Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

3 - 4 хотела фалират седмично в България

Публикувано от Dundy 
Re: 3 - 4 хотела фалират седмично в България
24-07-2008 - 22:43:08
avatar
"някои да опита да направи резервация сега"

За сега не знам. Обаче преди две седмици мой колега си направи резервацията за Албена (жена му е служителката в туристическата агенция, за който говорих по-горе). Става дума точно за резервация за една седмица - следващата седмица ще е там. Хотела е на 3-та линия, мисля.
Ако щеш вярвай...
Re: 3 - 4 хотела фалират седмично в България
24-07-2008 - 22:58:55
жена му е служителка в туристическа агенция и знае офертите,но ако отидеш еи така свободно -места наистина няма
сега на 6 ти мои клиенти от кипър кацат,преди месец спяха на албена , сега Кранево ...това е положението
да 100% може да се уреди нещо , но мисля че поне 90% е пълно
специално пък Албена аз не помня да е била празна някога
в неделя нали бях там-паркирах чак след Арабелата и то в тревата
плажа беше фул....заведенията също
вярвам на очите си това е...
Анонимен потребител
Re: 3 - 4 хотела фалират седмично в България
25-07-2008 - 08:41:53
За Албена специално цените последните 3 години не са мърдали.

Промоцийката "Първите печелят", която е от Март от Май и ти обещава 10% по-ниски цени няма никакъв смисъл, защото реално в момента офертите са на същите нива. Даже ако минеш през някой туроператор е още по-евтино. Тази промоция имаше смисъл ако беше запълнено за да си избереш определен хотел, ама то и към момента места има навсякъде.
Към момента Ultra all inclusive върви на цена all inclusive без отстъпката от 10%, а при туроператори може да се вземе Ultra all inclusive на цена под all inclusive взет директно от Албена.

Така че, според мен цените на Албена реално падат. И забележете, че там хотрели нови не се строят безразборно. Само един в центъра ама той беше за сметка на 2 или 3 събортени. А сега си представете положението дето хотели никнеха като гъби.
Анонимен потребител
Re: 3 - 4 хотела фалират седмично в България
25-07-2008 - 09:12:54
Събота и неделя Албена по принцип се пълни, ама не хотелите а плажа.

Пуснах едно търсене от утре, една седмица
В Магнолия, Орхидея, .Com, Панорама, Ралица има места за цялата седмица.
А тов,а че за някой хотел няма места за някоя от датите не означава че е пълен за целия период.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-25 09:25 от Тинки Уинки.
Re: 3 - 4 хотела фалират седмично в България
25-07-2008 - 09:21:41
И аз бях на Албена през юни - беше относително пълно. Като се има предвид, че това е един от малкото, ако не и единствения комплекс със зеленина и без презастрояване и много шум през нощта, нормално е да е пълно. Допълнително организират занимания за децата. За мен, това е последния оазис който е останал на БГ черноморие. Дано не съм прав.

Но Албена не променя картината за България. Хотелите си изискват сериозна поддръжка и ако сезонът е само 3 месеца и цените са под натиск, ще оцелеят само най-добрите. Капитализъм.

Re: 3 - 4 хотела фалират седмично в България
25-07-2008 - 19:59:36
браво за мнението на Петер....Албена е била и ще бъде номер 1
след година две и комплекс Бялата лагуна -сега го строят и е собственност пак на Албена- с каквото се захванат всичко е ок .....наистина знаят какво правят
северното като цяло до една - две години ще е супер-вече се работи....
Re: 3 - 4 хотела фалират седмично в България
26-07-2008 - 20:21:42
не съм съгладен, че хотелите са празни или фалират. Всяка година го слушаме това и след това към Септември-Октомври отчитаме рекорди. Според мен това е ПР елемент, един вид - хайде на море, хотелите фалират и е тънко.. Ако някой знае за фалирал хотел да пише конкретен пример, всичко друго е блабла
Re: 3 - 4 хотела фалират седмично в България
26-07-2008 - 20:37:20
avatar
naughty Написал:
-------------------------------------------------------
> не съм съгладен, че хотелите са празни или
> фалират. Всяка година го слушаме това и след това
> към Септември-Октомври отчитаме рекорди. Според
> мен това е ПР елемент, един вид - хайде на море,
> хотелите фалират и е тънко.. Ако някой знае за
> фалирал хотел да пише конкретен пример, всичко
> друго е блабла

За мен тая конспирационна теориа за ПР-а е бла-бла.
Това е първата година, в която чувам за фалирали хотели. Това с фалитите на хотели е много отрицателна реклама, показва, че хората просто не искат да ходят в тези хотели по разбираеми причини (кофти обслужване, хиляди строежи, чалготеки, постоянен шум).


Анонимен потребител
Re: 3 - 4 хотела фалират седмично в България
27-07-2008 - 15:25:56
Я помисли малко - фалирането на хотели не пречи на отчитането на рекорди.
Примерно - имаш 1000 хотела дето правят приход 1 000 000 000 - примерно говоря сега, не се хващай за числата.
На следващата година имаме 500 новопостроени, 100 фалирали - значи общо 1400 хотела и приходи - 1 100 000 000. Има ли рекорд - има, фалират ли хотели - фалират.

Да кажем един хотел ако е запълнен на 80-85% си е направо златна мина. Е да де ама до него като изникне още един и даже и да се увеличат малко туристите - запълването става 50%. Айде работата на кантар. Е да ама като изникне и третия и като стане запълването 30-35% и трите хотела в купом фалират.
Анонимен потребител
Re: 3 - 4 хотела фалират седмично в България
27-07-2008 - 15:27:03
То в България май само Албена остана дето човек може да си почине.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход