Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ

Публикувано от radoclav 
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
07-11-2008 - 14:54:17
Така е,ама нали процеса е двустранен - ако няма мераклии да купуват, какво като се раздаваха кредити на кило ?!
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
07-11-2008 - 15:01:18
винаги ще се намери някой да намами дребния алчен човечец да инвестира така, че да спечели МНОГО БЕЗ ДА РАБОТИ
винаги ще се намери някой хитрец да пусне страха от бутилката и да накара глупаците да се юрнат като стадо.
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
07-11-2008 - 15:09:04
Никой никого не бие през ръцете да купува това или онова, ако на някой /също като на теб/ не му стига акъла, кой му е виновен ?
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
07-11-2008 - 15:21:01
кичо
сигурно ти е известно колко силно влияние на пазара има думичката ПСИХОЛОГИЯ

след като приемем това твърдение твоети изказване може да се приеме като проява на ЛОШ ВКУС, откровенна НЕКОМПЕТЕНТНОСТ(глупост) или за ДЕБЕЛООЧИЕ
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
07-11-2008 - 16:24:09
Дъвка, за разлика от теб, аз си върша работата, при това успешно и не се изявявам като защитник на угнетеният пролетарият, пак за разлика от теб.
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
10-11-2008 - 11:43:26
аз пък наричам нещата им с истинските им имена а не размахвам ибрик налЕво надЕсно за да гепа неко леф
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
10-11-2008 - 12:39:32
avatar
Този път съм съгласна с dicho (май ми е сефте). Всеки дееспособен човек (пълнолетен и неосвидетелстван) сам носи отговорност за решенията си.

То каква излиза, че е масовата психология - Ако печеля, печеля само аз, ако губя - друг ми е виновен и да друг да плаща (искането обикновено е към държава, община). Просто трябва повече хора да разберат, че никой не им е длъжен, никой няма да ги предпазва от глупости. Т.е всяко действие има последствия, свободата на решението е важна, но си има цена.

Ако кажеш на някой - хвърли се от 10ти етаж, за да те дадат по бтв-то и той го направи, кой ще е виновен. Същото е с имотите - купи сега с кредит, ще продадеш след 1 година двойно и ще спечелиш пари за Х години да не работиш. Ами не става така, поне не за всички.

Просто трябва да разберем, че една от функциите на главата е да мисли (освен ядене, гледане, мечтане и говорене) и кой колкото може да я прилага.


Блондинка по душа
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
10-11-2008 - 13:17:15
Евгения за това съм съгласен, но аз дадох пример как брокер ме е убеждавал сега в началото на 2008-ма да тегля кредит и да купя на зелено а той обещаваше да го продаде 2010-та със солидна надценка.
така, че по същата логика може да кажем, че организаторите на пирамидите не са виновни защото никой не е принуждавал да се влагат пари в тях.

то е ясно, че всеки трябва да мисли и това не веднъж съм го казвал
драсня се от това, че играчите в подобна схема се правян та света вода ненапита...

смяташ ли че реклами от типа - "сега е момента за апартамента" и разни други не са дали ефект върху потенциалните купувачи?
на запад защо има ясни рестрикции за лимитиране на кредита - да не надвишава 30-40% от дохода на клиента? защото там хората мислят дългосрочно за клиентите си а не - дай да им вземем всичките пари пък те да се оправят както намерят за добре!

ето вече има зипищяли - 30% увеличение на вниските по ипотеките...
как ще се отрази това на всички нас?
по-малко почивки, по-малко коли, по-малко телевизори, по-малко бензин, по-малко ресторанти .....
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
10-11-2008 - 13:45:30
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> Евгения за това съм съгласен, но аз дадох пример
> как брокер ме е убеждавал сега в началото на
> 2008-ма да тегля кредит и да купя на зелено а той
> обещаваше да го продаде 2010-та със солидна
> надценка.

Huba, опитал да те убеди, ти си помислил и си взел сам решение. Това е важното.

> така, че по същата логика може да кажем, че
> организаторите на пирамидите не са виновни защото
> никой не е принуждавал да се влагат пари в тях.

Не, не са виновни, според мене. Ако хората бяха обръщали внимание на часовете по математика от 5-7 клас (мисля) за прогресиите, щяха да са наясно, че ще спечелят само първите, после няма да има кой да пълни канчето. За последното можеш да се сетиш и без да си внимавал по математика. За пирамиди, Ийст-уест и подобни - аз самата съм обяснявала многократно. Имаше хора, които въпреки това опитаха (с неголеми суми), ами сами са си виновни. А един познат (разбираше от математика) се похвали, че е спечелил - знаел е кога да влезе и излезе. Аз все пак го смятам за неморално, но всеки решава сам за себе си.

> то е ясно, че всеки трябва да мисли и това не
> веднъж съм го казвал
> драсня се от това, че играчите в подобна схема се
> правян та света вода ненапита...

Да, дразнещо е и това. Ако си дал неподходящ съвет някому - трябва да можеш да го признаеш (важи за всички нас, не само за брокерите). Неподходящ съвет - не значи само виновно погрешен, но независимо от причините, всеки трябва да стои зад думите си и да признае, ако "волю или неволю е сгрешил".

> смяташ ли че реклами от типа - "сега е момента за
> апартамента" и разни други не са дали ефект върху
> потенциалните купувачи?

Това е една от любимите ми реклами. Беше истина (според мене) когато вървеше. Забележи. че не я пускат от много време. Трябва да слушаме не само какво се казва, а и какво (вече) не се казва.

> на запад защо има ясни рестрикции за лимитиране на
> кредита - да не надвишава 30-40% от дохода на
> клиента? защото там хората мислят дългосрочно за
> клиентите си а не - дай да им вземем всичките пари
> пък те да се оправят както намерят за добре!
>


> ето вече има зипищяли - 30% увеличение на вниските
> по ипотеките...
> как ще се отрази това на всички нас?
> по-малко почивки, по-малко коли, по-малко
> телевизори, по-малко бензин, по-малко ресторанти
> .....

Според мене законът трябва да защитава умерено, за да остава поне известна свобода. Например да задължава предлагащият да казва цялата истина, ако трябва да включва изричен текст, че условията могат да се влошат или дори клиентът да претърпи загуба. Да се обяснява подробно, дори с риск да звучи елементарно и глупаво, но ограниченията да са минимални. + застраховане срещу разни рискове.

Който се е набутал от лакомия, сам си е виновен. Важи и за кредитите. Ами нали е видял, че не е на фиксирана лихва, на какво разчита - 30 години да няма покачване, а само спад на лихвата? Изобщо управление на риска у нас е "непозната и нежелана територия". Всеки смята, че му се пада винаги и само най-доброто, и то без усилия и ако може без да дава достатъчно в замяна. Спирам, че нямам време. Но темата е интересна.



Блондинка по душа
Re: ИМОТИ-СПАД ИЛИ СРИВ
10-11-2008 - 14:09:49
Отговора е П С И Х О З А. Но е временна и вменяема winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход