Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сделка с имот само с изключителни права

Публикувано от babuli 
Сделка с имот само с изключителни права
21-07-2007 - 16:25:23
УПРАВИТЕЛИ НА АГЕНЦИИ РАБОТЕТЕ ПРИ ПРОДАЖБА САМО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА.КОЙТО НЕ ИСКА НЕКА ДА СИ ГО ПРОДАВА САМ.СОБСТВЕНИЦИТЕ КОИТО НЕ ИСКАТ ДА ПЛАЩАТ КОМИСИОННА ЩЕ БЪДАТ БЕЗКРАЙНО ЩАСТЛИВИ И ЩЕ РАБОТИМ С КЛИЕНТИ КОИТО ЩЕ СА ДОВОЛНИ ОТ НАС.ПОСТЕПЕННО ДА ОТХВЪРЛИМЕ ТЕЗИ КОИТО НЕ НИ ТРЯБВАТ.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-30 12:50 от magic.
Re: СДЕЛКА С ИМОТ САМО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА
22-07-2007 - 13:46:39
babili, babuli, babuli.......и ти ли бе .......и ти ли ще отхвърляш......?!? Както си я подкарал, ще започнеш и да разстрелваш май.....! Най-добре е да национализираш!
Зор за частна собственост, а сега - много искали! Остави пазара да отхвърля, а не ти!
Re: СДЕЛКА С ИМОТ САМО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА
23-07-2007 - 11:05:32
Именно! Не агенциите ще отхвърлят собствениците, а собствениците ще отхвърлят агенциите. Все пак не забравяйте, че "клиентът винаги има право", колкото и изтъркано клише да е това. Клиентите ви определят търсенето и предлагането, не агенциите.
Re: СДЕЛКА С ИМОТ САМО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА
23-07-2007 - 11:08:27
Чудесно казано ! Заради такива като тебе продавах 9 месеца имота си ! Да ама обаче ще отпадате един по един с този стил на работа !
Re: СДЕЛКА С ИМОТ САМО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА
23-07-2007 - 12:43:32
продавал си имота си защото е била висока цената,а не заради такива като мене.
Нямам нищо против, собственици които сами искат да си правят сделките .В този смисъл дори и собственика да ме отхвърли е закъснял ,защото аз отдавна съм го направил.И немога да разбера,защо тези които сами си правят сделките и са против услугите на агеция най много роптаят.УСЛУГИТЕ КОИТО ПРЕДЛАГАМ НЕ СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ЗА ТЯХ.тоест като не искате договори продавайте сами.Нали това искате-какъв е проблема?
Re: СДЕЛКА С ИМОТ САМО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА
23-07-2007 - 13:13:10
babuli Написал:
-------------------------------------------------------
> УПРАВИТЕЛИ НА АГЕНЦИИ РАБОТЕТЕ ПРИ ПРОДАЖБА САМО С
> ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА.КОЙТО НЕ ИСКА НЕКА ДА СИ ГО
> ПРОДАВА САМ.СОБСТВЕНИЦИТЕ КОИТО НЕ ИСКАТ ДА ПЛАЩАТ
> КОМИСИОННА ЩЕ БЪДАТ БЕЗКРАЙНО ЩАСТЛИВИ И ЩЕ
> РАБОТИМ С КЛИЕНТИ КОИТО ЩЕ СА ДОВОЛНИ ОТ
> НАС.ПОСТЕПЕННО ДА ОТХВЪРЛИМЕ ТЕЗИ КОИТО НЕ НИ
> ТРЯБВАТ.


Колега, за да ти дам ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА, трябва първо да си ми доказал професионализма си , а това не става с добри думи и сладки обещания. Доволният клиент ще се върне сам и пак - ТОЙ сам ще предпочете да работи само с теб. Това е избор, който не НИЕ правим. Все пак нека не забравяме кои и какви сме ние, и какво е нашето положение на пазара.

Относно договора има една поговорка "Ако ми вярваш , защо ти е договор? Като не ми вярваш, дали ще ти помогне договора??? " Вратички много и всеки клиент , който реши може да ги използва!


Re: СДЕЛКА С ИМОТ САМО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА
23-07-2007 - 13:46:11
Всеки има право на избор -най вече клиентът ,когато самият той има поведение на клиент.Колкото до договор за изключителни права -не виждам нищо лошо да се поставя като ИЗИСКВАНЕ.Всеки има право да го приема или не.Договорът е израз на съгласие между две страни и визира интересите на страните,затова той е неразделна част от всяка една сделка и се подписва за да се изпълни.И ако има неизправна страна тя да понесе съответната санкция,в това число и брокери които подвеждат,дават фалшива информация и зарязват клиента на Предварителния договор/примерно/Навсякъде в по развития свят отношенията брокер клиент са писменно регламентирани.Нашето полжение на пазара е да реализираме сделки с имоти А ПОЛОЖЕНИТО НА КЛИЕНТА Е ДА ИЗБЕРЕ НЯКОИ ОТ НАС, А НЕ 10 ОТ НАС.
Re: СДЕЛКА С ИМОТ САМО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА
24-07-2007 - 21:38:17
Колега, остави "изключителните права" на Адрес, то такова понятие в правото няма ... но по въпроса за 9-те месеца - expreskomfort е прав; имот сам се продава, а ако ти знаеш нещо за това си вземи парички за знанията.

... и понеже парите не ги плащам аз, просто съм длъжен леко да предложим, ако е удобно...
Re: СДЕЛКА С ИМОТ САМО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА
25-07-2007 - 12:14:43
До klientyt-В правото има такова понятие!приемат се в всякакви договорки при сделки между страните,стига да има съгласие между страните!!!!
Re: СДЕЛКА С ИМОТ САМО С ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА
25-07-2007 - 23:07:02
Договорът за изключителни права може да мотивира брокера на продавача да вложи повече усилия за реклама и намиране на клиент за имота, но има и случаи, в които брокерът, след като договори изключителните права, просто остава в очакване друга АНИ да пристигне с клиент и той само да си прибере комисионата от сделката от продавача (е, може и да има симулация на активност с някоя безплатна реклама в Интернет и пр.). Ако не се продаде своевременно имотът, той пък и не е вложил кой знае какви усилия, такава е тактиката на брокера във втория случай. Така че договорът за изключителни права не винаги е полезен за продавача.
Продавачът не бива да се стряска от изискванията на АНИ, с които го посрещат - първо на първо договор за изключителни права! Ако откажеш да подпишеш такъв договор, се съгласяват в крайна сметка и без него да те приемат за клиент, което е нормално. А къде остана честната дума в бизнеса? Като обещаеш комисиона, ще трябва да я платиш и без формален договор! (Обикновено това е само добро пожелание, затова и се държи на писмената форма при имотите, но има и случаи, когато и договорът не може да накара нечестния човек да плати комисионата). Трябва да можеш да преценяваш хората и в някои случаи да рискуваш. Аз съм имала случай, когато съм подписвала при нотариуса, че съм получила парите за имота си, без това да е вярно, и после още час не повдигнах пред купувача въпроса кога ще си получа парите, защото беше въпрос на взаимна проверка кой докога ще издържи без да се изнерви или сгафи и дали ще покажа недоверие, проектирайки собствената си, примерно, дребнава и нечестна същност. Предпочитах да рискувам да не си получа парите, отколкото да покажа, че не ставам за договаряне на "честна дума", защото отсрещната страна беше според мене перспективен контрагент и се надявах да му продам още имоти. След час, който прекарах в разговори на общи теми с него и адвоката му, купувачът извади парите и ми ги даде. По-късно купи от мене още имоти.
Тази седмица имах такъв случай - АНИ искаше договор за изключителни права, но аз им казах - не подписвам договор за такива права, но ако доведете клиент и се сключи сделка в срок от еди колко си месеца, получавате от мене един определен много добър процент върху продажната цена, независимо от това на кого и колко още имам да плащам за посредничество. След този срок преференциалният процент отпада. Определено ми повярваха и сега се старят по имота ми, без писмен договор - нито за изключителни права, нито някакъв друг формален договор. Истината е, че се опасявах от втория вариант на поведение на брокера - че като получи изключителни права, ще стане пасивен и ще чака друга АНИ да доведе клиент (за първи път работя с тази АНИ и още не познавам добре стила им, но държа да опозная възможностите им).
Изключителните права обикновено притесняват продавача, защото договорите са изпълнени с разни уловки от рода, че ако си продадеш сам в това време имота, ще трябва да платиш на брокера разходите за рекламата и моралните щети, които си му нанесъл, и т.н., а той може да ти предяви невероятни сметки и искове, особено за моралните си щети, как се бил изложил пред клиента си, че му обещал имот, пък той се оказал продаден! Вместо да анализирам такива договори и да се притеснявам от последиците им, предпочитам да покажа на АНИ, че държа на сътрудничеството с тях, че разбирам и оценявам усилията им и съм убедена, че трябва да бъдат добре компенсирани при добре свършена работа и сключена сделка. Доскоро продавах по-дребни имоти и се справях и без АНИ, но сега имам за продажба по-голям имот, за който разчитам на опита и контактите на АНИ и то на повече от една.
Май написах твърде дълъг текст, но мисля, че е точно по темата, затова го оставям, като се извинявам, ако някого го е заболяла главата, като го е прочел до края. :ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход