Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ

Публикувано от nino 
Abu
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
10-07-2008 - 18:20:56
Е, чак пък прокорор... Достатъчно е да му светне, че дава оценка на идола си, което е крайно самонадеяно.
В тази тема хората си хортуват Човешки, не толкова да търсят решение на битови проблеми. Нека не им пречим!
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
10-07-2008 - 20:14:29
ПОМОЩ - МТЕЛ Написал:
-------------------------------------------------------
.......................>
> моя пост незнам дали трябва да бъде изтрит, ама
> постове с подписи на разни глупави СЕКТАНТИ с
> протрити и промити мозъци, проповядващи края на
> света трябва да бъдат давани на прокорор и линч на
> кладата на площада


С толкова необоснована злоба вредиш повече на себе си от колкото на мене. ......... Бог да ти е на помощ.

Каквото е проповядвал Христос това е проповядвал и Дънов. Няма да се препирам с никого по този въпрос. ...... подписа остава същия.


.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-10 20:30 от Uraa.
ами няма и с какво да се припираш, защото с изпит мозък, очакващ края на света ( твоя свят разбира се ) няма какво да измислиш освен всички тия СЕКТАНТСКИ простотии

до имоти.нет

В тоя форум няма ли модератори, или за имоти.нет е нормално да съществуват СЕКТАНТСКИ подписи и пропаганди в сайта им
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
11-07-2008 - 10:51:44

Най-учтиво бих Ви помолила да укротите тона и редактирате изразите си. Както повечето хора преди няколко века са мислили, че земята е плоска, така и болшинството от света смята, че Дарвин е прав. Но ... може и да не е. Това не значи, че другомислещите са сектанти. По-скоро, че са освободени от стандартно мислене.
Колкото до Дънов - вие уважаеми критици ме провокирате - наисктина той е един от малкото български философи и мъдреци. Освен това биографията му приживе, доколкото знам, а особено и след смъртта му, потвърждава поговорката, че никой не е пророк в собствената си родина. И последно, дано не звучи съвсем менторски, но вслушвайки се в различното мнение, може би ще разшириш кръгозора си. Не е задължително да го приемеш.
А АЗ НЕЗАВИСИМО ОТ ТОВА ПАК МОГА ДА СИ ОСТАНА ГЛУПАВА И БЕЗ АПАРТАМЕНТ, ИЛИ ГЛУПАВА И С ПАРИ, ХВЪРЛЕНИ НА ВЯТЪРА. ТОВА Е ИЗБОР НАЛИ?
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
12-07-2008 - 02:31:31
Нино,
98% от инакомислещите постове чета винаги много внимателно. 2% пропускам, като видя автора.smiling smiley
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
13-07-2008 - 10:03:41

Привет! :]
Вече приключих с продажбата. Относно подробностите по договора и всичко останало, за което ме беше попитал Ураа, мога да кажа следното:
1. Попаднах на (несрещани от мен досега) млади, педантични хора - юристка и работещ във фирма за телекомуникационни услуги.
2 До последния момент се уточняваха детайли, цифри, срокове - опитваха се да се застраховат и от Второто пришествие.
3. В деня на изповядването на сделката при нотариуса отново правиха бележки по договора за кредита си с агента на Райфайзенбанк, който ги отряза и заяви, че ако не подпишат договора в този вид, кредит няма да има.
4. Нотарусът - сериозна жена на средна възраст, направи учтива и категоричтна бележка, че тук се изповядва сделката, а ако не са съгласни с някои от краузите да си запазим друг час.
5. Договорът беше подписан, преди това проверен за пореден път от брокерката ми.
6. След няколко дни преведоха парите ми в банкътъ, в която имам открита сметка.
7. На 1.08. около 14 часа всичко беше изнесено от апартамента ми. Часовете от 8,30 до 12,30 бяхаизпълнени с непрекъснати обаждания и ултиматуми, че не може да ми адед повече време от 12,30. Срязах го - учтиво.
8. В 14 часа се срещнах с бъдещата му съпруга, за да подпишем предавателно-приемателен протокол за вида и състоянието на имота. Той нямаше възможност да дойде.
9. В 16 часа ми се обади, че иска да се видим, за да му покажа тавана, мазето и т.н.. Аз пътувах вече в провинцията с част от багажа си.
10. Тъй като те заминават на едноседмична почивка, отложихме оформянето на този документ, както и на декларацията, която ще удостовери, че съм получила остатъка от сумата от цената на апартамента.
11. Подготвена съм за още изненади под формата на бекларации, удостоверения, протоколи. Както каза агентката им от банката:"Отпуснете се малко, спекли сте се като ...Вижте човека срещу вас - получавате перфектния апартамент, на перфектна цена, на перфектно място, с перфектен договор и документи, какво искате повече?" sad smiley Не знам какво още мога да добавя. Вече свиквам с новото си състояние. Харесва ми да нямам собственост, за която да се грижа! Въпреки това ще започна отново обиколките, за да съм наясно с общата ситуация за интересуващия ме район и за да мога да следя как вървят цените. Така, надявам се, да преодолея заплашващата ме носталгия по бащиния дом.
За информация на Муза - дъщеря ми вече отбелязва първите добри оценки, както и първите трудности - с френския език, защото е различно езиковото преподаване от това тук, голямото натоварване, допълнителната работа, заради по-ниската цена на семестъра - всичко върви засега в нормални рамки, не се оплаква smiling smiley
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
06-08-2008 - 09:57:37
Поздравления!

В Америка адвокатите са знайни като "рушители на сделки". Способни са да изнервят и откажат от сделка почти всеки. Аз имах един случай един мой познат адвоката му го уплаши и той се отказа да купи апартамент.
Аз го съветвах да купи, но той послуша адвоката си.
Е, две години по-късно ми смяташе с калкулатора колко му струвал съвета на адвоката - близо $70хил.



А, ти клиента как го намери? Чрез агент или сама рекламира апартамента?


Всичко хубаво.










.[www.beinsadouno.org]
Много е тънък моментът с адвокатите. Аз като купувах последният си апаратмент, моите адвокатки като влязоха в остър спор с нотариуската...в един момент просто ги помолих да се успокоят и да направим това което казва нотарисуката. Иначе не виждах как щеше да стане сделката.
Re: ужасно закъснях с влизането във форума. Всички допустими грешки са налице.Има ли изход? ПОмОЩ
06-08-2008 - 10:36:37
hrabar Написал:
> Много е тънък моментът с адвокатите. ...

Само за информация: във Франция адвокати почти не се ползват за имотни сделки.
Всичко се подготвя от евентуалните брокери и задължителните нотариуси.
Нотариусите (от векове) са първите след "Бога", дори по-важни от "него" smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход