Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ

Публикувано от radoclav 
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
26-11-2008 - 16:45:56
Смейте се , смейте са, хубавото ще е ако имате с какво да си ги купите, проблема ще е че парите ще ни се стопят , пък и банките едва ли ще ти отпуснат вече кредит, хеле пък за панелка *pardon* , дано не излеза прав щото майка ни жална тогава *sos*
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
26-11-2008 - 17:00:48
Quote

защо да са мечти, я си представи, че се подкваси. Аз лично съм си харесал 1-2 от резиденциите на Руски, защо да не станат по 70-80 хил. Аз не съм ли човек? Пък ако не станат панелките може да станат по по 13-14 хил. Купуваш 10-12 и си живееш живота от наеми. Или петстаен в Докторската градина за 60-70 хил., лошо ли е? На това му викам аз живот.
докторе не съм чувал на Руски да се продава на нещо за 150-160 хил. ако е така аз първи хукван натам още тази вечер :ami:
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
26-11-2008 - 17:12:12
avatar
duharski Написал:
-------------------------------------------------------
> Смейте се , смейте са, хубавото ще е ако имате с
> какво да си ги купите, проблема ще е че парите ще
> ни се стопят , пък и банките едва ли ще ти
> отпуснат вече кредит, хеле пък за панелка , дано
> не излеза прав щото майка ни жална тогава

НИ са шашкай! Те, банките, бързо забравят, щото като фалират, наще пари изчезват, не техните. Малко като се окопитят, пак почват да ламтят и пак раздават кредити на когото и за каквото им падне.
През 2002г., като почнаха да отпускат, не кредитираха нито панели, нито нерегулирани имоти, нито ново строителство без А16..........
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
26-11-2008 - 17:20:15
Защо? Нали цените са паднали? А миналата година есента там една "артистична мансарда"/с вис. от 1.5 до 5 м./ 104 м2, след ремонт, струваше 145 хил. и собственичката ми се оплакваше, че един я капарирал 10 хил.евро и се бавил да я купува, а тя си запазила за тези пари апартамент в преките на Витошка и ще го изпусне. Сега сигурно е с 30% надолу, а пролетта още 50%. След две години може и за чифт нови ски да я разменят. Да се надяваме.
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
27-11-2008 - 07:47:13
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Защо да са мечти, я си представи, че се подкваси.
> Аз лично съм си харесал 1-2 от резиденциите на
> Руски, защо да не станат по 70-80 хил. Аз не съм
> ли човек? Пък ако не станат панелките може да
> станат по по 13-14 хил. Купуваш 10-12 и си живееш
> живота от наеми. Или петстаен в Докторската
> градина за 60-70 хил., лошо ли е? На това му
> викам аз живот.


"имам си една мечта
нищочко да не работя а само аз да ям и да с...а"
туй е мисията номенклатурска
таз душевна немотия е от дедо им овчаря
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
28-11-2008 - 00:55:01
Да се върнем на темата "Имоти-спад или срив ?" Май нито едното нито другото. Купувачите не купуват поради психоза, създадена от брокери и медии, но не се забелязва и спад на цените - кой продава имот по време на криза /а още по-зле да продаваш преди криза/? Купувачите ще почакат, почакат, ще си плащат нарастващите наеми още няколко месеца, и един хубав пролетен ден на 2009 ще разберат, че такова животно /спад на цените на имотите/ НЕМА. Е тогава - който превари, защото трена отново ще сочи нагоре. Сега е най-добрия момент за покупка на жилище - купувачи няма /не че нема, а чекат, чекат и се надеват/, продавачите не смъкват цените, но ако човек си направи труда да потърси по-сериозно винаги има шанс да намери продавач, нужадаещ се спешно от пари - стикат си ръцете и двамата печелят. Нещата са прости, само ако не си Хитър Петър и чакаш да си купиш 2 за лев. Имам познати които чакат от 10-15 години и все им се стува че цените ще паднат и "ще се прекарат" /а това българина най-го мрази/. И така месец след месец си плащат наема, изплатиха вече пари за 2 апартамента, но въпреки това в момента са щастливи, потриват ръце и чакат цени на кв.м. от 300-350Е. Кефят се, че не са се прекарали, а пък и май започна да им харесва да си плащат наема, нищо че тои постоянно се вдига и се налага на 2-3 години да се преместват към следващия още по-краен квартал.
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
28-11-2008 - 06:26:06
бай пешко диша тежко
май се е налапкал със сериозни кредити а апартаментчетата му стоят непродадени.
я кажи пешко, лихвите изяждат ли вече печалбата?

свърши далаверата с имотната пирамида.
нЕма готови пари да се раздават на калпак срещу доживотно заробване.
нЕма глупави чужденци да купуват измислиците ви
намалЕха и рушветите..
какво да се прави?
много просто - сваляш печалбата в нормата 10-20% и продаваш бързо за да не ти се налага да продаваш под себестойнст.

тия прости номера с изнудването на наемателите ги приказвай на хората дето си говорят със съдия изпълнителите и им пускат имотите за продан ...
тях ги питай колко са се прекарали и в кой квартал ще живеят за напред!
и запомни както е дошъл срива в цените на продажбите така вече идва и в цените на наемите! като поосвободят нЕкой имотчета и мързеливите рентиери поогладнеят ще са съгласни и на половин цена и без брокер да отдават под наем.

Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
29-11-2008 - 10:13:32
Комплексарче дъвка, "Имоти - спад, или срив " ?
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
30-11-2008 - 21:58:19
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Комплексарче дъвка, "Имоти - спад, или срив " ?

ХА ХА ХА
*drink1*
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
30-11-2008 - 23:01:36
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

> "имам си една мечта
> нищочко да не работя а само аз да ям и да с...а"
> туй е мисията номенклатурска
> таз душевна немотия е от дедо им овчаря


А твоята- от Господ. Не си виновен, ма и оправия няма.......... :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход