Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ

Публикувано от radoclav 
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
13-11-2008 - 15:15:31
Ставаш смешен, то бива да не знаеш, ама да казваш , че лъжа, само защото си абсолютно некомпетентен си е смешно. А за тази схема, в която ВСИЧКИ са доволни ти нямаш сърце, това ти е проблемът.
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
13-11-2008 - 15:17:24
Всъщност и аз не разбрах - за какво излъгах ?
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
14-11-2008 - 08:57:07
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> > > dicho Написал:
> купи
> > > имоти по 500 е на кв м, продаде ги по
> 750,
> > > купилите от него /на акт 14/
>
> >palamud Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Ми това е СПЕКУЛА нищо реално. А да те питам
> акт
> > 14 кога се вземаше? Преди или след завършване
> на
> > сградата?
> >
> > И ако цените ще нарастват защо ги е шитнал по
> 750,
> > а не изчака малко и да вземе 1000?
> >
> > тва сметките на калкулатора са голяма работа
> ....
> > балъците да теглят ипотеки за 1200 Е на кв.
> нали?
> >
> > много лъжеш ей - а поспри малко
>
> Акт14 е заключение за приемане на строителните
> конструкции, ако са спазени изискванията на чл.
> 169,ал.1 и 2 от ЗУТ. . Което означава, че
> сградата е завършена на груб строеж.
> На зелено се купува правото на строеж. Така че,
> първият купил, рискува най- много. Затова цената е
> най- ниска.
> Кой и кога ще реши да отчужди, е негово решение. И
> негов риск.
> Тези, които искат да не рискуват, вадят по
> 1200Е/кв.м.
> Но, рискуват със заробването.......
> Само не разбрах- за какво е излъгал Дичо?
>
>
>

ми лъже като съдран - имало акт14, обаче сградата ще е завършена скоро ... тва скоро се сещам - март 2009 в най-добрия случай. Значи като е имала акт 14 е била до Първа плоча така ли?

Бе лъжете си колкото искате, добре че пазара не се влияе от вашите мнения.

а да сетих се за позната купила преди 2 години на зелено за 600 Е и сега трябва да тегли кредит за остатъка щото сградата е готова и има акт 14 .... ма банките вече се ослушват. Кофти ситуация а? много е спечелила ...

НА думи всички са продали и са спечелили, пък има около 400 К оферти. ....
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
14-11-2008 - 10:12:50
Ти наистина си готов на всякаква простотия, само и само да ни изкараш лъжци, нима не написах ясно, че строежа върви по план, издаването на сградата е предвидено не за март, за май 2009 г. , а ако наистина не ти е ясно какво значи акт 14 питай, няма срамно. А твоята позната наистина е спечелила, купувайки на такава цена, друг е въпросът, че ако иска съдействие за кредит, трябва да се обади на някой като мен, не на теб .
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
14-11-2008 - 13:11:13
avatar
palamud Написал:
-------------------------------------------------------

> ми лъже като съдран - имало акт14, обаче сградата
> ще е завършена скоро ... тва скоро се сещам - март
> 2009 в най-добрия случай. Значи като е имала акт
> 14 е била до Първа плоча така ли?
>
> Бе лъжете си колкото искате, добре че пазара не се
> влияе от вашите мнения.
>
> а да сетих се за позната купила преди 2 години на
> зелено за 600 Е и сега трябва да тегли кредит за
> остатъка щото сградата е готова и има акт 14 ....
> ма банките вече се ослушват. Кофти ситуация а?
> много е спечелила ...

Наистина нищо не разбираш, но не искаш дори да вникнеш в обясненията. Което е жалко- не са от областта на висшата математика. :]
Как си представяш довършването на една сграда след минал А 14? Знаеш ли какво включва грубия строеж? Не знаеш, по- точно не искаш да знаеш, но това не прави твърденията ти нито по- логични, нито по- верни. Само се излагаш........
За твоята позната- дали и най- големите капацитети в областта на икономиката, преди 2 г. можеха да знаят, че американските банки ще срутят света? Дали банките тук, които също не са български, можеха да го предвидят? Елементарни въпроси с още по- елементарни отговори, но за ненахъсани хора.
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
14-11-2008 - 13:22:46
Понякога АКТ 14 се пише преди да е готова конструкцията макар ,че точно той касае конструкцията.Преди две седмици един инвеститор искаше да му го напиша макар че кофрираше предпоследната плоча.Значи слагаш бъдещи дати в акт 7 и го описваш в акт 14 както нагласяш предварително бетоновия дневник.Надзорните актове се пишат накуп няма кой да си играе да пише отвреме навреме щото като имаш 30 обекта може да луднеш.
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
14-11-2008 - 13:48:35
avatar
Камилче - ти някога строила ли си? Аз щото съм ...
И тука от 3 години някой хора говорят, че БАЛОНА при имотите ще СРУТИ икономиката, ма пишман спекулантите казаха НЕ само ще растат ... е видяхме какво става ...

Не банките са Срутили света а БАЛОНА с цените на Имотите - не само ти ЧАК СЕГА си го разбрала ... Всички го разбраха ма е късно ... пиле

много си черногледа и хич нищо не разбираш - хващай плетката че поне жилетчица за зимата да имаш smiling smiley
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
14-11-2008 - 15:10:49
palamud, не знам какво и кога си строил, имам абсолютно право да се съмнявам след всичките ти редове по тази тема, та ти не знаеш какво значи "кота било" вероятно !
А Камелия разбира мно-оооого по - добре от теб от имоти, а най - вероятно и от плетки /в това не съм сигурен/ , но понеже с нея сме колеги и го приемам лично , ще ти кажа - имоти винаги ще се продават и купуват и такива като нас ще ги има.
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
14-11-2008 - 18:17:24
avatar
palamud Написал:
-------------------------------------------------------
> Камилче - ти някога строила ли си? Аз щото съм
> ...
> И тука от 3 години някой хора говорят, че БАЛОНА
> при имотите ще СРУТИ икономиката, ма пишман
> спекулантите казаха НЕ само ще растат ... е
> видяхме какво става ...
>
> Не банките са Срутили света а БАЛОНА с цените на
> Имотите - не само ти ЧАК СЕГА си го разбрала ...
> Всички го разбраха ма е късно ... пиле
>
> много си черногледа и хич нищо не разбираш -
> хващай плетката че поне жилетчица за зимата да
> имаш

Не съм те обидила с нищо, явно, нямайки какво да ми отговориш по същество, падаш до махленския манталитет на дъвката.
Ако наистина си строил, ще си наясно колко време е нужно от А14 до А15 и до получаването на разрешението за ползване.
Кога започнаха да се качват цените на НИ?
През 2002г., когато банките развързаха кесиите.
Как и какво кредитираха тогава?
Само тухла и ЕПК, като новото- след разрешение за ползване. Отпускаха до 70% от стойността.
Кой започна да кредитира и на зелено? Кой започна да кредитира на 100%? А кой реши да кредитира на 120%? Пак те.
В същото време, намаляваха лихвите.
Е, кой наду балона на цените?
Не съм черногледа- ако и това не си разбрал, май само за плетки ставаш- ще ти предам няколко урока, стига да владееш фотошоп, защото на него си правя моделите.
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
14-11-2008 - 18:40:13
avatar
Камелче дай да мятаме плетките - тия имоти няма да ги оправим, каквото и да се лъжем.

Слабо ме вълнува кой колко ще се набълбука, последно некви познати теглиха 100 К Еуро за 3-стаен - това си е самоубийство за мен, след като ги нямаш парите, ма те са щастливи ... за сега.... *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход