш да напрупаш ресурс, то най-вероятно на 30-35г. възраст ще се преврнеш в млад пенсинер- паразитsmiling smiley
Да са живи и здрави "непосилните" кредити и финансовите кризи за да може да има развитиеsmiling smiley
Re: Жилищата в България - актив или пасив
02-01-2009 - 17:33:55
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> тоя Киосаки пише книги като за малки деца .чел сам
> една негова и нема никаква научна стоиност.поне
> една формула да беше написал.
>

Книгите на Кийосаки се издават от"Анхира" и не са научни трудове с формули. Има издадени около 15 книги и има какво да научи човек, ако иска да е финансово грамотен.
Препоръчвам ви да ги прочетете и да се пенсионирате млади и богати.

Благодаря на всички, които взеха участие във форума по тази тема през 2008 г.
Честита нова година!

Ще се нареди, ще се нареди, ще се нареди така, както никой не знае...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-02 17:36 от Строителен артист.
Re: Жилищата в България - актив или пасив
03-01-2009 - 18:32:16
ако четете книгите на Киосаки само един ще се пенсионира млад и богат: автора. тия книги са за финансово неграмотните които и след като ги прочетат пак ще са неграмотни ама ще си мислят че са се ограмотили.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-03 18:35 от nradev11.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход