Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сделка с имот само с изключителни права

Публикувано от babuli 
Re: Сделка с имот само с изключителни права
22-07-2010 - 19:04:57
avatar
Хора, не Ви ли стигат изхабените нерви в това забързано и пълно с проблеми ежедневие.
Нека си общуваме кротко и спокойно. Пийте по една бира с прясна цаца и се радвайте на прохладната вечер.*drunk*
Re: Сделка с имот само с изключителни права
22-07-2010 - 19:38:42
.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-26 11:52 от Broker9.
Re: Сделка с имот само с изключителни права
22-07-2010 - 19:45:03
Уважаеми брокери!

КЛИЕНТ е това физическо или юридическо лице, което има подписан с фирмата-посредник ПОСРЕДНИЧЕСКИ ДОГОВОР, съгласно който ВЪЗЛАГА на посредника ДА ТЪРСИ контрагент (продавач, купувач, наемодател, наемател) и обслужва даден вид сделка, като НЕЗАВИСИМО от това, дали КЛИЕНТА ще одобри или не съответния имот на контрагента (или контрагента) за сделка, Е ДЛЪЖЕН ДА ПЛАТИ НЕОБХОДИМО ПРИСЪЩИТЕ РАЗХОДИ ПО ТЪРСЕНЕТО!!!

Възнаграждението за посредничество при сделка за покупко-продажба най-често е в размер на 6 % от цената на сделката и се поделя поравно между купувач и продавач. В случай, че купувача прояви интерес към конкретна оферта (и при положение, че е "директен" клиент) е коректно да поеме "своята" половина от възнаграждението, тъй като офертите се рекламират при това условие и съответна цена.


*black eye*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-22 20:04 от iciltd.
Re: Сделка с имот само с изключителни права
22-07-2010 - 19:59:53
Общувам с агенции,защото съм на пазара и те ме търсят-аз не съм ги търсил! И щом си брокер можеш ли да познаеш защо ме търсят? Малка е вероятността ,но е възможно да се окаже полезно за останалите съфорумци-продавачи на имот!Още веднъж! Защо на моята частна обява за продажба на имот откликват 26 агенции и дори си правят труда някои от тях да ме посетят за разговор!
Re: Сделка с имот само с изключителни права
22-07-2010 - 20:10:08
Quote
фло
Общувам с агенции,защото съм на пазара и те ме търсят-аз не съм ги търсил! И щом си брокер можеш ли да познаеш защо ме търсят? Малка е вероятността ,но е възможно да се окаже полезно за останалите съфорумци-продавачи на имот!Още веднъж! Защо на моята частна обява за продажба на имот откликват 26 агенции и дори си правят труда някои от тях да ме посетят за разговор!

От Вашата "частна" обява бих се заинтересувал само и единствено, ако по някакъв начин се покрива с изискванията на някой от моите клиенти-купувачи. В противен случай ИЗОБЩО НЕ СИ ГУБЯ ВРЕМЕТО И ПАРИТЕ!

*black eye*
Re: Сделка с имот само с изключителни права
22-07-2010 - 20:13:26
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-26 11:52 от Broker9.
Re: Сделка с имот само с изключителни права
22-07-2010 - 20:26:01
Quote
iciltd
Quote
фло
Общувам с агенции,защото съм на пазара и те ме търсят-аз не съм ги търсил! И щом си брокер можеш ли да познаеш защо ме търсят? Малка е вероятността ,но е възможно да се окаже полезно за останалите съфорумци-продавачи на имот!Още веднъж! Защо на моята частна обява за продажба на имот откликват 26 агенции и дори си правят труда някои от тях да ме посетят за разговор!

От Вашата "частна" обява бих се заинтересувал само и единствено, ако по някакъв начин се покрива с изискванията на някой от моите клиенти-купувачи. В противен случай ИЗОБЩО НЕ СИ ГУБЯ ВРЕМЕТО И ПАРИТЕ!

*black eye*

Не слагай частна в кавички! Една обява е частна,когато обслужва частен интерес,а не публичен!Като чета Вашето обяснение колега веднага стигам до извода,че тези агенции ,понеже не си губят времето и парите значи имат и клиенти ,които са с "покрити изисквания "и какво да направя аз при такива обсоятелства с такава навалица? Ами трябва да вдигам цената! Пазарен принцип! Само,че нещата не стоят така!Нямат нищо ами само мерак да издърпат чергата от краката на колегите си!
Re: Сделка с имот само с изключителни права
22-07-2010 - 20:38:11
Quote
фло
Quote
iciltd
Quote
фло
Общувам с агенции,защото съм на пазара и те ме търсят-аз не съм ги търсил! И щом си брокер можеш ли да познаеш защо ме търсят? Малка е вероятността ,но е възможно да се окаже полезно за останалите съфорумци-продавачи на имот!Още веднъж! Защо на моята частна обява за продажба на имот откликват 26 агенции и дори си правят труда някои от тях да ме посетят за разговор!

От Вашата "частна" обява бих се заинтересувал само и единствено, ако по някакъв начин се покрива с изискванията на някой от моите клиенти-купувачи. В противен случай ИЗОБЩО НЕ СИ ГУБЯ ВРЕМЕТО И ПАРИТЕ!

*black eye*

Не слагай частна в кавички! Една обява е частна,когато обслужва частен интерес,а не публичен!Като чета Вашето обяснение колега веднага стигам до извода,че тези агенции ,понеже не си губят времето и парите значи имат и клиенти ,които са с "покрити изисквания "и какво да направя аз при такива обсоятелства с такава навалица? Ами трябва да вдигам цената! Пазарен принцип! Само,че нещата не стоят така!Нямат нищо ами само мерак да издърпат чергата от краката на колегите си!

След като нямат нищо, за мен те са просто непрофесионалисти!
А, колкото до думата "частна" - слагам я в кавички, защото отразява популярното разбиране на посредниците, че обявата не е публикувана от фирма-посредник.

*black eye*
Re: Сделка с имот само с изключителни права
22-07-2010 - 20:38:52
Quote
Broker9
Quote
фло
Защо на моята частна обява за продажба на имот откликват 26 агенции и дори си правят труда някои от тях да ме посетят за разговор!

Щом не искаш да работиш с тях им казваш: "Не работя с агенции, желая да си продам имота сам" и това е.
Но ако откликваш на предложенията им правиш срещи с тях разбирате се за комисионни и те утре идват с клиент за имота на оглед и някой от техните клиенти иска да купи имота ти, е нормално да поискат да им заплатиш възнаграждението.

Защо да не искам да работя с тези агенции? Аз съм продавач и те ми идват на имота с уговорката ,че имат клиент! В такъв случай те са ми клиенти! Това искам да посъветвам и колегите-продавачи! Тези които откликват на вашата обява са ви клиенти,независимо,че представляват някой друг!Не им дължите никакви комисиони и каквото и да е!
Re: Сделка с имот само с изключителни права
22-07-2010 - 21:13:12
.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-07-26 11:51 от Broker9.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход