Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ

Публикувано от nino 
Браво на Ураа и Муза!
Благодарение на такива като Вас има смисъл да посещаваме форума!
Продължавайте да помагате на хората!!!
На Нино ли4но желая успех smiling smiley
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
02-06-2008 - 02:57:45
Поздравлениа и от мен, добри съвети!

Щом като иде реч за учене и плащане на голями сметки, светло бъдеще и т.н. то сигурно ще да е за чужбинаsmiling smiley Аз бих добавил нещо съвсем различно към "умните" съветиsmiling smiley Ако дъщеричката е толкова трудолюбива не я покварявайте с даване парички на готово, ще я развалите. Нека си кандидатства и ако е кадърна ще вземе стипендия, а за остатъка ще бачка както всички ученици на запад. Да не говорим, че ако ученичката с такава лекота приеме да остави майкла си без покрив, то кървавите парици на мама са хвърлени на вятъра.
Ей хора, умната, парите развалят!!!
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
02-06-2008 - 03:43:39
Nino-съвет и от мен-смъкни веднага 100-200 евро на кв,и го засилвай дорде е време,защото пазара замръзва с всеки изминал ден.
след няколко месеца,не само няма да можеш да му вземеш и 80% от сегашната цена,ами и въобще никой няма да иска да дойде да го погледне.
ако ти кажа в сащ ,колко познати имам,дето се правеха на големите инвеститори и сега не могат да развържат и на 40% по ниско от топ нивото на цената през началото на 2006.
в софето точно сега пескочи топ ниво-тва дето ги гледаш тези цени са самоубийствени-само ще помогнат за по бързото замръзване.
тва не са реални цени-тва е кукичка,ако някой балък закачи и му отпуснат кредит.
не се подлъгвай,че реалната цена на имота ти е такава,каквато пише по сайтовете за имоти-не е такава.
свидетел съм на абсолютно същото развитие в сащ-по същия начин се развиват събитията и в бг в момента.
дирижорите на пазара не могат да смъкнат цените и да искат,защото покаже ли се спад-всичко рухва-за тва то вестниците ,сайтовете за имоти и рекламите ще гледаш само покачващи се цени.дори и да искат да смъкнат-не могат,защото тогава балона се пука.и за тва отричането на истината ще е до последно.
пожелавам ти успех,наистина ще ти е нужен!
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
02-06-2008 - 04:36:25
acen1975 Написал:

> дирижорите на пазара не могат да смъкнат
> цените и да искат,защото покаже ли се спад-всичко
> рух-ваза тва то вестниците ,сайтовете за имоти и
> рекламите ще гледаш само покачващи се цени.дори и
> да искат да смъкнат-не могат,защото тогава балона
> се пука.и за тва отричането на истината ще е до
> последно.

Много добре казано!

clap: clap: clap: Автоматичен подпис:Cash is the King!

Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
02-06-2008 - 12:30:55
avatar
nino Написал:
-------------------------------------------------------
> Преди два месеца се свързах с Агенция за да ми
> продаде апартамента, сключихме договор. В разгвор
> с приятелка, (работеща като брокер, но с виждаме
> рядко)ужасена ми казва че цената е много ниска и
> ... се започна мътна и кървава. Предложиха ми нова
> цена, далеч по-атрактивна. Аз будалешки се
> съгласих и сега апартамента стои непродаден.
> Времето изтича и аз съм на никъде. Пълен абсурд, в
> който сама се натиках и не виждам изход. направих
> всички взможни грешки описани във темите от
> форума, но ги чета постфактум - не бях и
> допускала, че ще свърша всички тези глупости,
> присъщи на продавачите. Не бях сама в поредицата
> от простотии, но сама ще ги плащам и сега се чудя
> аз ли съм толкова тъпа, или просто са
> злоупотребили с невежеството ми. Защото сега не
> знам дали и на първоначалната цена, на която се
> явиха клиенти, сега бих могла да намеря купувачи.
> мОЖЕУ лИ НЯКОЙ ДА мИ ДАДЕ СЪВЕТ?!?!?!?


Всичко е много индивидуално - първо за да може да определи пазарната цена брокера ви за който и да е било имот би трябвало преди да дава съвети да дойде на място за да го види. Защото от тристаен апартамент до тристаен апартамен може да има ужасяваща разлика дори и да са на 50 метра един от друг.
Ако искате да продадете по-бързо дайте цена малко по-ниска от пазарната за района или ако много бързате дайте най-ниската цена! Това мога да ви дам като съвет при положение, че незнам никакви подробности за имота ви. Мисля, че най-точно Камелия ви е обяснила малко по-горе ние с нея сме посредници на този пазар и имаме опит, а иначе съвет във форума можете да получите от поне 60 човека като много от тях дори не живеят в България и никога не са се занимавали със сделки с имоти.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
02-06-2008 - 13:20:11
Гето,

Съгласна съм с теб, но само до някъде. Нино казва, че дъщеря и хвърлила много труд. Явно не става въпрос за образование, което позволява схемата, която ти описа. Освен това, според моите разбирания, много по-ценно е доброто образование, даващо в последствие големи възможности за реализация, отколкото запазване на голям апартамент при възможност да живее в по-малък.

За парите, че развалят, така е. Но на дъщеря и тепърва и предстои борба, до момента и е коствало много труд и в този смисъл, смятам, че трябва да се помогне на момичето.


Нино,

Виждам, че и Продавач ти е дал добър съвет. Все пак не отхвърляй с лека ръка и съветите на другите, независимо че не живеят в България.

Кураж и дано нещата се развият по най-благодатния начин за детето, което от само себе си се разбира и за теб.!

smiling smiley
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
02-06-2008 - 13:55:08
Муза, наистина не зная, а и не любопитствам за конкретната нужда, нито човека, но огледай се наоколо и виж ефекта от парите за които хора не са мъчили или тяхният резултат. За съжаление у дома в България битува мнението, че мама и тате трябва да хрантутят дечицата колкото и далеко да са от детската възраст. Децата имат по-голяма нужда от др. вид подкрепа!
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
02-06-2008 - 14:18:32
smiling smiley

Гето,

Това, което описваш наистина е много пагубно и никога, ама никога не бих подкрепила такава криворазбрана подкрепа.
Например,
-не съм съгласна детето, станало студент, да му купим кола;
-не съм съгласна, ако детето е от провинцията и има успех за общежитие, да живее на квартира -НЕЗАВИСИМО от финансовите възможности на родителите;
-не съм съгласна детето да разполага с пари повече от необходимото за неговото препитание. Колко е необходимото? Толкова, колкото за да се нахрани, да си купи учебници, да си плати текущите разходи -ток, наем, транспорт... С 2 думи казано: санитарния минимум, без екстри.
-не съм съгласна лятото детето да не работи
-не съм съгласна детето да подбира работата по престижност
-и т.н.

В някои моменти, обаче, трябва да се помогне, даже и по начина на Нино. Още повече, че тук става въпрос за момиче, което има труд, явно успехи и иска по-добро образование. Това при всички случаи е по-добре, от инвестиции в "тунинговане" или "парцалки", за да си намери по-богат съпруг, който да я издържа В този смисъл, не и трябва кой знае какво образование и апартамента си стои...



smiling smiley
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
02-06-2008 - 16:31:23
Муза, всичко е твърде субективно и дано да си права/прав за "момичето"!

Първата част на мнението ти особено мн. ми хареса! Приятно е да чуеш подобно мислене още повече от България smiling smiley Да те питам, когато се огледаш в обкръжението си забелязваш ли хората да мислят и действат в тази посока??? Бих се радвал, НО

Имаше там една приказка за песимистите и оптимистите ама съм я забравил winking smiley
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
02-06-2008 - 16:45:48
Гето,

Много хора, наистина не мислят така, за съжаление. Това е изкривена, за мен, ценностна система. За да се промени, единият начин е да получат образованието си извън Бг, поне магистратура. Защото не е толкова важно точно какви дисциплини и как учат извън или в Бг. По-важното е манталитета. Разбира се, много е индивидуално, но все пак.

Другият начин е тези в Бг, които осъзнават, да се опитват да влияят на другите. Малко "мисията невъзможна", но лично аз поне се опитвам.smiling smiley

Дано съм права за момичето, но по обясненията на Нино, мисля че съм.smiling smiley

Но и в Бг има много свестни и достойни хора, въпреки обкръжаващата ги среда.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход