Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да го махам ли?

Публикувано от salvador 
Да го махам ли?
11-08-2008 - 23:17:32
Става дума за панелка в софийския квартал Обеля.Голям камък ми е на шията.Явява се...четвърто жилище в семейството.И никой не живее там,понеже е най-малкото.40-45 квадрата е с мазето,но разпределението е такова,че преустройството в маломерен двустаен би отнело 3 дни работа с бира-паузите.Стои така,както е предаден от строителите в далечната 1986-та.Говорим за подови настилки,баня и т.н.
В началото на това лято реших да го постегна малко...Докарах нещата до нова шпакловка в коридора,на който етап се отказах.Източно изложение.Ужасно шумно,тъмно и неприветливо място.Всичките ми съседи са чистокръвни чалгари.И по-лошо...по едно и също време слушат една и съща станция.Опитах да спя там една вечер...излишно е да казвам,че не можах и да мигна.А беше средата на седмицата...страх ме е да си помисля в почивните дни какво е...Отделно трамвая минава на 50 метра.
Съседката ми там търси жилище за сина си.Предлага ми 40 хил евро веднага.Някава позната брокерка на майка ми...твърди,че могат да се вземат повече...нямам идея до колко е вярно.
Та сега дилемата е...да се довърши дупката...и да продължи да си стои празна...Ил да се продаде в сегашния си вид и парите плюс нещо отгоре да се вложат в нещо,годно за нормално живеене...

Какво щяхте да направите на мое място?Единственото,което не приемам,е идеи за наематели...за 200 лева на месец няма да си сложа такъв таралеж в гащите...
Re: Да го махам ли?
11-08-2008 - 23:23:16
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Става дума за панелка в софийския квартал
> Обеля.Голям камък ми е на шията.Явява
> се...четвърто жилище в семейството.И никой не
> живее там,понеже е най-малкото.40-45 квадрата е с
> мазето,но разпределението е такова,че
> преустройството в маломерен двустаен би отнело 3
> дни работа с бира-паузите.Стои така,както е
> предаден от строителите в далечната
> 1986-та.Говорим за подови настилки,баня и т.н.
> В началото на това лято реших да го постегна
> малко...Докарах нещата до нова шпакловка в
> коридора,на който етап се отказах.Източно
> изложение.Ужасно шумно,тъмно и неприветливо
> място.Всичките ми съседи са чистокръвни чалгари.И
> по-лошо...по едно и също време слушат една и съща
> станция.Опитах да спя там една вечер...излишно е
> да казвам,че не можах и да мигна.А беше средата на
> седмицата...страх ме е да си помисля в почивните
> дни какво е...Отделно трамвая минава на 50 метра.
> Съседката ми там търси жилище за сина си.Предлага
> ми 40 хил евро веднага.Някава позната брокерка на
> майка ми...твърди,че могат да се вземат
> повече...нямам идея до колко е вярно.
> Та сега дилемата е...да се довърши дупката...и да
> продължи да си стои празна...Ил да се продаде в
> сегашния си вид и парите плюс нещо отгоре да се
> вложат в нещо,годно за нормално живеене...
>
> Какво щяхте да направите на мое
> място?Единственото,което не приемам,е идеи за
> наематели...за 200 лева на месец няма да си сложа
> такъв таралеж в гащите...

Продавай и викай "мерси"! Цената е добра, а самият ти си наясно с цветнокожите околовръст. Панелите достигнаха пика си, по мое скромно мнение, базирано на повече от 15г. стаж по специалността......
Re: Да го махам ли?
11-08-2008 - 23:38:48
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Продавай и викай "мерси"! Цената е добра, а самият
> ти си наясно с цветнокожите околовръст. Панелите
> достигнаха пика си, по мое скромно мнение,
> базирано на повече от 15г. стаж по
> специалността......
>

15 години стаж като неуспяла химичка ли, щото 15 години кандилкане по трамваите не те прави брокерка, дори и на преклонна въздраст вече


Re: Да го махам ли?
12-08-2008 - 10:16:24
Ако имаш идея какво да правиш с парите продавай! Но с тази инфлация сега ако не ги инвестираш бързо в нещо ще загубиш. Вярно, че и апартамента си има такси и данъци, но хубаво прецени кое е по-добре - да си държиш парите под формата на апартамент или да ги инвестираш в нещо.
Re: Да го махам ли?
12-08-2008 - 10:19:12
ПРОДАВАЙ! И с парите си купи някоя виличка зад околовръстното!
Успех!
Re: Да го махам ли?
12-08-2008 - 10:26:39
Това въобще не е жилище, както го описваш. Взимай парите и беж!
Re: Да го махам ли?
12-08-2008 - 10:58:22
Мерси за отговорите.По принцип...си е жилище...баба ми живееше там през студените месеци от годината.Обаче тя почина преди години и от тогава стои празно.
Инфлацията...е голям проблем.Пари в брой се обезценяват адски бързо и още по-бързо се харчат.
Познатата брокерка предлага да намери наематели.Вариант,срещу който аз съм твърдо против.От друга страна...на някое младо семейство,вчера слязло за пръв път на софийската автогара...този апартамент вероятно ще се стори връх на лукса.А и може да си паснат с метните чалгари...
Мислех за евентуална замяна.Е..оферти за замяна почти липсват по сайтовете,а малкото предлагани замени са нещо от типа "кон за кокошка с доплащане".
Варианта за имот отвъд околоМръсното...трябва да се обмисли.Че и такива ги имаме няколко.Един застроен и два парцела,щастливо попаднали миналата година в регулация.

Темата явно дълго ще си остане отворена.
Re: Да го махам ли?
12-08-2008 - 11:02:43
Много си назад с нивата на наемите в момента.
Re: Да го махам ли?
12-08-2008 - 11:10:07
40К е ниска цена до края на годината ще получиш мин. 45/47К. И за този район си има пациенти: метро, магазини, детски градини и училища всичко си има защо да падаш в цената неразбирам????? От околните села всичко живо купува там а на спеца Камелия с 15г. стаж колежке отличен съвет му даде на човека clap:
Послушай ме и до края на годината е заминал мин. 45к
Re: Да го махам ли?
12-08-2008 - 11:14:31
дълбоко се съмнявам някой да даде 1000 евро за квадрат в обеля за панел, това бяха цените миналото лято в разгара на бума днес май ще го развържеш за към 25000 евро ако въобще някой се навие, пусни го на някаква цена да видиш ще ти дойде ли някой на оглед, а човек що се отнася до наемите те наистина ръстат но не и в Обеля!!!заинтересувай се какво се търси ново лукс строителство и обзавеждане най-много от миналогодишните италиянски мебелни каталози там са хубавите пари а за БДС панел в обеля хора който ще плащат реално са точно тези по 200-250 лева на месец иначе ще се намърдат и после след 3 месеца като отствирят плащането и не искат да си ходят ще се видиш в чудесия!!!! :loveu: :loveu:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход