Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Върти ми се в главата една идея.

Публикувано от DonCorlleone 
Върти ми се в главата една идея.
28-10-2010 - 15:01:25
Здравейте върти ми се в главата една идея smiling smiley Та искам да помоля някой колега , ако може да помогне " даде акъл "

Собственик съм на парцел около 550 м2 , според мен мястото и локацията са много добри smiling smiley
В ъгъла на парцела искам да построя малък магазин около 40-50 м2 .
Има ли начин да построя магазина и така да оформиме документите , че магазина и земята под него са мой
а аз да мога да продам после само парцела ?! Като той да си остане самостоятелен ? Но да не е нещо с идиални части и глупости а реални ? Мерси.
bah
Re: Върти ми се в главата една идея.
28-10-2010 - 15:20:55
avatar
Ц, не стаа майна. Стаа само с идиални части.
Re: Върти ми се в главата една идея.
28-10-2010 - 16:37:43
Деба .. кой ги е мислил тея глупави закони..... sad smiley( Нали после никой няма да иска да купи мястото smiling smiley
Re: Върти ми се в главата една идея.
28-10-2010 - 16:51:23
Има начин, но всичко е свързано с начина на застрояване и това за какво ще се ползва после мястото. С две думи , като си построиш магазина да не прецакаш другото строителство.
Re: Върти ми се в главата една идея.
28-10-2010 - 21:02:06
Построи един блок, запази си ъгловия магазин и готово.
bah
Re: Върти ми се в главата една идея.
28-10-2010 - 22:07:28
avatar
Дон Корлеоне, ако съдим по твоя ник, то трябва да имаш бая мангизи. Все пак си "кръстникът".
Затова послушай Имотко, построи си един блок с няколко магазина и си живей живота.
Като изкараш сградата с акт 16, викни насам (към форума), да дойдем на освещаването, *drunk*.
Re: Върти ми се в главата една идея.
28-10-2010 - 22:23:47
Quote
DonCorlleone
Здравейте върти ми се в главата една идея smiling smiley Та искам да помоля някой колега , ако може да помогне " даде акъл "

Собственик съм на парцел около 550 м2 , според мен мястото и локацията са много добри smiling smiley
В ъгъла на парцела искам да построя малък магазин около 40-50 м2 .
Има ли начин да построя магазина и така да оформиме документите , че магазина и земята под него са мой
а аз да мога да продам после само парцела ?! Като той да си остане самостоятелен ? Но да не е нещо с идиални части и глупости а реални ? Мерси.

В рамките на упи-то направи делене на две пи-та. Едното го направи 150 - 200 метра. А другото 350-400. Реално обособени! Дано да има възможност. Намери си геодезист да търси решение при тъпия ЗУТ , при който всичко може, само трябва да знаеш, къде е написано. Ако нямаш да ти подам един геодезист, който сега точно това прави за мен, но ми дели упи-то на три части. Има процедиране - общинско-кадастрално-общинско /поне за София/ администриране - та отнася три-четири месеца напред-назад. След това упито може да ти бъде или да не бъде в идеални части до момента, до който прецениш, в зависимост от предвидени в договор условия. Това се прави за да не се променят параметрите на застрояване на упи-то. Чат? Ако не си чат - питай, какво неясно има. И черпи едно червено от таз годишното*drink1*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-10-28 22:27 от iiujen.
Re: Върти ми се в главата една идея.
28-10-2010 - 22:54:53
Quote
iiujen
Quote
DonCorlleone
Здравейте върти ми се в главата една идея smiling smiley Та искам да помоля някой колега , ако може да помогне " даде акъл "

Собственик съм на парцел около 550 м2 , според мен мястото и локацията са много добри smiling smiley
В ъгъла на парцела искам да построя малък магазин около 40-50 м2 .
Има ли начин да построя магазина и така да оформиме документите , че магазина и земята под него са мой
а аз да мога да продам после само парцела ?! Като той да си остане самостоятелен ? Но да не е нещо с идиални части и глупости а реални ? Мерси.

В рамките на упи-то направи делене на две пи-та. Едното го направи 150 - 200 метра. А другото 350-400. Реално обособени! Дано да има възможност. Намери си геодезист да търси решение при тъпия ЗУТ , при който всичко може, само трябва да знаеш, къде е написано. Ако нямаш да ти подам един геодезист, който сега точно това прави за мен, но ми дели упи-то на три части. Има процедиране - общинско-кадастрално-общинско /поне за София/ администриране - та отнася три-четири месеца напред-назад. След това упито може да ти бъде или да не бъде в идеални части до момента, до който прецениш, в зависимост от предвидени в договор условия. Това се прави за да не се променят параметрите на застрояване на упи-то. Чат? Ако не си чат - питай, какво неясно има. И черпи едно червено от таз годишното*drink1*


Ако е в софия, и на 10 пи-та да го раздели, все тая. Ако има средно или високоетажно застрояване в това УПИ, с Кинт от 2,3 до 3,5, да си построиш в ъгъла магазинче означава в останалата част да садиш картофи, т.е. да го съсипеш.
Re: Върти ми се в главата една идея.
29-10-2010 - 08:16:43
Quote
Imotko
Quote
iiujen
Quote
DonCorlleone
Здравейте върти ми се в главата една идея smiling smiley Та искам да помоля някой колега , ако може да помогне " даде акъл "

Собственик съм на парцел около 550 м2 , според мен мястото и локацията са много добри smiling smiley
В ъгъла на парцела искам да построя малък магазин около 40-50 м2 .
Има ли начин да построя магазина и така да оформиме документите , че магазина и земята под него са мой
а аз да мога да продам после само парцела ?! Като той да си остане самостоятелен ? Но да не е нещо с идиални части и глупости а реални ? Мерси.

В рамките на упи-то направи делене на две пи-та. Едното го направи 150 - 200 метра. А другото 350-400. Реално обособени! Дано да има възможност. Намери си геодезист да търси решение при тъпия ЗУТ , при който всичко може, само трябва да знаеш, къде е написано. Ако нямаш да ти подам един геодезист, който сега точно това прави за мен, но ми дели упи-то на три части. Има процедиране - общинско-кадастрално-общинско /поне за София/ администриране - та отнася три-четири месеца напред-назад. След това упито може да ти бъде или да не бъде в идеални части до момента, до който прецениш, в зависимост от предвидени в договор условия. Това се прави за да не се променят параметрите на застрояване на упи-то. Чат? Ако не си чат - питай, какво неясно има. И черпи едно червено от таз годишното*drink1*


Ако е в софия, и на 10 пи-та да го раздели, все тая. Ако има средно или високоетажно застрояване в това УПИ, с Кинт от 2,3 до 3,5, да си построиш в ъгъла магазинче означава в останалата част да садиш картофи, т.е. да го съсипеш.

Нищо подобно, драги имотко. *stop*

Пи-тата ще са с параметрите на застрояване на упи-то след обособяването им. Тук не става дума за делене и нова регулация?! Деленето е само кадастрално! За да са реални частите земя, обособени и за това реално прехвърляеми. Който е луд да регулира новите пи-та - да го прави. Отношенията по упи-то могат да се регулират с договора за обезщетение или за прехвърляне. Пък може и по-изгодно да е последващо регулиране на пи-тата, и превръщането им в нови упи-та, знае ли човек ?... Въпрос за предвиждания за предназначението на имота и плановете на общината. С твоите къси неясни и необосновани твърдения не помагаш на човека. *pardon*

Дано не си брокер, имотко ... че ... Но нищо де, успокой се. winking smiley Саденето на картофи въобще не значи, че се съсипва земята. Тя строителните параметри си ги има и без картофи *ok*

Дон Корлеоне, в коя част на София е имота? Ако е в София въобще...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-29 08:18 от iiujen.
Re: Върти ми се в главата една идея.
29-10-2010 - 08:19:24
Притеснява ме това , че е в град Банкя - А той се води - КУРОРТЕН ГРАД.
Енъче плътност на застрояване - 30 % - височина до 10 м2 така , че няма как да се построй блок smiling smiley
Благодаря на всички за отговорите , при тези условия и това ,че е в курортен град има ли начин да ги направя 2 ПИ-та както колегата по горе го е написал ?!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход