Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищата в България - актив или пасив

Публикувано от Строителен артист 
Re: Жилищата в България - актив или пасив
12-12-2008 - 21:35:18
Тово не са контрасти това е реалност.
Re: Жилищата в България - актив или пасив
12-12-2008 - 21:35:41
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> Има неща които живота ги изисква.Трябва да се
> живее в жилище поне така е нормално прието поне аз
> не бих живял в пещера.Дали ще е под наем или
> собствено всеки мери със собствен аршин.Аз
> предпочитам собствено жилище и повечето хора така
> мислат.Живота под наем е бреме.Хората които живеят
> под наем са хора без избор личното ми наблюдение е
> такова.Те мечтаят за собствено жилище.


Представи си, че имаш апартамент в Дупница
обаче си намериш работа по тоята специалност във Варна. а в Дупница за теб работа няма...
какво правиш?

живееш на помощи в собствено жилище или се реализираш под наем във Варна?
избора е твой!


ако избора е Ипотека или Наем очевидно е, че за момента наема е по-изгоден.
ако се хванеш на ипотека ти си заробен
30 години вързан да плащаш с риска да загубиш имота си ако си загубиш работата а от друга страна няма как да отидеш в друг град да се хванеш на работа защото не може да плащаш и ипотека и наем.

ако имаш собствени средства за жилище - пак би трябвало да се замислиш - дали е рационално да ги затвориш в тухли и бетон ако може да изкарваш с тях 2-3 пъти повече пари отколкото е наема ти!

но всеки си прави сам сметката
някой с емоции друг с тефтера...


ss7
Re: Жилищата в България - актив или пасив
12-12-2008 - 21:37:28
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> Има неща които живота ги изисква.Трябва да се
> живее в жилище поне така е нормално прието поне аз
> не бих живял в пещера.Дали ще е под наем или
> собствено всеки мери със собствен аршин.Аз
> предпочитам собствено жилище и повечето хора така
> мислат.Живота под наем е бреме.Хората които живеят
> под наем са хора без избор личното ми наблюдение е
> такова.Те мечтаят за собствено жилище.

Имам близък познат който има бизнес и дава хляб на 20-30 човека. Та той си реинвестира печалбите обратно във фирмата и фирмата му се разраства с всяка изминала година. Но той живее под наем и не мисля че няма избор или че му е зле.
Re: Жилищата в България - актив или пасив
12-12-2008 - 21:46:47
По добре жилище в Дупница отколкото ипотека в София.Робството си е робство.Лично аз степенувам нещата така.Собствено жилще.Наем.Ипотека.България още не доживяла за ипотечни заеми макар да съществуват.Наема е изход .Ипотеката е безумие



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-12 21:47 от kalashnikof.
Re: Жилищата в България - актив или пасив
12-12-2008 - 21:49:47
Гьола със задължителната дезинфекция срещу 2 евро е единствения подобен рекет в Европа. На колата попадат не повече от 50 грама течност, която се води че спасява България от инфекции. А циганина не е художествена измислица-виждал съм го точно така , както е описан. След стилните европейски градове и все още сносния Белград, впечатлението от влизането в София е потресаващо. На патриотарите ще напомня мнението на един виден западен архитект-беше публикувано в официален всекидневник не много отдавна . Съветваше ни учтиво да не залитаме по модерните фасади-алуминий, стъкло, защото няма приемственост със старите сгради и е далеч от традиционния стил. 99% от сградите в центъра на Будапеща са в еднакъв стил и това е което я прави невероятно романтична и уютна.
Апропо, учтив съвет на запад означава: А БЕ, ТЪПАНАРИ С ТЪПАНАРИ, ДОКОГА ДА ВИ ОБЯСНЯВАМЕ КЪДЕ Е ИСТИНАТА?
Другото е дискусия....




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-12 21:53 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Жилищата в България - актив или пасив
12-12-2008 - 21:52:35
До ss7 дано бизнеса на човека е успешен ама тези 20-30 във фирмата на какъв хал са сега.За тях бизнес днеска има утре няма.Една птичка пролет не прави.
ss7
Re: Жилищата в България - актив или пасив
12-12-2008 - 22:00:01
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> До ss7 дано бизнеса на човека е успешен ама тези
> 20-30 във фирмата на какъв хал са сега.За тях
> бизнес днеска има утре няма.Една птичка пролет не
> прави.
>
> Не дръж на живота от него жив няма да излезеш.


Аз говорех за приятеля ми защото той има избор. Тези които работят за него не ги знам - може и да нямат. Просто казвах, че това че живееш под наем не значи че нямаш избор. smiling smiley
Re: Жилищата в България - актив или пасив
12-12-2008 - 22:18:31
Дано има повече хора с избор.Щото ела да видиш какво става в строителството в София.Днеска една от бригадите дето ползвам им закарах два фургона на обекта и решиха да освобождават квартирите си.Да спят във фургоните.Сложих 3 фургона и една будка за охрана и достъп до обекта.Единия фургон е склад двата са за спане.

Имам обекти с авторски надзор и бригадите спят на обектите,много от хората са майстори от Германия,Испания,Гърция работят перфектно за нашите стандарти.Даже повече от перфектоно за нашите стандарти.

Та за кризата като ония на запад като се осерат ние ще им миришем лъйната.
ss7
Re: Жилищата в България - актив или пасив
12-12-2008 - 22:25:31
Мн лошо за хорицата наистина sad smiley
Но така е в живота едни сектори са във възход други падат. Постоянно ще има миграция на работници от един сектор в друг. Хората трябва да са адаптивни. Дано се преориентират бързо и безболезнено. Макар че не знам в момента в кой сектор е най-удачно.
Re: Жилищата в България - актив или пасив
12-12-2008 - 22:26:02
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> По добре жилище в Дупница отколкото ипотека в
> София.Робството си е робство.Лично аз степенувам
> нещата така.Собствено жилще.Наем.Ипотека.България
> още не доживяла за ипотечни заеми макар да
> съществуват.Наема е изход .Ипотеката е безумие
>
> Не дръж на живота от него жив няма да излезеш.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 12/12/08
> 09:47PM от kalashnikof.


мисля че дилемата не е - с наследство или без наследство - отговора е ясен мисля за всеки!
въпроса е - покупка или наем
и съответно с кредит или със собствени средства
към настоящия момент - балониран пазар на НИ (купува се нещо, чиято себестойност е в пъти по-ниска от пазарната цена) всяка покупка е обречена на бъдещи загуби ...
а покупката с кредит само отежнява положението защото при тези кредити върнатите пари са пак в пъти над платените за самия имот.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход