Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как мога да си изградя микроязовир

Публикувано от terziivanova 
как мога да си изградя микроязовир
20-07-2010 - 08:56:14
Здравейте,
в едно село,където имам къща съществува едно заблатено място, в което се е оформило малко язовирче. Искам да взема мястото под наем от общината и да направя зарибен микроязовир.Оказа се че земята е общинска,но на това място не съществува язовир, защото няма вливаща се и изходна вода. Интересува ме някой знае ли, ако купя мястото дали ще имам право да го напрява платен риболовен язовир и какви документи ще са необходими? Никой от общината не може да ми каже, дали това е възможно.
Търсих информация в Басейнова дирекция , но нищо не намирам по този въпрос.
В закона за водите също не откривам нищо.
Предварително благодаря на всички, които могат да ми помогнат с информация.
Re: как мога да си изградя микроязовир
20-07-2010 - 09:43:37
Здрасти!
Има специална държавна агенция по твоя въпрос-ИАРА към Министерство на земеделието!ИАРА-изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури се отнасят дотолкова,доколкото искаш да направиш рибовъден обект. Първо обаче трябва да имаш разрешение за воден обект и отношение по този въпрос има Министерството на опазване на околната среда и водите /МОСВ/ чрез Закон за водите.Като тръгнеш да разплиташ кълбото от агенцията по рибарство,ще стигнеш до всички останали ангажирани държавни служби от които трябва да получиш съгласуване с инвестиционното си намерение,както го наричат твоя мерак!
Пожелавам успех!

п.с. Закон за водите,чл.46 ал.1 буква "ж" и ал.2 за издаване разрешение за воден обект! Попадаш направо на двете алинеи на чл.46 едновременно!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-20 09:56 от фло.
Re: как мога да си изградя микроязовир
20-07-2010 - 09:52:11
Знам за ИАРА, но не съм проверила.
Много ти благодаря.
Re: как мога да си изградя микроязовир
24-07-2010 - 21:41:52
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-26 11:21 от Broker9.
Re: как мога да си изградя микроязовир
25-07-2010 - 00:05:17
Иванова,
Каква риба смятате да развъждате и в кой район на България е мястото? Имам известен опит в това и бих могъл да съм ви от полза. Струва ми се че сте на път да си хвърлите парите в това блато. Без постоянен източник на вода сте обречен, та дори и жаби да отглеждате пак ще ви трябва.
Ако искате пишете ми на лични, рибовъдството едва ли е от итерес на форума*pardon*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход