Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ

Публикувано от nino 
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
06-08-2008 - 12:25:38
avatar
barbaron Написал:

> Само за информация: във Франция адвокати почти не
> се ползват за имотни сделки.
> Всичко се подготвя от евентуалните брокери и
> задължителните нотариуси.
> Нотариусите (от векове) са първите след "Бога",
> дори по-важни от "него"

И тук, в София, адвокати не се ползват много, защото наистина пречат. Придават си важност и са готови да развалят и най- перфектната сделка, само да покажат колко са велики.
В провинцията е по- зле- там проекто- нотариалните актове се пишат от тях, а всеки нотариус си има адвокат с когото работи. Така, дори адвоката да омаже нещо по сделката, то минава незабелязано. От личен опит го казвам- когато купувах къщата в Балкана, се наложи да заплаша адвоката че сама ще си напиша акта и няма да получи една стотинка........
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
12-08-2008 - 21:32:32
Здравейте, здравейте, здравейте!

Клиента се намери, чрез брокерката ми. Така и не разбрах( а и не исках да влизам в подробности) дали ползва услугите на същата агенция или имаше друг брокер.
Смешното е, че бъдещата му съпруга (на купувача) е млад начеващ юрист и под негов натиск упражняваше всичко научено. Не съм сигурна, но ако това е визията на бъдещите специалисти, жална ни майка. Говори се с равен, механичен, тих глас - като курдисани. Няма никакъв израз на лицето - някаква маска, леко пропускаща следи от възможни емоции. Убедена съм, че това е някакъв външен модел, който по никакъв начин не отговаря на темперамента и възпитанието на южния ни народ. Не смятам, че е успешен - виждам го в поведението и на други млади хора, но е смешно, жалко и чуждо, дори на самите тях. Не знам защо си мислят, че след като имат добре платена работа, ходят с костюми и са много заети през цялото време, са хванали Господ за шлифера. Той е толкова хлъзгав, че докато се обърнат, ще минат няколко години и ще се окажат с празни ръце. Животът не е състезание, колкото и да ни го набиват в главите това. Животът е прекрасно преживяване, в което ни се случват всякакви неща. Прекрасно е ако повечето са хубави, но нищо не ти е гарантирано. Просто трябва да му се наслаждаваш, така или иначе разполагаме само с днешния ден и това , което той ни предлага. А така както са го подкарали нищо няма да разберат от него - само хабят времето си.
Все още не са се обадили, за да довършим предавателно-приемателните такъми.
smiling smiley
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
13-08-2008 - 00:53:09
Нино, поздравления и от мен. Разсъжденията ти ми допадат!

С поздрав,
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
13-08-2008 - 23:43:44
smiling smiley
Приятно ми е да го чуя!
Бъди здрав.

Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
25-08-2008 - 18:06:45
Здравей Нино,
Радвам се за твоя успешен първи етап! Радвам се много за дъщеря ти!
Сигурна съм,че успехите ще продължат, както и за теб, така и за дъщеря ти!
Защото успехите са за стойностните и работливи хора, каквито сте ти и дъщеря ти.

Живи и здрави!

smiling smiley
Здравей Муза,

Наистина засега всичко е наред. Радвам се за дъщеря ми - обади се да каже, че е взела успешно средносрочните (семестриални) изпити и продължава.
А аз обикалям и гледам и се чудя - толкова високи цени за наистина плачевното състояние на панелките, които посещавам. Следя споровете за движението на цените на НИ и все повече ми се струва, че Ураа ще е правият в този спор.
Бъди здрава! smiling smiley
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
19-09-2008 - 00:14:17
Здравей Нино,smiling smiley
Как са нещата при теб?
Както виждаш и четеш, направи един много печеливш ход в морален и материален
аспект.
Дано да имаш търпение и нерви да изчакаш още.
Поздрави!
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
19-09-2008 - 01:13:42
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
> И тук, в София, адвокати не се ползват много,
> защото наистина пречат. Придават си важност и са
> готови да развалят и най- перфектната сделка, само
> да покажат колко са велики.
> В провинцията е по- зле- там проекто- нотариалните
> актове се пишат от тях, а всеки нотариус си има
> адвокат с когото работи. Така, дори адвоката да
> омаже нещо по сделката, то минава незабелязано. От
> личен опит го казвам- когато купувах къщата в
> Балкана, се наложи да заплаша адвоката че сама ще
> си напиша акта и няма да получи една
> стотинка........


Не ползвайте адвокати а тъпи и нагли брокери и някой ще изпищи кански.Има толкова юридически тънкости ,че тъпото парче камелийка дори си няма и представа.Изглежда засега продавачите все още са в голямото си число коректни.А иначе брокерите се стремят към сделка на всякаква цена -нали от това им зависи комисионната.А как може да се омаже сделката от брокер......леле мале
Има много хора пострадали и измамени от брокери-с качени комисиони отгоре,без никакви договори с продавача и самонаместили се в сделката и още безброй случаи.
ЗАТОВА НЕКА СЕ СВЪРЖЕМ ДИРЕКТНО С ПРОДАВАЧА И РАЗБЕРЕМ ИСТИНСКАТА ЦЕНА НА ИМОТА,НЕ ЦЕНАТА НА БРОКЕРА,КОЯТО ОБИКНОВЕНО Е НАТОВАРЕНА "ОТГОРЕ" И ДЕБНЕ ДА ВИ ИЗМАМИ eye popping smiley
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
01-10-2008 - 21:15:36
Здравей Муза,

Това наистина е така.Не минава ден, в който да не си помисля с най-топло чувство за всички вас, които бяхте с мен в този момент. След видяното съм склонна да изчакам, колкото е необходимо, за да намеря подходящия дом. Следя и другите форуми, така че нямам намерение да бързам.Само дето все повече ми се иска да емигрирам от този почти налудничав град.
Иначе нещата са подредени донякъде. Имам покрив над главата. Дъщеря ми е щастлива от избора си, от успешното начало на първата сесия, от приятелски настроената среда, в коато учи и живее.
Бъди здрава.

nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> >
> > И тук, в София, адвокати не се ползват
> много,
> > защото наистина пречат. Придават си важност и
> са
> > готови да развалят и най- перфектната сделка,
> само
> > да покажат колко са велики.
> > В провинцията е по- зле- там проекто-
> нотариалните
> > актове се пишат от тях, а всеки нотариус си
> има
> > адвокат с когото работи. Така, дори адвоката
> да
> > омаже нещо по сделката, то минава
> незабелязано. От
> > личен опит го казвам- когато купувах къщата
> в
> > Балкана, се наложи да заплаша адвоката че
> сама ще
> > си напиша акта и няма да получи една
> > стотинка........
>
>
> Не ползвайте адвокати а тъпи и нагли брокери и
> някой ще изпищи кански.Има толкова юридически
> тънкости ,че тъпото парче камелийка дори си няма
> и представа.Изглежда засега продавачите все още са
> в голямото си число коректни.А иначе брокерите
> се стремят към сделка на всякаква цена -нали от
> това им зависи комисионната.А как може да се омаже
> сделката от брокер......леле мале
> Има много хора пострадали и измамени от брокери-с
> качени комисиони отгоре,без никакви договори с
> продавача и самонаместили се в сделката и още
> безброй случаи.
> ЗАТОВА НЕКА СЕ СВЪРЖЕМ ДИРЕКТНО С ПРОДАВАЧА И
> РАЗБЕРЕМ ИСТИНСКАТА ЦЕНА НА ИМОТА,НЕ ЦЕНАТА НА
> БРОКЕРА,КОЯТО ОБИКНОВЕНО Е НАТОВАРЕНА "ОТГОРЕ" И
> ДЕБНЕ ДА ВИ ИЗМАМИ


О николасе И ТУК ЛИ ДОЙДЕ ДА ЛЪЖЕШ БЕЗСРАМНО, ДА ИМА ТЕМА ДА НЕ СИ НАОБИКОЛИЛ И ЗАРИНАЛ С ДОЛНИТЕ СИ ЛЪЖИ :} :} :}, АЗ НЯМАМ НЕДОВОЛНИ КЛИЕНТИ, ХОРАТА ПОЛУЧАВАТ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ И ПЛАЩАТ С УСМИВКА, Е ИМА МИЗЕРНИЦИ, КОИТО НЕ ЦЕНЯТ ТРУДА НА ДРУГИТЕ И ПОНЕЖЕ СА СИЛНО ОБИДЕНИ ОТ ФАКТА, ЧЕ ЗА ИНФОРМАЦИЯ СЕ ПЛАЩА И ЗА УСЛУГА СЪЩО /ТАКИВА ИЗЛИТАТ КАТО БИТИ П.........И ОТ ОФИСА/ ЛЪЖАТ И НАСТРОЙВАТ НОРМАЛНИТЕ ХОРА ДА СЕ ЗАНИМАВАТ С ГЛУПУСТИ. ТВОИТЕ ПРОБЛЕМИ ИДВАТ ОТ ТОВА, ЧЕ НЕ СИ СИ НАПРАВИЛ ТРУДА ДА НАМЕРИШ КАЧЕСТВЕН ПОСРЕДНИК ДА ТИ СВЪРШИ РАБОТА /СЕГА ЩЕ КАЖЕШ, ЧЕ НЯМА ТАКИВА ТО Е ЯСНО/ И ПОНЕЖЕ ЯВНО НЯМАШ РАБОТА СЕ ОПИТВАШ САМ ДА СИ ОПРАВЯШ ИМОТНИТЕ КАЗУСИ /МАЙ ИМОТИТЕ СА ТИ БИЗНЕС/ И СЕ ОПИТВАШ С ЛЪЖИ ПОВТАРЯМ ЛЪЖИ ДА ПОДВЕДЕШ МНОЖЕСТВО ХОРА КОИТО ВМЕСТО ДА СИ ГЛЕДАТ РАБОТАТА И ДА ИЗКАРВАТ ПАРИ ЕВЕНТУАЛНО СЕ ПОДВЕЖДАТ ПО ПЛИТКОУМНИТЕ ТИ НАСОКИ.

ДОБРИ СДЕЛКИ СЕ ПРАВЯТ С КАЧЕСТВЕН ПОСРЕДНИК РАБОТЕЙКИ САМИ КЛИЕНТИТЕ СЕ ПРЕКАРВАТ /ОСВЕН БЕЗХАБЕРНИЦИТЕ НЯМАЩИ РАБОТА И ПЕСТЕЙКИ ОТ КОМИСИНННИ :} :} :} ИЗКЛЮЧВАМ ХОРАТА ЗА КОИТО ИМОТИТЕ СА БИЗНЕС/
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход