Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Смяна на статута на земеделска земя

Публикувано от cherneva 
Смяна на статута на земеделска земя
16-08-2008 - 22:08:21
Здравейте имам следния въпрос. Наех фирма за смяна статута на земеделска земя на морето. Взеха ми 2 Е на квадрат. След като всичко е почти приключило ми казват, че документите трябва да се внесат в поземлената комисия и там трябва да се платят отделно по 1000лв. на декар.
Защо трябва да се внесе в поземплената комисия?
След като никой от фирмата не ми е казал, че процедурата е такава не мислите ли че 1000лв на квадрат трябва да влизат в 2-те евро?
Дали бих могла сама да извърша тази процедура, без да наемам фирма?
Благодаря ви и моля за отговор



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-16 22:42 от cherneva.
Re: Смяна на статута на земеделска земя
16-08-2008 - 23:11:31
тези 1000 лева на декар са държавната такса след позитивно решение на комисията
за 2 те евро е въпрос както на фирменна политика така и на сложност на обекта
може би сте подписали договор с фирмата която извършва тази деиност и там би трябвало да са написани всички подробности
дали може да направите всичко това сама -не мисля ..отсрани изглежда лесно, но със една скица в ръка и акт за собственност -особенно ако нямате достатъчно компетентност си е живо приключение
за къде точно на морето става дума?

имам и един друг въпрос -цената явно не ви устроива и въпреки всичко сте наели фирма която ви прави земята нещо повече от земеделска и така покачва неимоверно цената и -какво точно не ви устроива confused smiley
знаете ли какъв точно обект може да бъде сменен, знаете ли ограниченията особенно за близките до морето земи , знаете ли как се прави пуп,знаете ли екологичните изисквания ,знаете обаче че сте платили по 2 евро защото никоя друга фирма не се наела за по малко нали?знаете че след смяната цената отива в диапазон 50-100 евро в зависимост от местоположението
дано не сте попаднали на самозвана фирма , дано са ви дали и договорче и други подробности.....
Re: Смяна на статута на земеделска земя
17-08-2008 - 14:21:34
zdravei kolega ot kudesi statuta moje da se promeni ot na4alnika na obshinska slujba zemedelie i gori i ot podurjashata firma

Емил Радев
Re: Смяна на статута на земеделска земя
17-08-2008 - 17:36:09
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход